Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska kibírja a csak benti...

Syuasyi kérdése:

A macska kibírja a csak benti életet?

Figyelt kérdés

Van egy macskám, aki eddig kinti macska volt (kertesházunk van), de most elköltözünk albérletbe és ott egész nap bent lenne.


Mostanában elkezdtem beszoktatni a házba, hogy mikor költözünk, akkor már ne legyen neki idegen, hogy bent alszik meg stb. Észrevettem, hogy jobban érzi magát, de azért mégis érdekelne, hogy ha albérletbe megyünk, akkor ezt bírni fogja hosszú távon? Határozatlan időre mennénk, valószínűleg nem is költöznénk el onnan, csak ha történik valami.



2018. márc. 11. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

1. Ivartalan? Ha nem, legyen ivartalan mire oda költöztök

2. Macskamenta - az első napok nehézségeire

3. Macskafu vagy bármi ami oldja a macskaszőrt - kint eddig füvet eszegethetett


:)

2018. márc. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Plusz kaparofa, saját kucko :) szobatisztasag stb
2018. márc. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%

Meg fogja szeretni.

De ha kandúr, tényleg ivartalanítsd, különben végigjelöli a lakást:(

2018. márc. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ivartalanítás tényleg sokat segít. Szerezz be neki izgalmas mászó/bújó helyeket. Ezeket akár a költözés után maradt dobozokból is elkészítheted, és pont annyira értékelni fogja, mint amit egy kisebb vagyonért árulnak. Értékelni fogja, ha télen a fekhelye a radiátor mellett van, esetleg az ablakban, ahonnan nézelődhet. A bútorok lábát érdemes lehet vastag spárgával betekerni, hogy ha rájön a kaparhaték, ne tegyen kárt bennük. Ha sikerül lekötni a figyelmét, gyorsan meg fogja szokni a benti életet.
2018. márc. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk két macskánk is volt, mindketten kiskoruktól egész életükben a lakásban voltak. Egy idő után szerintem már nem is tudnának hozzászokni a kinti élethez.

Persze, ha a macska eddig kint is élt és most kezdik el beszoktatni, akkor nyilván más a helyzet. Bizonyára a macska egyéni természetétől is függ, megszokja-e, nem vágyik-e vissza a házon kívülre. De erről nekem nincs tapasztalatom.

2018. márc. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én macskám nem bírta. :( 3 hónaposan került hozzám, csak lakásban élt, bármit adtam / vettem neki, nem izgatta, az ablakban ült és bámult és nyávogott. Ivartalanított és mindent megkapott, amit csak lehet.


2 évesen elvittem falura nagyszülőkhöz kerti macskának. Azóta nagyon boldog, nagyon ritkán megy be a házba, kint rohangál folyton. Tudom, hogy ez veszélyesebb neki, de ő egyszerűen nem bírta. Kínzásnak éreztem tovább bent tartani.


De van amelyik cica jól elvan bent, az enyém pont nem ilyen volt. :(

2018. márc. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
91%
A viselkedéséből meglátod, ha pár nap csak bent tartod.Nekem sok macskám van és volt.Van amelyik nem szeret bent lenni, inkább kint, őt nehéz csak bent tartani, mert vágyik ki, és ezt rossz elviselni nekem.De van az ellenkezője is, pár évesen került hozzám, addig csak kint élt.Többet a lábát ki sem akarta tenni a szobából.
2018. márc. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!