Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lesz kiscicám, és a kérdés,...

Lesz kiscicám, és a kérdés, hogy milyen eledelt adjak neki? (száraz, konzerv) és ebből mennyit egy nap?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék túl drága tápot,de mégis olyat amit szeret és nem egy olcsó rossz minőségű.. Ezek közül melyik jó?? (Mutifit, Fit fun, Purina one, DM, Rossmann, Whiskas?)

2016. febr. 22. 18:14
1 2
 1/15 anonim válasza:
9%
Nekem is kiscicam van. En meg konzervet adok neki, a szarazat nem annyira szereti es meg nehezen birja csak elragni. De mivel eleg draga a konzerv ezert kesobb szarztapot fog kapni:) En Whiskast szoktam venni mert az jo minosegu es azt meg is eszi^^
2016. febr. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
24%

Nekem egyszer egy állatorvos azt mondta, hogy hosszútávon a száraz táp okozhat problémát, mert a cicák (vagy bármilyen más élőlény) nem képesek a számukra összes folyadékot fedezni azzal, amit megisznak, és az arra hajlamosaknál esetleg vesekő alakulhat ki emiatt. Ráadásul a legtöbb tele van színezékkel és aromával.

Ugyanakkor a konzervek többségének alacsony a tápértéke, ezért nagyon meg kell nézni a címkét, hogy miből is áll.

Nekem azt tanácsolta a doki, hogy az étrendje alapját a száraz táp adja, de 2-3 naponta ajánlott konzervet is adni neki. Emellett néha kaphat főtt husit, pl csirkeszárnyat.

Ha nem is prémium tápot adsz neki, azért érdemes elolvasgatni a címkét, és olyat választani, aminek magas a fehérje tartalma. A purina one jó, de kg-ja drágább, mint a Royal Cannin-nak, ha nagy kiszerelésben veszed! Összetételét tekintve kb. egy szinten van.

A legegyszerűbben úgy tudsz választani a tápok közül, hogy megnézed az "analitikai összetevőket", olyat érdemes választani, ami 30% körüli fehérjét tartalmaz. Azt is érdemes figyelni, hogy az összetevők listáján hányadik helyen szerepelnek a húsok, ugyanis az összetevőket csökkenő sorrendben kell feltüntetni.

A kitekat, whiskas sem olyan rossz, a Whiskasnak valamivel jobb az összetétele, és nincs annyira agyon színezve. A perfect fit talán a legjobb azok közül, amit hipermarketekben megkapsz, de kg-ra ez is drágább, mint a Royal. Szerény véleményem szerint jobban megéri spórolni 1-2 hónapig, és venni egy 12 kg-os prémium tápot, ami aztán az idők végezetéig elég (13000 Ft környékén van, tehát kilógrammonként alig több mint 1000 Ft) és abban biztosan meg van minden, ami a cicának kell!

Ha pedig egyszerre nincs pénzed, akkor ebben a sorrendben tudom ajánlani a macskakaját: Purina One, Perfect Fit, Whiskas, Friskies.

Ezeknél rosszabb minőségű tápot szerintem ne vegyél, mert többségük csak liszt és aroma, nulla tápértékkel.

2016. febr. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

A kitekat, whiskas,a stb pont a legtrágyább minőség. 10% állati eredetű származék (bőr, porc, ín, zsír, stb), gabona, ízfokozó, tartósítószer, aroma, színezék, stb. El lehet olvasni a csomagoláson.

Amilyen drága, annyiért már sokkal jobb tápok is vannak. Ha van a közeledben fressnapf, érdemes elmenni, olvasgatni egy kicsit az összetevőket.

2016. febr. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
17%
Érdemes figyelni az akciókat. Nálunk nemrég az alutasakos Frieskis volt jó áron, vettem is két nagy dobozzal. Mi is kB hetente 1x2x adunk a száraz mellé. De a mieink szeretik a baromfi parizsit is :)
2016. febr. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Csokiskeksz2121 ***** válasza:
30%
Szia! Szerintem adhatnál neki valamilyen junior (száraz)tápot macskakonzervel elkeverve. Konzervből a Félix márkát ajánlom, szárazból pedig a Joserát, mert a mieink nagyon szeretik ( ha jól tudom van belőle junior), a Whiskast nem javaslom mert drága és ha azzal eteted akár csak két napig később az olcsóbbat nem eszik meg. ( Tapasztalat)Mi a három cicánkat úgy etetjük, hogy száraz egész nap van előttük este pedig kapnak konzervet vagy simán vagy táppal keverve. Sok sikert a kiscicához! :) Ha van még kérdésed írj nyugodtan privátba. :)
2016. febr. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
18%

Kedves 3.

Igaz, hogy nem jó minőségűek, de szupermarketes viszonylatban ezek a legjobbak, amiket leírtam, ebben a sorrendben. Hidd el, nem ma kezdtem. Nézz csak meg egy "no name" eledelt (spar, tesco, stb). Ezért is írtam, hogy érdemesebb prémiumra összegyűjteni, mert összességében nem sokkal drágább, sőt. De ha minden kötél szakad, a Whiskastól sem lesz semmiféle hiánybetegsége a cicának, ha nem évekig tömi azzal.

2016. febr. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Csokiskeksz2121 ***** válasza:
79%
Utolsó előtti voltam. Bocsi hogy nem a felsorolt márkákból ajánlottam, én a tapasztalataimat írtam le. Tudtommal egyik sem nagyon drága. Lemaradt annyi hogy a macska előtt mindig legyen friss víz. Így nem lesz a száraz táptól vízhiánya a cicádnak.
2016. febr. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok választ,igazából azért nem szerettem volna prémium tápot mert az mondta egyik osztálytársam hogy a macska rászokik és semmit nem eszik meg azután. Illetve egy másik ismerősömtől is kérdezősködtem, ő azt mondta reggel és este kell nekik adni nedveset 100-100 grammot. Akik eddig írtak azok azt mondták,hogy hetente 1-2-t. Egy kettő nagy konzervvel vagy mekkorával?
2016. febr. 22. 20:07
 9/15 anonim ***** válasza:
75%

Egy nagy konzervet nem eszik meg egyszerre egy cica :)

Attól is függ, hogy milyen fajta cicusod lesz. Egy ragdoll és egy maine coon nyilván többet eszik, mint mondjuk egy sziámi.

Egy sima házi cicának bőven elég 1-2 evőkanálnyi bőven elég, ha van mellette száraz kajája is. Ha aznap azt nem adsz neki, akkor lehet kétszer annyi.

Bármilyen tápot adsz neki, "rá fog szokni", minden váltásnál át kell szoktatni. Pont ezért lenne célszerű minőségi táppal etetni, mert adhatod neki akár egész életében ugyan azt, nem lesz semmilyen hiánybetegsége.

2016. febr. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%
Attól függ mekkora a cica. Ha kicsi kevés is elég. Mi sosem adjuk egyszerre az egészet mert ha nem friss nem eszik meg. Van tetőnk és a maradékot hűtőben tartjuk. Egy konzervet egy nagy macska nekünk kB 2 nap alatt eszik meg, mert kap szarazat is. Egy alutasakosat, ha hagyjuk befalja egyszere, mert nagyon szereti :)) arra ruhacsipeszt szoktam tenni
2016. febr. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!