Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek is hülyeséget...

Szerintetek is hülyeséget beszélnek?

Figyelt kérdés
A szüleim szerint nem szabad, sőt tilos költeni egy fajtatiszta cicára (ami szobacica lenne) mert úgyis elpusztul két hónap múlva, meg szerintük a tenyésztők gonosz, pénzéhes emberek akik kicsalják az ember pénzét. Azt akarják hogy ingyen vegyek macskát a jófogásról vagy valami hasonló oldalról. Megjegyzem hogy a cicát ÉN fizetném a saját pénzemből. Amúgy 14 vagyok, joguk van beleszólni hogy mire költök?

2018. márc. 4. 09:20
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
65%
Sehol se írta hogy 40.000ért venne macskát, hanem hogy a szülei állnák valaminek a 40ezres költségét. Ha bárki tk-s macskát keres, jó helyről, írjon rám nyugodtan. Benne vagyok ebben a világban, én is tenyésztő vagyok, és tudom hogy ki mennyire lelkiismeretes.
2018. márc. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

1. Nem írtam sehol hogy max 40 ezerért vennék.

2. Örökbefogadáson gondolkodom, de inkább egy fajtatiszta macskához ragaszkodok.

2018. márc. 4. 18:30
 13/21 anonim ***** válasza:
Van olyan fajta amelyik tetszik neked, Kérdező?
2018. márc. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, olvass utána itt a gyakorin, hogy mivel jár egy macska tartása. Sok ilyen kérdés van, vagy írj ki egyet. Nemcsak tárgyi szükségletekre gondolok. Olyan dolgokra gondolok, hogy a legtöbb macska hajnal fél ötkor ébreszti a családot, a házat, hullik a szőrük (anyukák nem szokták ezt szeretni), kaparnak (karomélesítés bútorokon), és nem lehet bezárni csak a te szobádba, mert nem bírják a bezártságot, tehát az egész családnak akarni és imádni LOL kell.

Ezekből lesznek a konfliktusok, ezért ezeknek előre olvass utána, és beszéljétek meg, Mielőtt megveszed azt a macskát. Ezzel a macskának is jobb lesz, meg nektek is.

Imádom a macskámat, engem ezek nem zavarnak, de általában ezekkel a problémákkal írnak ide emberkék...

2018. márc. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Olyan cicát válassz, ami megfelel az életvitelednek. Ne csak az vezessen, hogy külsőre melyik tetszik, mert szívás lehet a vége! Olvass utána, hogy melyik fajtának milyen habitusa, mozgásigénye, szőrgondozási igénye van.

Pl. ha egy sziámit választasz, az nagyon okos, de alig hagyhatod magára és állandó foglalkozást igényel, mert egy energiabomba. Ha inkább lustább, nyugisabb, bújós cicát szeretnél, aki nem szedi szét a lakást, akkor brit, birman, ragdoll, perzsa. De utóbbinak pl. rengeteget kell foglalkoznod a szőrével.

Szóval először mindenképp tájékozódj!

Lépj be olyan fb-csoportokba, ahol az adott macskafajtát tartók vannak! Ott kaphatsz tippet megbízható tenyésztőhöz! Csak azután vágj bele, ha megismerted a fajtát!

100 ezer alatt semmiképp ne vegyél, mert ott valami tuti nem kóser, és akkor igazuk lesz a szüleidnek.

2018. márc. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
44%

Pár fontos kérdés, amire válaszolj saját magadnak:


Tudod-e vállalni, hogy 15 vagy akár több éven át gondoskodsz róla? Mi lesz, ha elköltözöl otthonról?

Mennyit tervezel költözködni a következő 15 évben? (A cicákat a helyváltás mindig megviseli, főleg idősebb korban.) Bele fog-e férni az életedbe tizenpár év múlva is a cica?

Nem akarsz-e majd kimenni külföldre? Szegény cicát nagyon megviselné, ha otthagynád.

Lesz-e mindig elég pénzed havi szinten a kajára, alomra, kaparófára? (Érdemes tájékozódni az árakról pl a Zooplus-on vagy hasonló oldalon. A legtöbb cicás ezekről rendeli a kaját, mert a sarki boltban tuti nem kapsz megfelelő hústartalmút.)

Állatorvosi költségeket vállalod-e? Éves oltások árával képben vagy-e? Tudod-e vállalni az ivartalanítást?

Nem fogod-e lepasszolni, mert tiszta szőr lesz a lakás és a ruháid? Vállalod-e a több takarítást érte?

Szeretnéd-e akkor is, ha nem lenne nagyon bújós?

Van-e mérgező szobanövény a lakásban?

Az ablakokra tudsz-e tetetni macskabiztos szúnyoghálót, hogy szellőztetésnél biztonságban legyen? (Ez is költség...) Vannak-e féltett csecsebecséitek, amiket lelökhet a polcokról?


Ezeket mind át kell gondolni!

2018. márc. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
14-es ! Azért ne általánosítsunk! Az én ragdoll cicám soha nem tett tönkre bútort, csak és kizárólag a saját kaparófáját használja. 7-8 között ébred , hétvégén felkelek adok neki vmi finomat és elvan 9-ig. Nincs szag a házban, a cicank egy intelligens és szeretetre méltó társ, családtag. Makkegészséges. Nem szapis macska, hanem szocializált és ivartalanitott cukiság.
2018. máj. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Jófogáson nem találsz fajtatiszta macskát. Maximum valami beteg, fajtatisztának hazudott cicát, aki szaporítónál született, és ezek csalják ki az ember pénzét.


Egy tenyésztő ellenben a fajta szebbé-jobbá tételére törekszik, neki ez nem megélhetés, hanem hobbi. A macskái mellé törzskönyvet is ad, és garantáltan egészséges, hosszú életű, fajtatiszta macskát kapsz. Persze ennek van ára rendesen, de abban benne van minden, amit a tenyésztő már elköltött azért, hogy a kezedben tarthasd a macskát.


A jófogásos szaporítós cicák időzített bombák, bármikor előjöhet bármi komoly bajuk, és egy fajtatiszta, törzskönyves macska árának többszörösét is rákölthetitek akár a kezelésére.


Szaporítótól soha ne vegyetek macskát, ha nincs 100-200 ezretek egy törzskönyvesre, akkor fogadjatok egyet örökbe. Az is ugyanolyan lutri, mint a jófogásos, de talán már ismertebb kórképpel rendelkeznek, nem feltétlenül időzített bombák. Meg életet is mentetek vele, míg a jófogásossal az állatkínzást támogatnátok.

2018. máj. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondja utolsó. Egy egészséges, torzskonyvezett, fajtatiszta cicus cirka 150 ezer.
2018. máj. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
2-es voltam!Látom nem tetszett a macskához tartozó kötelezettségek felsorolása.Tudod a gyerekem hazahozott egy macskát amit 15 éven keresztűl én etettem,gondoztam miközben két ágyat is szétcincált a körmeivel amikor dolgoztunk.Gyermekeim egyszer sem vettek neki ennivalót!A megkérdezésem nélkül tört be otthonomba!Köszönd meg a szüleidnek,hogy életet és ennivalót kaptál tőlük,de te ne akard,hogy ők másként éljenek mint eddig! A mai korosztály egy része azt gondolja magáról,hogy ő az úr abban,amihez soha,semmilyen módón nem járult hozzá!
2018. máj. 23. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!