Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicámnak letörtek a cirmai...

A cicámnak letörtek a cirmai és az egyik barátom azt állítja, hogy a cicának a bajszát nem nevezhetem ciromnak, mert a "cirmos" a mintázatát jelöli. Igaza van neki? Én eddig mindig cirmának mondtam a cica bajszát.

Figyelt kérdés
2018. márc. 14. 22:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A bajsza a bajsza, a "cirma" pedig a mintája :)
2018. márc. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A bajusz, az bajusz. A cica bajsza. Ha azt mondom cirmos cica, akkor a mintázatára utalok. Tehát a "cirma" a mintája.
2018. márc. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Ez szubjektív dolog. Hívhatod a macskádat Frakknak és mondhatod hogy ő egy oposszum igazából.
2018. márc. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden cirmos cica bajuszos, de nem minden bajuszos cica cirmos :D
2018. márc. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A cirmos a mintáját jelenti. [link]
2018. márc. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%

Szóval ha azt mondod cirmos cica, elképzeled, hogy az egész testéből bajszok nőnek ki, vagy neked minden cica cirmos cica?


És hogy törtek le a bajszai? Felelőtlen gazdi vagy és kiengeded csavarogni, most meg csodálkozol, hogy hozzá tudnak nyúlni kegyetlen emberek? Ha ez történt, akkor én a helyedben nagyon elkezdenék félni, mert hatalmas veszélyben lehet az a macska. Először a bajszai, aztán a farka, aztán ki tudja mi... Ha le tudták vágni a bajszait, magához enged mindenféle jöttmentet, ez az életébe is kerülhet...

2018. márc. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%

6-os: nem kell egyből a legrosszabbra gondolni. Persze nem kizárt hogy ez történt sem, de a kérdése nem erről szól.

A cirmos valóban a mintázatát jelöli, a bajsza pedig egyértelmű hogy bajusz.

2018. márc. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Most attól, hogy minek nevezed a bajszát, nagyobb probléma az, hogy a macskának a bajsza az érzékszerve, a térérzékelésben is segít többek közt, meg tárgyak (egerek) érzékelésében, ha letörik (hogy tört le?), vagy levágják a bajszát, akkor amíg visszanő kicsit "vaksi" lesz, bizonytalan, esetleg kicsit támolyog majd. Jobban kell rá addig vigyázni.

Egyébként hogyhogy letört? Nem kihullott? Az egész szálról beszélünk, megtaláltad a padlón? Vagy a fele a bajuszszálnak ott maradt a macskában, a vége meg nincs meg?

Ha levágta valaki az gusztustalan. Ha magától letört, vitaminhiánya lehet. Ha kiesett az egész szál bajusz, az normális, olyan, mint a hajhullás nálunk.

2018. márc. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A cicám mindössze 4 hónapos, nagyon vadul játszik, belebújik Mindenbe, bele szalad mindenbe és ezért törnek le a cirmai. Amúgy benti cica és fajtatiszta, bengáli. A fele törik le. Senki nem vágja le neki, mellesleg a cica a szemével lát, a bajsza inkább az egyensúlyban segít neki. A macska Arról híres, hogy sokszorosan jobban lát a sötétben mint az emberek, a látótere is szélesebb. A bajusz inkább a neszeket segíti neki feldolgozni, egyensújozásban segíti... mellesleg ez egy baromság és nem tudom honnan van, hogy a macska bajszával lát. Eszméletlen Milyen hülyeségek vannak...
2018. márc. 16. 00:03
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt hogy "vaksi" lesz azért írtam, hogy valahogy érzékeltessem nem arra gondoltam szó szerint, hogy nem fog látni. Csak úgy vettem le, hogy gyerek vagy, és nem akartam túlbonyolítani.

A térérzékelésben igenis segít a bajusz. Bizonytalan lesz nélküle a macska. Így már jó?

2018. márc. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!