Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csak este jön enni a...

Miért csak este jön enni a macskám?

Figyelt kérdés

Az egész úgy kezdődött, hogy vettünk egy házat és mikor elköltözött az ott lakó ott hagyta a macskáját és nem jött érte vissza. Így befogadtuk. Sajnos még nem költöztünk oda, mert a házat felújítják, hazahozni meg nem tudnánk, mert icipici kis lakásban nagyon rosszul érezné magát. Tudom, hogy macskának törvényre tekintettel a kerten belül kéne maradnia, de az ott lakó nagyon felelőtlen volt és tele van résekkel a kerítés. Természetesen felfogjuk újítani. Sajnos így viszont folyton elcsatangol és aggódom érte. Az eljén mindig oda jött sőt várt a kapuban mikor mentem etetni és nagyon kis dörgölőzős-dorombolós volt. Most viszont egyáltalán nem jön rögtön enni, de mikor megyek etetni a tálkája üres szóval megeszi. Tegnap történt, hogy csak később tudtam menni hozzá és akkor oda jött és úgy viselkedett ahogy eddig is viszont akkor már este volt.

10 hónapos nőstény cicus még nincs ivartalanítva.



2018. febr. 16. 19:42
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Elnézést valahogy az lett az ivaros kulcsszóból, hogy ivaros szaporodás.
2018. febr. 16. 19:45
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Tüzelési időszak van. Ha nem műtteted meg, akkor tavasszal lesz plusz négy macskád.

Viszont, műtét előtt egy nappal, és utána varratszedésig a lakásban kellene tartani.

2018. febr. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Kandúrok simán hajkurászhatják. Én bevinném, az első jól mondja, ivartalanításkor úgyis bent kell lennie, és legalább biztonságban lenne.
2018. febr. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ivartalanítani kell, de ahogy az első is mondta egy műtéten átesett cicust nem lehet csakúgy kidobni a hideg kertbe és a mostani kicsi lakóhelyünkre nem vihetjük el.
2018. febr. 16. 20:05
 5/15 A kérdező kommentje:
Az lenne a legrosszabb, ha elhoznánk a mostani lakóhelyünkre, mivel szerintem stresszes lenne a hirtelen változástó aztán meg vissza kéne vinni ugyanoda.
2018. febr. 16. 20:09
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha viszont ilyen fiatalon kiscicái lesznek, az elég nagy probléma.

1. Lesz egy csomó kiscica, akikkel nem tudod, hogy mi lesz.

2. Nem tesz jót az egészségének.

3. Ha ilyen fiatal az anyacica, nem is biztos, hogy gondozza a kicsiket. Na akkor mi lesz?

Szerintem simán elvan egy darabig bent a műtét után. Ha nagyon ki akarjátok utána engedni, pár hét után megtehetitek. De mivel hideg van, lehet, hogy boldog lenne, ha a melegben lehetne amíg tart a tél.

2018. febr. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Lehet várni tavaszig? Akkor már ott fogunk lakni és bejöhetne.
2018. febr. 16. 20:46
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

10 hónaposan már bőven ivarérett. A vemhesség két hónapig tart, de egy bizonyos szakaszáig még lehet ivartalanítani. Sajnos nem sok esély van arra, hogy tavaszig nem vemhesül.

Ha a nőstény macska egy tüzelésnél nem vemhesül, 1-2 hét múlva újra tüzel és így tovább.

2018. febr. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet várni tavaszig. De egy macska addig tüzel, míg nem vemhesül, vagy nem ivartalanítják. Jobb lenne tavaszig megszoknia az ideiglenes 0-24 bent létet, minthogy megajándékozzon titeket egy halom kismacskával mire odaköltöztök.
2018. febr. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen pici helyen laktok is (akár egy kis szoba), a cica ki fogja bírni a műtét miatti bezártságot (kb. 10 nap mindössze). Ha vártok tavaszig, addigra le fog fialni. Ő nem fog várni, hajtják az ösztönei.
2018. febr. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!