Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Otthon hagyjam a kutyámat,...

Otthon hagyjam a kutyámat, vagy vigyem magammal?

Figyelt kérdés
Kertes házban kinti kutya, de esténként, meg szilveszterkor be szoktuk engedni. Most biztos lesz tűzijáték a környéken, mi meg megyünk szilveszterezni, társasházi lakásba. Oda vihetem, az előszobában aludhat, vagy inkább hagyjam itthon? Hajnalban jövünk haza.

2015. dec. 31. 11:40
 1/6 A kérdező kommentje:
Otthon a házban egyedül nem maradhat(:
2015. dec. 31. 11:42
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a házban egyedül nem maradhat és biztonságos helyre nem tudjátok bezárni, akkor vidd magaddal.

Én az enyémekből indulok ki, úgy remegnek ilyenkor, mint a kocsonya, jót tesz nekik a gazdi közelsége. Sosem hagynám ilyenkor kint őket egyedül.

2015. dec. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az enyém nem fél a durranásoktól, mert kutyasuliban is sokszor lőttek, meg csattogtattak. Viszont attól félek, hogy egy eltévedt tűzijáték esetleg beesik a kertbe, vagy bedobnak heccből egy petárdát...
2015. dec. 31. 12:01
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan magammal vinném, ha lenne ilyen lehetőségem. Mivel nincs, ezért inkább lemondtam a meghívásokat és itthon maradok vele. (az enyém retteg, egyszer majdnem megszökött, azóta ő is a házban szilveszterezik velünk, hiába utál idebent)
2015. dec. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd magaddal.
2015. dec. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Velünk valószínűleg pont ez történt. Az idősebb kutyámat régen hidegen hagyták a lövések a kutyasuliban, semmitől nem ijedt meg, a szilveszter sem hatotta meg. Fogalmunk sincs mi történt és mikor, de 5 éves kora óta retteg, remeg otthon ha valami durran, akár csak a távolban is.

Én azt gyanítom, hogy bedobhattak mellé egy petárdát. A fiatalabb kutyánkra pedig egyszerűen ráragad a félelem az öregebbről. Mostmár sosincsenek egyedül ilyenkor, mindig bent vannak szilveszterkor. Sajnos szilveszter előtt nyugtatót is szoktunk íratni a dokival és ha szükségesnek látjuk, akkor kapnak is, hogy átaludják az éjszakát. Nem jó érzés, de amikor látom, hogy nem érti és reszket, mint a kocsonya, bújik, nyüszít, az bizony nekem, mint gazdinak fáj... Ha teheted, ne hagyd kint egyedül!!!

2015. dec. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!