Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti, benti, vagy kinti-benti...

Kinti, benti, vagy kinti-benti cicaáitok vannak? Milyen megfontolásbol.

Figyelt kérdés
Enyémek kinti bentiek, szivem szerint csak bent tartanám öket, de sajnos nem rajtam mulik, azért szerencsére 90százalékban bent vannak.

2018. febr. 18. 17:03
 1/6 A kérdező kommentje:
*cicáitok
2018. febr. 18. 17:04
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Benti, az udvarra kizárólag velem jön ki. Hallgat a nevére, vissza tudom hívni, de egyébként is állandóan a sarkamban van, jön be velem magától. :)


Azért, mert sajnos nagyon régen kinti macskáink voltak, vagyis csak odaszoktak hozzánk, de láttam egyet elütve. Azóta ő az egyetlen cicám, de nagyon vigyázok rá. Meg egyébként is állatvédelmi törvény, nem hagyhatják el a telket, nálunk macskabiztos kerítés híján nincs jobb megoldás.

2018. febr. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
24%

Kinti! Akkor szaladgál, ugrál, karmolászik, vadászik, játszik, barátkozik amikor csak szeretne! :)

Házban, lakásban állatot tartani szerintem kínzás. Lehet érte lepontozni :)

2018. febr. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Kinti-benti, akkor jön-megy, amikor akar.

Igényli és szereti a kint létet, így teljes az élete.

Tudom, hogy ennek vannak veszélyei, de búra alatt nem tarthatom. Kis forgalmú helyen lakunk.

Oltott, ivartalanított egyébként.

2018. febr. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%

Elvileg kinti és nem az enyémek, hanem csak úgy vannak, télen gyakorlatilag kinti-bentiek (éjjel kintiek, nappal változó).

Ők akarják így, szabad állatok s mondom, nem enyémek, önmaguké (nincs is lehetőségem felelősségteljesen saját macskát tartani). Én inkább támogató vagyok, akárcsak a cinkék és harkályok esetében, bár a kapcsolatunk kissé szorosabb.

A kinti életnek megvannak a veszélyei, de szabadabb, önállóbb, természetközelibb, plusz nekik nincs is más opciójuk. Azért nem tűnik úgy, hogy rossz nekik.


Régen mindig volt macska a családban, télen bentiek, nyáron kinti-bentiek voltak. A macskán múlt, hogy néha elkódorgott vagy közel egész nap bent aludt a fotelban, volt ilyen is, olyan is.

2018. febr. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%

Kinti-benti, bár inkább benti. Nem közvetlen út mellett lakunk, a ház előtt km-eken át kukoricás van, a legközelebbi út pedig vagy 30 m-re van és az is egy nagy kanyar, nem tudnak gyorsan menni az autók (ha jönnek egyáltalán). Nincs kutyás ház a környéken, de még udvar se, ahova beszökhetnének. A cicák ivartalanítva vannak, szóval alapból nem kódorognak el. Hívásra mindig jönnek, szóval nem lehetnek messze. Általában akkor mehetnek ki, ha hazaértem, szóval bármikor be tudnak kéreckedni. Van, hogy napokig ki se mennek.


Ha nem ilyen helyen élnénk akkor csak bentiek lennének, de úgy gondolom, hogy így biztonságban vannak.

2018. febr. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!