Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lány cicátokról ivartalanítás...

Lány cicátokról ivartalanítás után hány nappal került le a gallér?

Figyelt kérdés
Tegnapelőtt műtötték a cicámat, és a doki azt mondta, hogy a gellért 10 napig rajta kellene hagyni. Nekem ez rengetegnek tűnik, szegényke olyan rosszul viseli. :(

2018. febr. 7. 12:20
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Nem véletlenül hívják doktornak.
2018. febr. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hány napal? Hát szerintem nálunk 2 hétig is fent volt,de inkább több. Reális a 10 nap, nálunk az bonyolitotta a dolgot hogy a macska allergiás lett a varratokra, vagyis arra az anyagra, amit használt, szoval elég lassan gyogyult :/ Viszont tényleg használd a gallért az elso percrol kezdve, mert ha nyalogatja a sebet egy kicsit is, tényleg soha nem gyogyul meg.Tudom hogy elég szerencsétlen lesz vele a macska és rossz is látni, de ez a szukséges rossz :)
2018. febr. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk nem volt gallér,igaz kb.20 éve volt a műtét.
2018. febr. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Második válaszolo vagyok. Mi az elején pólóval próbálkoztunk, belebújtattuk a macskát, jol megkötöztuk, hogy ne tépje le. De az a helyzet, hogy nem tudom hogyan, mindent leszedett magárol, szoval nálunk muszáj volt a gallér.De próbálkozhatsz azzal,hogy ruhát adsz rá és valahogyan eléred, hogy rajta is maradjon :)
2018. febr. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló, nyilván ha a dokink azt mondja, akkor nem fogom levenni róla hamarabb, csupán kíváncsi voltam máshol is ennyi időt javasolnak-e! Anyukámék macskáin például egy percig sem volt gallér, és semmi bajuk nem lett, ráadásul kinti cicák. Ő mondogatja, hogy vegyem le róla, mert felugrál a rohadt magas macskabútorokra, és olyan szerencsétlen így, félő hogy leesik és kiszakad a varrat. Egyébként hozzátenném, hogy találkoztam már több idióta állatorvossal is, szóval az, hogy valaki "doktor", számomra még nem jelent semmit.
2018. febr. 7. 12:55
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha piszkálja a sebét, akkor a varratszedésig mindenképpen tartsd rajta.

Nálunk a cicán egyáltalán nem volt gallér, mert nem érdekelte a seb. Ráadásul nem tudtam vele sokáig otthon maradni, csak egy hétvégén tudtam rá vigyázni. Gallérral pedig nem mertem otthon hagyni, nehogy beakadjon valahová. Az enyém nem bírt pihenni, már a műtét másnapján pont úgy viselkedett, mint előtte. Ugyanúgy mászott mindenhová, nem is foglalkozott a varrataival. 10 percre lakom a munkahelyemtől, a varratszedésig napközben hazaszaladtam ránézni.

Ha a te cicád jól elvan a gallérjával, hagyd rajta. Esetleg amikor vele vagy és figyelsz rá, vedd le egy kicsit és nézd, hogy mit csinál.

2018. febr. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk pl nem volt gallér, de nem bántották a sebüket, három cicát műttettünk egyszerre :)
2018. febr. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én 2000 Ftért vettem neki macskaruhát, az rajta volt két hétig, mert a doki ezt mondta. Tudott benne rendesen enni és vécézni, úgyhogy annyira nem nehezményezte. Szerintem inkább adj rá egy olyat, sokkal jobb, és nem kell izgulni miatta, hogy mi lesz a sebével.
2018. febr. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nálunk egyáltalán nem ajánlotta az orvos a gallért,azt mondta úgysem fogja piszkálni és nem is piszkálta.És nagyon szép munkájuk van!Nyíregyháza Állatkórház!
2018. márc. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!