Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska megfazott, mit tegyek?

A macska megfazott, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy macsek, nem az enyem. Az egyik szomszede. Viszont beteg es segiteni szeretnék rajta.

Folyamatosan tusszog es folyik az orra. De mar olyan szinten hogy alig kap levegot ugy tele van neki. Enni sem tud tole. Atjar hozzank neha enni. Igyekszem most hogy beteg minel jobb minosegu szintiszta husit (csirke, kacsa, hal) adni neki. Nyilvan nem nyersen. Hatha ettol kicsit erore kap , de semmi.

Gondoltam veszek neki vitamint hatha...



2018. márc. 3. 19:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Meleg helyre tegyétek és hívjatok orvost sürgősen .
2018. márc. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A szomszédnéni majd fizeti az állatorvost.
2018. márc. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem megfázott, macskanátha. Ennek semmi köze a hideghez, ahogy az ember esetében is vírus okozza, csak a sok buta ember nem fogja fel.

A cicát vigyétek el orvoshoz, mert bele is halhat, vagy visszamarad kónnyezés stb.

Kb. 2-3.000 Ft, vagy injelció vagy tabletta formájában kap otthonra gyógyszert. Antibiotikumot meg vitamininjelciót. Ember vitamint ne adj neki. A a megmaradt antibiotikum jó lehet, de csak gondosab kiszámolva a 250 mg-osnak a negyede, fele, attól függ mekkora a cica. Reggel és este, 5 napig. Ezt állatorvos is mondta, hogy a hatóanyag ugyanaz, csak az adagolásra kell figyelni.

De lássa orvos!! Szép dolog tőled, ha már a gazdáját nem érdekli, pedig ez fertőző a cicálra nézve!

2018. márc. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem fogja. Epp ez a baj. Elvan hanyagolva szegeny macsek.

Csinaltam neki egy kishazikot tettem bele neki ketto jo meleg takarot. Mivel szuk a hely a hazikoban, de neki pont eleg, igy hamar befuti maganak. Nagyon kise jon onnan. Csak alszik.


A vitamin segitene neki?

2018. márc. 3. 20:16
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom orvoshoz vinni, nem az enyem a macska. Ha eltunik kepes ramhimvni a rendorseget. Igy is kivan akadva hogy probalok azert gondoskodni rola.
2018. márc. 3. 20:18
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem. Ember vitamint nem adhatsz neki.

Állatgyógyszertárban tudnak adni tablettát neki, nem egy nagy pénz. Azt kell reggel-este neki adni. Olcsóbb is, mint a vitamin. De momdom, ha maradt 3-4 antibiotikum, az is jó lehet. Csak nagyon ki kell számolni.

Nem a legjobb, de megtenné.

2018. márc. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha elmész állatorvoshoz elmondod,hogy mi baja a cicának és,hogy nem tudod elvinni,szerintem fog adni gyógyszert.De,ha van otthon augmentin az is jó.
2018. márc. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A vitamin nem segít. A macskanátha súlyos betegség, előbb-utóbb halált okoz, ha nem kezelik.

Tehát vagy orvos, gyógyszer, vagy elpusztul. Sajnos ez van.

(Felsorolt husikat egyébként nyersen is adhatod, csak disznót nem.)

2018. márc. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a rendőrséget meg nyugodtan hívja rád. Nem fognak azzal foglalkozni, ha elviszed a macskáját dokihoz. Eleve be sem tudja bizonyítani, hogy az övé. Másrészt meg mit mond? Azért jelent fel, mert ő nem gondoskodik a beteg állatáról, te meg igen? Vicc.
2018. márc. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szerintem az lesz hogy elmegyek akkor az allatorvoshoz es elmondom neki hogy mi a helyzet.


Honnan tudod hogy az jo a macskanak ilyenre?

Nem igazan szeretek ilyennekkel kiserletezni nehogy autan nagyobb kart csinaljak mint elotte.

2018. márc. 3. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!