Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vegánok! Hogyan etetitek az...

Vegánok! Hogyan etetitek az állataitokat?

Figyelt kérdés

Hosszú évek óta vegán vagyok, de eddig nem volt háziállatom. Hamarosan lesz egy cicám, de bajban vagyok az etetésével.

Hallottam vegán állateledelekről, de szerintem ez bőven kimeríti az állatkínzás fogalmát. Az állatvédelemhez hozzátartozik az is, hogy biztosítom a kedvencem természetes igényeit, és nem tömöm tele gabonafélékkel, amire egyértelműen nincs szüksége, sőt, kifejezetten káros lehet a számára.

Viszont ha megveszem a macskatápot, azzal támogattam a nagyüzemi állattartást, a csomagolással a műanyaggyártást/fakitermelést, a szállítással a levegőszennyezést.

A legjobbnak és a BARF-ot tartom, de sajnos a környékemen nem találtam szabad tartásos gazdálkodást, ahonnan meg tudom venni hozzá a húst. Ha hentesnél vagy hipermarketben veszem meg, szintén hozzájárultam a nagyüzemi húsiparhoz. Most akkor mi legyen? Ti hogyan csináljátok?



2016. jún. 6. 12:14
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
78%

Én a macskáimat helyezem előtérbe. Tehát megveszem nekik a kedvenc eledelüket, amit szeretnek és megesznek és nem is Tescós vagy más gagyi márka.

Nálam ez még belefér.

Esetleg tudnál a városodban/faludban olyan ember, aki csirkézik vagy ilyesmi, akkor tőle is megvehetnéd a húst. Esetleg vehetnél halat is és csinálhatnád te kaját nekik. De én ezt nem tartom jó ötletnek. Mivel bizonyos vitaminforrásokat nem tudsz te beletenni házilag a kajába.

Az ilyennel foglalkozó nagyobb cégek értenek a dolgukhoz. :)

2016. jún. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
77%
A macska húsevő. Nem vegán. Nem is akar vegán lenni. Te se kényszeríts senkit és semmit arra,hogy vegán legyen. Ha nem tudod feldolgozni,hogy a macskaeledel hogyan készül akkor ne tarts macskát!!!!!!!!!!!A macskák már csak olyan szemét állatok,hogy csakazért is húst esznek. Nem érdekli őket sem az állatkínzás, sem az állatvédelem. Mivel ragadozó a szentem. Inkább tarts valami madarat,azok vegánok :) Bár lehet a rovar is állati terméknek számít nálatok?
2016. jún. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
83%
vagy etesd rendesen, ahogyan az a természetben elő van írva (különben megvakul, belehal, és más olyan betegségek, amik húshiányból még kialakulhatnak) vagy inkább ne tarts macskát
2016. jún. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
86%

Én is vegán vagyok. Szerinem csak két lehetőség van, vagy fogadd el, hogy "hozzá kell járulnod" ezekhez a dolgokhoz az háziállatod igényei érdekében, vagy le kell mondanod a cica tartásról. Ha ennyire problémát okoz tarhatsz helyette növényevő állatokat, tengerimalacot vagy hasonlót.


A vegán állateledelek valóban az állatkínzás kategóriába tartoznak így az tényleg nem megoldás.


Az én kutyám házilag főzött húst eszik (muszáj megfőzni neki bizonyos betegségei miatt) amit simán a hentesnél vásárolok. Tetszik nem tetszik, ezzel jár a kutya tartás.

Én nem eszek húst mert undorodom tőle, nem akarok halott állatokat enni, de a kutyámnak ez kell. Szóbal vagy nem tartok kutyát vagy elfofadom, hogy ezekkel kell etetnem.

Ha a szabad tartásos gazdálkodás nem megoldás akkor tényleg csak ez a két lehetőség maradt.

2016. jún. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
78%

agybajt kapok a sok hülyétől,aki képtelen megérteni,hogy egy ragadozó állatnak szüksége van húsra. ez van. ha nem tetszik,akkor lehet nyulat vagy hörcsögöt venni vagy más rágcsálót esetleg madarakat. ők nem igénylik az állati eredetű táplálékot. bár a hörcsögnek pl kell fehérje heti 1x.

ha te mindenképpen macskát szeretnél ,akkor fogadd el,hogy szüksége van a húsra. a konzervek semmire valók hulladékok. száraztápot adhatsz neki és nyers húst. ezeken tökéletesen elvan.kiegészítésként persze lehet tészta és zöldségféléket kapnia. de a fő a táp és a nyers hús legyen. valóban az lenne a megoldás,hogy keresel olyat,aki jó körülmények között tartja a haszonállatait.

nagyszüleim pl csirkéket tartanak. hatalmas udvaron vannak, nem tömik őket mindenféle génkezelt táppal..stb.. és ők pl árulják is a csirkéket meg a tojásokat,nagy sikere van, mert tényleg sokkal másabbak,mint a bolti csirkék / tojások. biztosan van a környéketeken ilyen. ha más nem akkor környező falvakban..egyszerre nagyobb tételben vennél és utána fagyasztóból adagolnád a husit neki. :)

ha nem tudod bevállalni,nem is akarsz húshoz érni,akkor viszont tényleg rágcsálót ajánlok vagy madarakat! de biztosan vannak még állatok,akiknek nem kell állati eredetű dolog,most hirtelen ennyi ugrott be.

kutya/macska/hüllők kizárva.

2016. jún. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
76%
5# vagyok. bocsi a támadó hangnem miatt,nem neked szántam. hanem a többi vegánnak akikben fel sem merül,hogy nem helyes ,hogy a ragadozót is vegánként tartják.. annyi ilyen kérdés van itt. te legalább utána kérdezel mielőtt még lenne cicád. úgyhogy nem neked szántam a támadást:)
2016. jún. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, a 2. és a 3. kommentelő kirohanását viszont nem értem, világosan megfogalmaztam, hogy nem akarom vegán étrenden tartani a macskámat.

Kíváncsi voltam tapasztalatokra és véleményekre, illetve hogy mások mennyire környezettudatosak ebből a szempontból (tehát hogy előtérbe helyezik e a szabadtartásos gazdálkodást). Sajnos nem olyan környéken lakom, ahol háztól lehetne csirkét venni, ezért is érdekelt, hogy mások hogyan oldják meg.

2016. jún. 6. 12:35
 8/29 anonim ***** válasza:
22%
Ahogy más emberre, úgy egy állatra se kényszerítheted rá az agymenésed, egy húsevőt ne akarj magokra szoktatni
2016. jún. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Megkérnék mindenkit, hogy vegye már a fáradtságot ahhoz, hogy végigolvassa a kérdést, mielőtt letámadna. NEM akarom a macskámat vegán étellel etetni, szerintem ez egyértelműen kiderült a leírásból.
2016. jún. 6. 12:39
 10/29 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom, hogy hogy élsz, de ha csak nem remete vagy egy erdőben, akkor valószínűleg ilyen-olyan módom "támogatsz" és hozzájárulsz olyan dolgokhoz, amik károsítják a környezetet, kizsákmányolják a földet, más embereket...stb., stb.

Az elv, amit vallasz egyébként tök szimpatikus és személy szerint egyet is értek vele, de nem mindig kivitelezhető, bár ha az ember ennyire elhivatott, akkor belefér, hogy többet jár utána.

Szerintem nézd meg a neten, hogy hol van a legközelebbi termelői piac, aztán hajrá!

2016. jún. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!