Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vigyem őket magammal? Ne vigyem?

Vigyem őket magammal? Ne vigyem?

Figyelt kérdés

Két cicóm van. Két és fél hónapra kihelyeztek külföldre, messzire, repülővel kell utaznom, átszállással kb. 15 óra az út, ehhez még hozzájön ugye a terminálokon töltött idő és a taxizás, mindvégig be lennének zárva a hordozóba. Emellett odakint is várható még egy-két pár órás repülőút, ahol megint csak hurcolni kéne őket magammal, idegen helyekre a játékaik nélkül.


Ha itthon hagyom őket, meg tudom oldani a napi etetésüket, lenne aki minden nap egy fél órát feljönne és játszana velük, szeretgetné őket, de még nem ismerik az illetőt. Mindemellett viszont itt maradhatnának a kis komfortzónájuban, itt lennének egymásnak, lenne napi társaságuk, le lennének kellőképpen fárasztva. Csak hát ugye én nem lennék, pedig igencsak ragaszkodóak.

Nem tudok dönteni, mi lenne a helyes megoldás. Amikor elvállaltam őket, még nem itt dolgoztam. Szerencsére úgy tűnik, ez egyszeri alkalom lesz, így csak most kell valahogy átvészelni. Két hónap rengeteg idő és szörnyű lenne nélkülük, állandóan aggódnék, de hajlok arra, hogy nekik jobb lenne itthon a saját kis területükön, mint a fél utat hordozóban és idegen helyeken végigkínlódni. Mégiscsak territoriális állatok.

Szerintetek melyik lehet a jobb megoldás? Vigyem őket magammal, vagy hagyjam őket itthon lényegében egyedül?


2018. márc. 16. 20:43
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Légyszi ne pontozzátok már szarrá egymást, nekem minden válasz hasznos :D

Olyan iszonyatos stressz alatt vagyok, hogy a végén megoldódik a probléma, külföld helyett a pszichiátrián kötök ki...


7-es, még ráadásul sokat dolgoznék is kint, szóval be lennének zárva egy majdnemhogy üres kis ismeretlen hotelszobába egyedül, az sem valami idilli állapot. Én meg idegeskedjek, hogy mit tépnek szét unalmukban aztán veszekedhetek a portán.

Természetesen lenne "bemutatkozás", sok mindent meg kellene mutatni az ismerősnek, mert még nem járt itt.


8-9-es, Helyük lenne, csak hát olyan, amilyen. A kedvenc játékaikat nem is tudnám vinni, mert nem fér a bőröndbe :( Még sosem hagytam itthon őket, így sajnos nem tudok válaszolni ezekre a kérdésekre. Úgy gondoltam, hogy mielőtt végleg döntök, elmegyek valahova lazítani 2-3 napra és kipróbáljuk, hogy működik a dolog és hogy viselik a hiányomat. Amit tudok, hogy egyikük egyáltalán nem bírja a hordozót, már a sarki állatorvoshoz is hisztizve szoktunk eljutni. El nem tudom képzelni, hogy segíthetnék rajtuk egy ilyen hosszú út alatt, mert nem vehetem ki őket a repülőn. Még én is félek tőle, gondolom, nekik mekkora kín lenne...

Harmadik országról van szó, már mindennek utánajártam, megfelelnek az EU-s és az EU-n kívüli követelményeknek is, ezzel nem lehet probléma.


10-es, természetesen az állatorvossal nem lenne probléma, vészhelyzetre ki is osztok egy pár kulcsot, hogy biztosan tudjon valaki menni, ha baj van. Itt van mellettünk egy nagyon jó doki, de az ügyelet sincs messze. Be van kamerázva a lakás, elérem kintről is a rendszert, biztosan sokszor rájuk néznék, ha gáz van lesz, aki beugorjon értük.

