Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vigyem őket magammal? Ne vigyem?

Vigyem őket magammal? Ne vigyem?

Figyelt kérdés

Két cicóm van. Két és fél hónapra kihelyeztek külföldre, messzire, repülővel kell utaznom, átszállással kb. 15 óra az út, ehhez még hozzájön ugye a terminálokon töltött idő és a taxizás, mindvégig be lennének zárva a hordozóba. Emellett odakint is várható még egy-két pár órás repülőút, ahol megint csak hurcolni kéne őket magammal, idegen helyekre a játékaik nélkül.


Ha itthon hagyom őket, meg tudom oldani a napi etetésüket, lenne aki minden nap egy fél órát feljönne és játszana velük, szeretgetné őket, de még nem ismerik az illetőt. Mindemellett viszont itt maradhatnának a kis komfortzónájuban, itt lennének egymásnak, lenne napi társaságuk, le lennének kellőképpen fárasztva. Csak hát ugye én nem lennék, pedig igencsak ragaszkodóak.

Nem tudok dönteni, mi lenne a helyes megoldás. Amikor elvállaltam őket, még nem itt dolgoztam. Szerencsére úgy tűnik, ez egyszeri alkalom lesz, így csak most kell valahogy átvészelni. Két hónap rengeteg idő és szörnyű lenne nélkülük, állandóan aggódnék, de hajlok arra, hogy nekik jobb lenne itthon a saját kis területükön, mint a fél utat hordozóban és idegen helyeken végigkínlódni. Mégiscsak territoriális állatok.

Szerintetek melyik lehet a jobb megoldás? Vigyem őket magammal, vagy hagyjam őket itthon lényegében egyedül?


2018. márc. 16. 20:43
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Bocsi, látom elég nagy katyvasz lett, de nagyon belemélyedtem ebbe a problémába, csak úgy cikáznak a fejemben a pro/kontra érvek :D
2018. márc. 16. 20:45
 2/20 Flagstaff ***** válasza:
84%
Szerintem jobb, ha itthon hagyod őket. A hátralévő életetekben talán majd egyszer kiengesztelődnek...
2018. márc. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%

Lehet, hogy egyáltalán nem is engednék, hogy más országban csak úgy hurcold őket, ha pl. karantént követelnek meg.

Hagyd csak itthon őket, majd visszaszoknak hozzád, ha megjössz.

2018. márc. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ez nem kérdés, bár láttam már itt több a tiédre hasonlító kérdést időről időre. Az én válaszom határozott nem. Szerintem itthon kellene őket hagynod.
2018. márc. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem fognak örülni neki, nekem meg egyenesen szenvedés lesz, mert mégiscsak ők a családom most.

Mentett cicák, ráadásul az egyik speciális etetési igényű, el is van kényeztetve a szőrös kis seggük, sajnos valamiből fent kell tartanom magunkat. Én lennék a legboldogabb, ha nem kéne most ezt a hercehurcát bejátszani :(

2018. márc. 16. 20:55
 6/20 A kérdező kommentje:

Közben jöttek új válaszok, köszönöm :)

Látom elég egyöntetű a szavazás eredménye eddig. Karantén rájuk nincsen, mindkettő oltva van, chipelt és ez több, mint elég a célországban, ennek már utánajártam.

Szerintem is itthon lenne nekik a legjobb, végül is így csak annyi változik, hogy eltűnik egy kis időre egy "falkatag", ennyi talán a természetben is megesne :) Valószínűleg nekem jobban fog fájni, már megszoktam, hogy ők ébresztenek. Nekik megmarad a kis területük, a kedvenc játékaik és egymás társasága is.

2018. márc. 16. 20:58
 7/20 anonim ***** válasza:
93%
Én is arra szavazok, hogy hagyd őket otthon. Ez egy baromi hosszú út, ami elég stresszes lenne nekik, aztan nem lennél ott csak 2 hónapig, épp hogy megszoknák újra jönne a hosszú út vissza. Viszont még mielőtt elmész mutasd be az ismerősöd a cicáknak. Ne akkor találkozzanak vele amikor már elmentél. Menjen fel párszor pár óra és foglalkozzon a cicákkal(játszon velük adjon nekik jutalomfalatot kézből stb) hogy ne féljenek tőle
2018. márc. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
24%
Ha meg tudod oldani, hogy vigyed őket, ahova mennél, lenne helyük... Akkor szerintem vigyed.
2018. márc. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
73%

Értem én. Még nem utaztam külföldre macskával, de olvasgatva már azon én is gondolkodtam, hogy egy hosszú repülőút az neki milyen lenne.

Pár kérdés jut eszembe:

1. Esznek-e ha nem vagy otthon? (nem vicc)

2. Hogy viselkednek, ha pl. két napra elutazol?

3. Mennyire bírják az utazásokat? Gondolom ez egy nap, csak átvészelnék valahogy.

4. Milyen a hangulatuk nélküled? Rosszabb? Ugyanolyan?


Amikor ilyen utazós napja van a macskának, akár csak a közelbe, úgysem játékokra vágyik.

Úgy nézem, te is nagyon ragaszkodsz hozzájuk és ők is nagyon ragaszkodnak hozzád. Mondjuk egy nap az utazás, ez tényleg kicsit ijesztő, de azért valahogy csak kibírnák, más macskák is kibírják. Azt is kellene mérlegelni, hogy a két hónapot kibírják-e nélküled és viszont? Érzelmileg és esetleg egészségileg megviselné-e őket, ha itthon maradnának nélküled? Volt már példa ilyenre is, itt olvastam ilyet.

Ha a saját szemszögemből nézem, én vinném magammal, és az utat próbálnám kényelmesebbé tenni nekik. Szó szerint, nekem egy macskám van, és ha ilyesmi lenne én sem bírnám ki nélküle, mindenképp vinném. Hozzáteszem, ilyen hosszú repülőúton szétaggódnám magam érte. :O


Mivel ilyen hosszú a repülőút, gondolom másik földrész, a linken a magyar állatorvosi kamara honlapjáról a kedvencek más országba történő utazásának feltételei. Ha esetleg nincs meg. Nem minden info friss, az adott ország nagykövetségén utána kell kérdezni, leellenőrizni. Macskákra mondjuk általában nem bonyolultak ezek az előírások.

[link]

2018. márc. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
87%
Cicát én nem vinnék ilyen hosszú útra, amennyiben tutira megoldott az ellátásuk, és ebbe beletartozik, hogy az illető állatorvoshoz is el tudja vinni, ha szükséges.
2018. márc. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!