Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért néznek le, közösítenek...

Miért néznek le, közösítenek ki, vesznek semmibe sok embert, csak azért mert nem beszélnek összevissza minden hülyeséget?

Figyelt kérdés
Sokszor láttam már, igaz főként az általános és középiskolákra jellemző, de egyetemeken, sőt munkahelyeken, felnőttek között is előfordul, hogy azt, aki nem beszél túl sokat, vagy nem érdekli a "társasági élet" (bulik stb.) lenézik, semmibe veszik, néha még ki is gúnyolják. Ha segítség kell akkor meg bezzeg mindjárt jó. Miért ilyen ocsmányak az emberek? Mielőtt valaki azt hinné rólam van szó, nem, nem rólam, csak érdekelne mi áll a jelenség mögött, mert egyre gyakrabban találkozom vele. Énnekem eszembe sem jutna valakit ezért kinézni. Miért ilyen szemetek az emberek? (Tisztelet persze a kivételnek.)
2014. jún. 19. 14:51
 1/3 anonim válasza:
100%
Pont így vagyok én is gimiben, konkrétan le se tojnak, ha valami programot kitalálok az osztálynak kiröhögnek, hogy mit akarok már megint, aztán senki nem jön el stb... Nem járok bulikra (rio, disco, monster), nem iszok, nem dohányzok és nem hordom a hajam és a ruhám divatosan. Nyitott vagyok, bárkivel tudok beszélgetni, viszont új társaságban, vagy ahonnan már kinéztek, nos nem tudok oldódni, magamtól nehezen ismerkedek. Szerintem a mifélénk esetében az interakció hiánya miatt nem foglalkoznak velünk, úgy értem, hogy mivel meg se szólalok, nem fognak odajönni hozzám, hogy legyünk barátok, meg amúgy is, látják, hogy nem akarok beszélgetni, nem foglalkozok semmivel és nem érzik magukat felelősnek, és persze nem is azok azért, hogy én is jól érezzem magam. És ezután jön a kinézés, ami érthető, mégis értelmetlen és ronda dolog, mert ott ülök, nézd már, ez is olyan, senkihez sem szól, most akkor vagy beképzelt barom, vagy nyámnyila mulyaság. Én úgy gondolom, hogy nekem kéne jobban nyitnom, de nem akarom megjátszani magam, hogy én nagy dumás vagyok, mert akkor hazudnék a leendő barátaimnak és magamnak is, és persze azt se engedném, hogy feladassák velem az elveimet. Romlik a világ gyerekek, legyetek fény a félhomályban!
2014. jún. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert az emberek szeretnek fecsegni banális felszínes dolgokról, vagy a más életéről pletykákat terjeszteni...ez sokszor azért is van mert addig se a saját kínjukkal foglalkoznak.Vannak ilyen ismerőseim akik fennhangon rikácsolnak ha kell hanem mert utálják a csendet a halk szavú beszélgetéseket.Nekik kell a zaj az h mindig pezsegjen az élet.A kicsit magába fordult csendes embereket flúgosnak tartják.Sokszor gyenge embernek is.Pedig nagy bátorság kell néha kicsit magunkba nézni de minek ha ott a tv a zene akármi meg lehet hangosan elemezgetni a másik kínját baját az előző esti tv műsort bármi mást?2 teljesen más mentalitásról beszélünk ami úgy tűnik nem fér meg egymás mellett.
2014. jún. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Egy CSI Las Vegas-ban Grissom-nak volt egy nagyon komoly meghatározása egy siket sráccal kapcsolatban (értsétek jól)

Azért bántották a fiút, mert féltek tőle. Azért közösítenek ki embereket mert félnek. Jó és rossz értelemben egyaránt. Félnek a mástól, félnek attól, hogy valaki jobb. Ezek valódi felszínes emberek. Gimiben működik a csapat (csordaszellem).

Félnek. De majd elmúlik. tarts ki.

2014. júl. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!