Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha találok egy macskát a...

Ha találok egy macskát a városban, köteles vagyok megkeresni a gazdáját vagy befogadhatom csak úgy?

Figyelt kérdés

Tegnap délben vásárolni voltunk egy nagyobb bevásárlóközpontban. A bolt előtt megláttunk egy macskát, dörgölőzött az oszlopoknak viszont tőlünk félt, nem tudtuk megsimogatni.

Azt mondtuk, hogy ha vásáltunk és még nem jött érte senki, hazahozzuk. Így is lett, egy kis felvágottal odacsalogattuk és már az autóban nagyon barátságos volt velünk, simult hozzánk,bújt. Itthon is egy kis tünemény. Már felnőtt, de hihetetlenül ragaszkodik és szeret ilyen rövid idő alatt. Még van egy cicánk, és őt is szívesen megtartanánk. Nem volt rajta semmi, a járókelők sem ismerték, lehet valaki kirakta ott :/

Ebben az esetben muszáj lenne esetleges gazda után keresnünk, vagy megtarthatom?


2018. márc. 5. 08:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
54%

Érdekes tendencia a lopjunk el minden macskát, aztán ne plakátoljunk, és az, hogy "ha nincs chip, nem tudja bizonyítani..." Dehogynem tudja, van olyan a világon, hogy fénykép.

Tehát igen, a megtaláló köteles mindet megtenni a gazda megtalálására, plakátolás, legalább.


Simán odakerülhetett úgy is, hogy belebujt egy kocsi motortérérbe mert az meleg. Ebben az időszakban ez gyakori.


Manapság egyre többen chipeltetik a macskájukat (azok, akik felelősek, ivartalaníttatnak, oltatnak) mert a többi felmerülő költséghez képest elenyésző, de ha valami baleset történik, és elvész, akkor nagyban segíti az élőkerülést. Szóval mostanában az a trend, hogy akinek számít a macskája és hogy ha elveszne, legyen esély a megkerülésére, chipeltet.

2018. márc. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én mindenképpen kiplakátolnám és a helyi facebookos csoportokba is beraknám.

Ha eltűnt,keresik,akkor remélhetőleg meglesz a gazdi.

És igen,az állatorvos nagyon fontos lenne , nézzen chippet és vizsgálja is meg. A saját cicád egészségeét is veszélyezteted így, nem tudhatod,hogy volt -e oltva a cica, milyen betegségeket,fertőzéseket hordoz.

Nem akarom az ördögöt a falra festeni,valószínű semmi baja,de egy rutin vizsgálat és egy chip ellenőrzés elkéne.

És hát igen, próbáld keresni a gazdát, ha nem találjátok meg,akkor megtarthatod.

De egyébként chip nélkül is simán lehet bizonyítani,hogy a tiéd a cica. Nem hivatalos út, de pl az én cicámról több ezer fotó van, évekre visszamenőleg.

Ha jelentkezik valaki,hogy az övé a cica,akkor tudsz fotót kérni,hogy biztosan az igazi gazdi legyen meg.

Nem tudhatjuk mi történt a cicával, lehet felelőtlen volt a gazdája, lehet nem is keresik.

De lehet valahogyan megszökött és a gazdái sírnak utána, keresik folyamatosan.

Szóval próbáld meg,hátha, a facebookos helyi csoportokban sok cica visszatalál a gazdihoz

2018. márc. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
14%
Nagyon sokan túlzásba esnek egy kisállat miatt, nem szabad, tőlünk is vittek el kiscicát csak úgy a szemem láttára, ha megtetszett neki most mit lehet tenni? Vigye. Amúgy is visszajött volna ha akarja és elviszi. Én is igy szereztem anno az első macsekomat nagyon szerettem. Ez van. Amúgy is maradt még vagy 6 azokbból, azóta már csak 2 van. Ilyen a természet. Elviszi a rétisas is más állatok kutyák martalékául esnek, kifutnak az autó elé. Nem kell egy macskából országra szóló felhajtást csinálni. Látszódik, hogy a nagy városiak másképp látják a dolgokat. Kertvárosban élek és látom, hogy van a kisállatokkal, megkell simogatni nem kell bántani, enni adni nekik és kész. Menjen az útjára ha akar ha nem akkor maradjon úgy is jó.
2018. márc. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Tartsd meg, ha már sikeres volt a lopás:D
2018. márc. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Lehet h az áruház macskája volt. Azaz a dolgozóéké.

Nálunk a tesónál, volt egy anyamacska, a dolgozók etették, ki is alakítottak neki fekhelyet a raktárban (nem ott ahol a termékek vannak, hanem ahol az árumozgatás zajlik és az üres raklapokat tárolják, a főnök megtudta, volt is belőle egy kisebb vita).

A macska sosem ment el onnan, max ki az "udvarra", 2 almozásról tudok, ahol az összes kismacska szerető gazdihoz került a dolgozók/ismerősök körében, nagyon szép kiscica volt az összes, mindig ment a stipistop, hogy kié melyik legyen :)


Tegnap 4-es úton megálltunk az egyik benzinkútnál, ott is volt egy macska aminek tálkában kivolt rakva a kaja, nem rémült meg az emberektől.


Az óssannál is láttam macskát, nem volt az se rossz bőrben, biztos azt is etették.


A chippeltetésről annyit, vidéken ez nem divat. A kutyáknál már más a helyzet, mert arra van vmi törvény is. Meg azért, az kicsit komolyabb, vkit netán megharpna a kutya, az meg feljelent...

A másik, itt a környéken mindenki tisztában van azzal, hogy kinek melyik a macskája, és tudjuk h melyik a kóbor macska (nem nehéz megkülönböztetni), ha vkinek eltűnne a macskája, azt sztem másnapra az egész város tudná.

Nálunk egyik macska se volt becsippeltetve, viszont megkapták az oltásait, féregtelenítőt is kapnak, kilettek ivartalanítva, ha bármi bajuk volt, egyből állatorvos.


Általában nálunk, az állatorvosok tudtak az eltűnésekről, és ha hozzájuk került egy elveszett állat más gazdival, akkor szóltak a jogos gazdinak. Ugyanez vonatkozott az állatosboltokra még régen, ha egy sosem látott ember érdeklődött macskakaja után, egy elvesztési eset után, az kicsit gyanús volt. Plakátolást nem sokszor láttam, csak a boltban vagy az állatorvosnál. Amióta a fészbuk világát éljük mindenki mindent ott posztol. (Ha nekem lenne egy törzskönyves macskám, biztos nem raknék ki fotókat, mert így ha megtetszik vkinek, könnyen megtudja, honnan kell ellopni, aztán eladni...de ez másra is vonatkozik)


Lopni házimaccsot nem nagyon szoktak, csak ha az kítűnik a tömegből. Szomszédban van egy fajtatiszta sziámi, azt 1x elvitték, pár nap múlva megkerült, észrevették másnak a kertjében.

Simiztem kiscicákat az egyik kerítésnél, és kiszóltak, hogy nyugodtan vigyem amelyik tetszik, szval ez errefelé így működik.

2018. márc. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!