2018. márc. 16. 21:33
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Mind a két szempontban van igazság. A repülőút hossza az tényleg zavaró. Biztos megtalálod a jó megoldást! Azért ne borulj ki.
2018. márc. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]

[link]

Lehet, hogy a konnektorba dugós párologtató segítene a macskáknak, ha itthon hagyod őket.

(A spray az segít hordozóban).

Mondjuk a hotelszobát most fogtam fel.

2018. márc. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Melyik ország lenne, elmondhatod?

Nehéz helyzet, mert én se szívesen hagynám itthon a kandúrjaimat.

Viszont nem vinném, ha évekről lenne szó igen, de így nem. Képzeld el a repülőn mi lenne velük stb. Hatalmas trauma nekik.

Az sem kizárt, hogy rosszul lesznek, össze-vissza zötykölődnek, dobálják őket...

Ott meg az sem kizárt, hogy megszöknek. A klíma sem tudom, hogy milyen. Attól függetlenül sokan viszik nyaralni is a cicát.

2018. márc. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Köszi, köszi :)

Úgy döntöttem, hogy maradnak itthon, mindenkinek ez lesz a legjobb. USA-ról van szó, ráadásul valószínűleg meg fogok fordulni odakint a United repülőjáratain is. Tekintve, mit művelnek újabban az állatokkal, nem élném túl, ha megölnék vagy elveszítenék a macskáimat, jó lesz nekik itthon, biztonságban. Abba meg csak most gondoltam bele, hogy ugyan a célállamban nincs karantén, nem biztos, hogy így lenne akkor is, ha átrepülünk egy másikba. Nem akarom, hogy bárhol megakasszák őket.

Feliway párologtató van itthon, használtuk költözésnél. Köszönöm a tippet, az tényleg nagyon hasznos cucc, mindenképpen be fogom kapcsolni nekik.

Viszont szerintem én rosszabbul fogom viselni a dolgot, mint ők :D Akárhányszor hozzámbújnak, vagy játszani hívnak megszakad a szívem, hogy mi lesz velük nélkülem.

2018. márc. 17. 19:44
 16/20 A kérdező kommentje:
Na és még velem nélkülük :))
2018. márc. 17. 19:45
 17/20 anonim ***** válasza:
Félig-meddig kíváncsivá tettél azzal a félmondatoddal, hogy mégis miket művelhetnek manapság repülőúton a macskákkal - gondolom, hallottál történeteket -, de nem vagyok benne biztos, hogy újabb szörnyűségeket akarok hallani. Remélem, tengerentúli járatokat érint az ilyesmi, vagy USÁ-n belülieket. :( (nem mintha attól jobb lenne).
2018. márc. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Hát kérlek, egy hét alatt volt három esetük is, mindhárom kutyával. Egy kis francia bulldog kölyköt felrakatott a stewardess a fej fölötti csomagtartóba, ahol megfulladt szegényke :( Egy öreg németjuhászt sikerült Missouri helyett Japánba repíteni, egy másik kutyát meg "véletlenül" feltettek egy gépre, úgy fordultak vissza vele. Eszméletlen, hogy miket művelnek. Talán ők voltak azok is, akik nem engedték fel egy csaj tengerimalacát (?) a gépre, a reptéri munkatárs azzal poénkodott hogy húzza le a vécén, az idióta meg tényleg, aztán utólag meg perelne...

Azt hiszem, ez mind USA-beli eset volt, de az ember sosem lehet elég elővigyázatos :(

2018. márc. 18. 14:52
 19/20 A kérdező kommentje:
Egyébként azt olvastam, hogy rengeteg baleset történik állatokkal repülőgépeken, csak eddig ugye még nem ütötte meg az ingerküszöböt, vagy ügyesen eltussolták.
2018. márc. 18. 14:53
 20/20 anonim ***** válasza:
Jaj, ez borzasztó! Ezt még olvasni is szörnyű volt. Annyit olvastam a múltkor facen, h valakinek a terápiás páváját nem engedték fel a gépre. (depressziós és a páva a házikedvenc, aki megnyugtatja).
2018. márc. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!