Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel etessem a macskámat?

Mivel etessem a macskámat?

Figyelt kérdés
10 hónapos nőstény házimacska még csak 2 hónapja van velünk és ő az első macskánk nem is terveztünk macskát tartani és ez teljesen váratlanul ért minket eddig Friskiest adtunk neki az maradhat? Milyen száraztáp kell neki? Egyébként bármilyen tanácsot a macskatartással kapcsolatban szívesen fogadok!

2018. febr. 27. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
A Friskies, Whiskas és társaik sajnos nem éppen jó minőségűek. Inkább a szárazra van nagyobb szükségük, abból is érdemes olyat venni, aminek magas a hústartalma. Nem tudom, van e a közeledben Fressnapf, én ott szoktam venni az enyémeknek a Premiere márkájú száraz tápot. Ennél is vannak jobbak, de ez egész jó és árban sem vészes. Tejet lehet adni nekik, ha ízlik neki, de csak laktózmenteset, vagy kimondottan cicáknak való tejet. Fontos lenne a cicát ivartalanítani, így nem csak a felesleges szaporulat, hanem több betegség is elkerülhető és a cica is nyugodtabb lesz (elvileg).
2018. febr. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Friskies, kitekat, whiskas, stb. ezekről azt kell tudni, hogy agyon vannak reklámozva, de ha elolvasod az összetevőit, látod hogy 4% mindössze a hústartalma, a többi gabona, színezék és mindenféle adalék amire semmi szükség, mivel a macska húsevő.

Jó tápok: acana, josera, orijen, de a fressnapf saját márkás tápjai sem rosszak mint pl. a premiere. Minél nagyobb legyen a hústartalma az a lényeg. Netről rendelve egyébként olcsóbbak mint boltban.

Van még a nyers húsos etetés (BARF) de ennek alaposan utána kell nézni, figyelni kell az arányokra illetve macerásabb mint a táp (én így etetek, gyönyörű és egészséges a cicám).

2018. febr. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Premier, Brit premium . Ezek lehet maszeknál kimérve kaphatók és az ócska tápoktól csak 150Ftal drágábbak kgban . Néha kis vízzel hígított tejföl jót tesz . Tasakosok zselés gagyik sok vízzel és nem táplálnak és drágák . Féreghajtás idején jobb konzerv vagy humán kis pástétomba kaphatják az összemorzsolt tablettát .
2018. febr. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
28%
Eddig kettő macskám volt. A mostani egy 2 éves kandúr. 8 kg. Gyönyörű szép a súlya. És bevallom én az Aldis kb 120 Ft nedves macska kaja és ezt néha összekeverem a száraz táppal és a szárazzá is az amit épp le kapok. Szóval mindegy a márka én szerintem. Hisz magától látszik.
2018. febr. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Jöhetnek még más válaszok is!:)

2018. febr. 27. 16:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem egy 6 éves ivartalan benti perzsa cicám van. Purina tápot eszik ivartalanított macskáknak valót csak ezt szereti és este kap alutasakosat vannak rengeteg jutalma és van macska teje amit imád
2018. febr. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!