Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire szokványos dolog...

Mennyire szokványos dolog elkérni a személyi igazolványt és lakcímkártyát 1 állateledel boltban?

Figyelt kérdés
Kicsi állateledel bolt. Egy férfi a tulaja, mikor megnyitott és be ment a hugom vásárlás elött elkérte ezeket az okmányokat. Fel is irta magának a nevet cimet. Mikor ezt meghalottam én be nem mentem oda, mert szerintem ezek nem tartoznak rá. Ráadásul finoman faggatja és az embereket hogy hány állatuk van stb. Nekem ez sok. Miért teheti ezt? Mi lehet a célja?

2018. márc. 10. 19:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Személyit a rendőrnek van joga elkérni, és hivatalos személynek. Valamint hivatalokban ügyintézéskor, bankban. Dohányboltban, vagy szeszesital vásárlásakor a törvény szerint elkérhetik, csak a születési évet nézik rajta, fel van nekik írva, hogy melyik évben született töltötte be a 18-at (tehát idén a 2000-es), egyébként őket nem érdekli a többi adat. Biztos kihagytam valamit, de egy állateledelesnek ehhez semmi köze. Ha számlát állít ki a vevő nevére, címére, akkor sem kérhet igazolványt, hanem megkéri szépen a vevőt, hogy diktálja fel az adatait.
2018. márc. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
78%
Mi az a sötétzöld állatvédő?
2018. márc. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
Hát gyikember és állatvédő! two in one! :P
2018. márc. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Ès a tesód nem kérdezte meg, hogy mièrt kéri el? Amúgy tènyleg nincs joga elkérni,itt valami sunnyogás lesz.
2018. márc. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Nem kérdezte:/
2018. márc. 12. 07:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!