Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskáknak lehet adni csontot?

Macskáknak lehet adni csontot?

Figyelt kérdés
1 éves kandúr cicánk nagyon szereti a nyúlcsontot,de még a combcsontot is megeszi.

2018. febr. 7. 15:26
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Az enyém biztos nem enné meg, mert jó dolga van.

Növendékként kapott csonterősítőt, nem kell a kutyára-macskára életveszélyes hasadó csontot (combcsont) szeretnie.

Ne adj a macskának ilyen brutál csontot!

2018. febr. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

az enyém megeszi a kutyának adott csontot, pedig jól van tartva, nem éhezik.

Először csak néztem, amikor megláttam, mert nem láttam még macskát csontot enni :)

2018. febr. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
9%
Macskának nem szabad adni csontot ha adnál is neki nagyon vékonyat amit meg is tud enni olyasmit amilyen a porcogó azt szeretik is. Én macskám az nagyon szerette a húst igaz néha - néha adtam neki csokit amit nem szabadna de nagy baja nem lett tőle egyszer kicsit rosszul érezte magát amikor valamivel több csokit adtam neki mint amennyit szoktam. Vagy adj neki pörköltet szaftosat azt 1 perc alatt felfogja zabálni vagy csirke húst
2018. febr. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A mieink is megkapják az összes nyúlcsontot, a nagyoknak persze csak lerágják a végét, a többit megeszik.

Amikor pockot fognak, akkor is megeszik a teljes csontvázat, hisz macskák, ez normális nekik.

2018. febr. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A nyúlcsont nem nagy.Süldő 3-4 hónaposak a nyulak amiket levágok.De kéri a csontot.
2018. febr. 7. 16:02
 6/8 anonim ***** válasza:
45%

Nyilván a természetben vadászatkor megeszik szőröstől-bőröstől az állatot.

De otthon, fogságban tartva szerintem kár ezzel kísérletezni,annyi mindent lehet nekik adni, ne kockáztassunk a csonttal.

Elakadhat neki akár a szájában, akár a tápcsatornájában. Akár ki is szúrhatja valamelyik belső szervét a nagyon éles csont. Vagy megfulladhat tőle.

Nem akarom az ördögöt a falra festeni, egyértelmű,hogy sokan adnak és semmi bajuk nem lesz tőle.

De elég csak egyszer,hogy baj legyen.

Nálunk a doki sem javasolja, azt mondta,hogy fejtsük le a csontról a húst és csak azt adjuk oda, fűszerek nélkül. Ne kockáztasunk a csonttal.:

2018. febr. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nézd, a macska ragadozó. A száraz, kemény táp arra is jó, hogy rendbe tartsa a fogait, mert ha nem eszik keményet (csontot), akkor baj lesz velük.


Nekem volt macskám, amelyik megfogta a galambot, és amikor hazamentünk, csak a galamb feje, a két lába, és egy halom toll maradt egy kupacban az udvaron.

2018. febr. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet adni nekik, csak lehetőleg húsos csontot, nyersen és ne tartócsont legyen (pl. az általad említett combcsont). Az enyémek a csirkenyakat nagyon szeretik.
2018. febr. 9. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!