Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Van itt olyan aki tett már ki...

Van itt olyan aki tett már ki kiskutyát/kiscicát az erdőbe/utcára és fel meri vállalni? Ha igen, írja már le, hogy ezt mégis megfontolásból tette? Mi játszódott le közben benne?

Figyelt kérdés
2017. dec. 28. 15:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Ezt én is megkérdezném, főleg hogy miét nem jó ha kiírja facebookra hogy ingyen elvihető, inkább kiteszi random helyre hátha nem éli túl főleg a téli hidegben ahelyett hogy két szalmaszálat keresztbe tenne az állatért amiért elvileg felelősséget vállalt (múlt héten fogadtam be 2 patkányt akiket a kedves volt gazdi kirakott éjjel a 0 fokban egy játszótérre egy szál terráriumban)
2017. dec. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

Úgy sem lesz senki. Hatalmas bátorság kell ahhoz, hogy ezt felvállalja bárki is, csak akkor nem értem, mire jó ez.


Nekem egyszer apám vitte el kirakni a macskámat valahová, ami miatt hatalmas balhét csaptam, és még én voltam a szar 8 évesen, hogy miért merek ellenállni. Közel 10 éve egy szót nem szólok hozzá, rá se nézek, szívből gyűlölöm őt.

2017. dec. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%

Ez nem megfontolás, hanem egy népszokás. Nagyjából olyan tevékenység mint amikor kiviszi valaki a település szélére a szemetet.


Szebb változata annak amit különböző szemétszedéseken lehet látni. Fás részen akasztott, huzallal körbetekert, kalapáccsal szétvert koponyájú ebek. Elégetett macskák.


Persze ezek csak azok az élőlények amelyek eljutnak a "határra" sokan vizeshordóban, fejsze alatt vagy aszfaltnak nekicspódva végzik rövid életüket.


Hidd el, ezeket az embereket te nem fogod itt számonkérni és nem azért, mert félnek a kommentedtől, vagy mert gyávák, hanem azért mert így szocializálódtak és semmi okuk nincs arra, hogy más lények életét bármiféle értéknek tekintsék.

2017. dec. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

a kedves szomszédom pl elvitte többször is a kutyáját, aki mindig hazatalált. vmi puli keverék lehetett és mindig kiszökött az utcára. ő pl ezt felvállalta simán bárki előtt, cask gondolom ő nem a gyakorin lóg :D


a durva az, hogy ezután is lett kutyája...


igazából én már azokat az embereket sem értem, akik csak kötelező kerti kellékként tartják a kutyát, mint egy hintaágyat és nem járnak sétálni sem vele. azokat, akik kidobják az állataikat, már meg sem próbálom megérteni...

2017. dec. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

Egy ismerősőm egyszer átvitt egy másik településre egy alomnyi 8 hetes kiscicát. Az utcába fialt az anyacica és nem tudták, hogy mit kezdjenek velük. Addig etették őket, amíg 2 hónaposak lettek. Aztán jött a remek ötlet, hogy elviszi őket valahová. Az egyik szomszédos településen rakta ki őket, központi helyre egy dobozban. Azt gondolta, hogy majd valaki megszánja őket és befogadja.

Én felajánlottam, hogy lefotózom a cicákat és segítek gazdit keresni, de ő egyik nap felhívott, hogy már elvitte őket.

Nagyon bántott a dolog, hogy nem tudtam tenni semmit.

Jelen esetben nem a gonoszság, hanem a butaság volt az oka annak, hogy valaki ilyet tett.

2017. dec. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Teljesen mindegy ki milyen megfontolásból teszi, az érzelmi intelligencia, az empátia és a lelkiismeret ilyen szintű hiánya számomra teljesen értéktelenné teszi ezeket az embereket - aki ilyet csinál, az nem több, mint söpredék. Talán idővel majd sikerül elérni, hogy a következő generációk már másképp gondolkodjanak erről a problémakörről.
2017. dec. 31. 14:20
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
Ilyenről nem tudok, de - valószínűleg - a ti szemetekben durvábbról igen. Viszont ezzel az épp megszületett kismacskák valószínűleg kevesebbet szenvedtek, mintha kitették volna őket éhenhalni. Ahol ez volt, ott teljesen másképp állnak az állatokhoz. Ott az állatnak haszna van: ha felöltöztetem Barbie-ruhába a macskát és szilveszter alkalmával még nyakkendőt is kap, az nem minősül haszonnak. :))
2018. jan. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
30%
Mi màr tettünk ki cicát sajnos. Az ok az volt, hogy egyik ismerősöm talált egy kiskutyát kitéve dobozba és úgy döntött befogadja, hazaviszi. Felajánlottam hogy elkísérem, útközben a lakásunk előtt mentünk el (panel 4. emelet) mondtam neki ugorjunk fel, igyunk meg egy kólát meg mutassuk meg anyukámnak a kiskutyát, aztán megyünk tovább. Volt egy 2 éves teknőctarka nőstény cicánk, tündéri kedves, bújós cica volt.Az egész család imádta. A kiskutya ismerősöm ölébe volt mikor beléptünk a lakásba. Mikor a macska meglátta a kutyát, azonnal elborult az agya. Ismerősöm kiszaladt a kutyával de nekem meg anyukámnak nekünk támadt. Nem is akárhogy. Életembe nem tapasztaltam még ilyet és nem is gondoltuk volna álmunkba se hogy ilyen megtörténhet. Dőlt belőlünk a vér. Az arcunkból, kezünkből, lábunkból. Ahol ért harapott mart...nagynehezen beszaladtunk a szobába, úgy hogy a macskát kizártuk. A macska közben végig fura vonyitó hangot adott ki. Hátborzongató volt. Felhívtuk az állatorvost hogy jöjjön ki csináljon valamit. Azt mondta valószinűleg a kutyaszag miatt kattant be és nem tud mit tenni, hallot már ilyenről de egészséges állatot nem altat el, ezért javasolta azt, hogy fogjuk be valahogy és engedjük el mert macska, talpraesett állat fenntartja magát és ha elengedjük pár nap alatt lenyugszik és meg lesz rá az esély hogy valki befogadja. Ez törtênt délután, hajnali 2re sikerült megfogni. Egy erdősebb de lakott területre vittük. Az utat végig zokogtuk, de nem volt más választásunk. Imádtuk azt a cicát. Utána még vissza vissza jártunk hivogattuk, hátha felismeri a hangunkat és esetleg lenyugodott és hazavihetjük de nem láttuk többé. Nagyon bűntudatunk volt utána, sajnos nagyon veszélyeztette az épségünket. A falak olyan véresek voltak hogy át kelett festeni a lakást és új szőnyegeket venni. A hegeket mai napig viselem. Lelkileg is.
2018. febr. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az az állatorvos nem normális, aki ilyet javasol. Nyugtatóra nem gondolt? Hordozóba berakni, letakarni, békén hagyni? Azt nem lehetett volna?
2018. febr. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#8 "és ha elengedjük pár nap alatt lenyugszik és meg lesz rá az esély hogy valki befogadja."

Vagy félig élve megnyúzva megtalálják egy kocsi alatt Budapesten.

Vagy szimplán elütik.

Az orvosotok sík hülye, szerinte a kóbormacskák élete csupa játék és kaland? Egy nagy szart, nagy részük az utcán patkol el.

Nem téged hibáztatlak, gondolom be voltatok pánikolva az orvosról meg azt hiszi az ember értelmes tanácsot ad.

2018. febr. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!