Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy macskának "mindegy" hogy...

Egy macskának "mindegy" hogy ki a gazdája?

Figyelt kérdés

Egy maine coon tenyésztő barátom ingyen adott egy fajtatiszta kiscicát mert az süket volt.

Egy nagyon aranyos macska volt, a kutyáimmal nagyon jól elvolt, csak lakásban tartottuk.

8 hónapos volt, és az egyik este valószínűleg a kutyával együtt kiment az ajtón a kertbe.

Nem kerestem aznap, mert mindenfelé elbújt aludni, reggel meg jött,hogy kérjen enni.(és előhívni nem lehetett mert nem hallott)

Amikor másnap reggel nem jött, csak akkor vettem észre,hogy eltűnt.

Kereséseim ellenére nem lett meg, és azt gondolom nem is lesz.

Sajnálom, mert egy igazán jó fej cica volt, és szerintem amikor este kint maradt az első emberhez odament az utcán mert meg volt ijedve.

Biztos vagyok benne,hogy visszaadni nem akarják, hisz akkor már kiposztolták volna,hogy találták.(és nyakörve is volt, úgyhogy egyértelmű,hogy van gazdája, illetve szép, és jó súlyban lévő állat)


Remélem egy állatszerető emberhez került, aki nem tudott neki ellenállni.

Sajnálom,hogy így alakult, és remélem a macska az tényleg olyan állat,hogy leszarja ki eteti, úgyhogy bárkinél is van, jól érzi magát ott.


2018. márc. 15. 12:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
83%

Nem próbálod meg keresni, ha esetleg már a gondodra lett bízva szegény????

Vagy TE kiplakátolni, hátha ráismerne valaki???

2018. márc. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
52%
Nem, annyira már nem szeretik egymást, mert akkor depressziós lenne a macska, ha nincs otthon :D
2018. márc. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
47%
Marhára szerethetted,ha így vigyáztál rá.....szerencsétlen állat.
2018. márc. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Mondjuk sejthettem volna,hogy a 10 millió Cesar Millan országában necces egy ilyen kérdés.

Áramot kellett volna a kerítésbe is vezetnem,hogy nehogy kiszökjön a macska, mert amúgy tökre elkerülhető,hogy a kutya oldalán kisuhanjon az ajtón, főleg,hogy a macskák arról ismeretesek,hogy egy teknősbéka tempójában haladnak.

Persze én 10-en éves vagyok, de az érett,okos felnőtt emberek rögtön személyeskedésbe kezdenek egy "10-en évessel", mert az úgy van ahogy ő mondja, ő az álom gazda, csak az a jó amit ő csinál az állatával.

Abszolút természetes dolog,hogy ha elveszítjük egy szerettünket, akkor öngyilkosok leszünk, az állat pedig depresszióval leépíti magát a gazdája vagy a társa halála esetén, egészen addig amíg meg nem hal.Ez a fajfenntartás.

Azért vagyunk ennyien.

Teljesen világos, nem is tudtam,hogy ez a normális.

Bár nyilván megállapításra került,hogy nem vagyok jó gazdája az állataimnak, abszolút logikusan felépített gondolatokkal lett kielemezve a személyiségem, ezt tanítani is kéne!

Főleg egy olyan embernek aki csak úgy tudja elképzelni a betegesen ragaszkodó állat kötődésének megszüntetését,hogy néha belerúg.Mert csak így lehet...


"Kereséseim ellenére nem lett meg" című idézet a szövegből.Ez nyilván kimerült abban,hogy belenéztem a környékbeli árkokba, eszetekbe se jusson a facebook, az teljesen kizárt,hogy ott is kerestem egy poszttal, illetve,hogy beszéltem a helyi állatorvossal ha látná...mert ez mind kizárt.Vagy akkor nem lehetett volna annyit okoskodni?

Az meg,hogy az állatoknál két opció van: kötődik, és megdöglik ha nekem bajom van, illetve széttép mindent mert nem kötődik elég fekete-fehér világképre utal (hogy én is elemezgessek).

De hát nyilván egy ilyen profi állattartó nyomába sem érhetek, de senki más sem.

A válaszod java meg arról szólt,hogy te mennyire jól tartod a macskáid, ez tök jó, csak a kutyát sem érdekli, mert nem ez volt a kérdés.Legalább végre elmondhattad.

2018. márc. 15. 18:15
 15/18 anonim ***** válasza:

Tudod te retardált gazdi, az első válaszom az a fele egyáltalán nem neked szólt, hanem az első válaszolónak, te utána kezdtél belémkötni.

Nem érted az iróniát, a válaszok háromnegyedét, menj inkább vissza facebookra aztán folytasd a nagy kutatást :D

2018. márc. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Egyébként sem én tehetek arról, hogy még egy szerencsétlen süket macskakölyköt se bírsz magad mellett tartani :)
2018. márc. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Reméltem,hogy "intelligens,értelmes" felnőtt emberként maximum annyit válaszolsz,hogy lezártad a beszélgetést, és nem válaszolsz.

Ez sajnos nem sikerült.

Ostoba "10-en évesként" megteszem helyetted, hogy ezzel lezártnak tekintem a "vitát".

Szia!

2018. márc. 15. 18:27
 18/18 anonim ***** válasza:

Egyszerűen csak annyi történt hogy elmenekült tőled a macska, s megválasztotta magának a rendes gazdiját. Az hogy nem hall, attól még hazatalálna bárhonnan.

Egy ismerősöm járt úgy hogy erőszakkal és túlzott ragaszkodással bent tartotta a macskáját lakásban kicsi kora óta és a cica várta a pillanatot hogy elmeneküljön. Így is lett,soha többé nem jött vissza. A macskákat szívből kell szeretni.

2018. márc. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!