Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki nem rakatott chipet a...

Aki nem rakatott chipet a kutyájába, milyen megfontolásból tette?

Figyelt kérdés
2014. szept. 14. 11:41
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
79%
Gondolom anyagi megfontolásból. Sok embernek annyit sem ér a kutyája, hogy normális körülmények közt tartsa...
2014. szept. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
84%
Mert azt hiszik, a chip hülyeség és fölösleges pénzkidobás. Mikor bevezették a kötelező chippelést, még több kóbor kutya lett az utcákon.
2014. szept. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
3%

Attól, hogy nincs chip egy kutyában, még nem jelenti azt, hogy rosszul bánnának vele. A mi kutyánkban sincs chip. Nincs rá pénz, ennyi. Attól még nem tartjuk rossz körülmények között.


Ha már ezt a hülyeséget elrendelte a kormány, legalább elgondolkoztak volna azon, hogy nem mindenki engedheti meg magának.

2014. szept. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
77%
Mert kötelező és ha beteg a kutya nem látja el az álltorvos. Miénk már nagyon öreg, nem megy és nem ment ki soha az útra.
2014. szept. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
85%
Egyes emberek 3-5 ezer forintot sem szánnak a kutyájukra. Mert kb ennyibe kerül a chip beültetése és regisztrálása. :) Ezek után már abba sem merek belegondolni, hogy ilyen emberek kutyái mit esznek, és mivel játszanak (ha egyáltalán valaha játszottak..). Netán hányszor látja egy évben orvos őket, ha betegek. Igazi felelőtlenség, és aki ilyen költség miatt kidobja a kutyáját az soha nem szerette. Nem is érdemli meg. Ráadásul tenyésztőtől vett kutya mindneképpen chippel kell hogy rendelkezzen, 8 hetes koráig. Sokan ezt sem tudják, és chip nélkül vesznek kutyát, ami nyilván szaporított...
2014. szept. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:

Szerintem felelőtlenség, mert ha véletlenül eltűnik a kutya, gyorsabban lehet megtalálni.

És nem is drága a berakatása.


Aki emiatt kiteszi a kutyát, annak nem való semmilyen állat.

2014. szept. 14. 12:01
 7/48 anonim ***** válasza:
93%

Ha nincs chip, ki lehet dobni a kutyát, ha megunják.

Hallottam olyat is, aki azt hiszi, hogy a kutyában lévő chip őt figyelné meg...bár őt hetente elrabolják az ufók. :D

Aki azt mondja, hogy nincs rá pénz, az pedig valószínűleg láncon tartja, moslékkal eteti, és orvost se látott soha.

2014. szept. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
93%
Aki még normális kaját sem vesz a kutyájának, csak a maradékot dobja oda neki, mint valami disznónak, az nyilván nem fog ötezret szánni a kutyájára. A legtöbben szerintem emiatt nem. De én ismerek olyat is, aki azért nem, mert sajnálja a kutyát, mert úgy gondolja a chip berakása fájdalmas.
2014. szept. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
100%
3-as, tényleg nem kötekedni szeretnék, csak megkérdezni, hogy akkor, hogy oltatod a kutyád? Ugyanis az éves veszettségelleni oltást se adják már be, ha nincs chip a kutyádban.
2014. szept. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:

"Hallottam olyat is, aki azt hiszi, hogy a kutyában lévő chip őt figyelné meg"


Ja persze, meg a repülőkről permetezik az embereket is :D

2014. szept. 14. 12:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!