Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen száraz macskatápot...

Milyen száraz macskatápot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Most fogunk váltani junior tápról felnőttre. Eddig száraznak Purina One Juniort adtunk neki sajnos (később kifejtem). Persze mellette kap nedves, tasakos tápot is este + sütünk neki húst is időnként. Ivartalanított kandúrról van szó.

Szóval, anno az állatorvos javaslatára kezdtük el a Purinát venni. Nekem már akkor is furcsa volt, hogy minek gabona a tápba, de ő azt mondta, hogy "hát szeretik a macskák", amit nem értettem, hát ragadozók. Mindegy, nem kötözködtem, plusz nem is nála vettünk tápot (nem is lehet venni), gondoltam nem érdeke, hogy ez ajánlja, így ezt adtuk neki idáig.

Mint megtudtam, a gond ezzel az, hogy a gabona alapból nyilván tök ízetlen. A hústartalma is elég alacsony ráadásul ennek a tápnak (20%), így tele kell nyomniuk aromákkal, hogy legyen valami íze/szaga. Na most a gond az az, hogy ezzel úgy tűnik nem igazán tudnak a jobb minőségű tápok versenyezni (ezt a Fressiben az eladó is megerősítette). Vettünk Premiere-ből lazacosat, illetve Royal Canin-ból steril cicáknak valót (kimondottan vesevédős/urinary tápot kerestünk ekkor már) és próbáltunk pár szemet belekeverni a Purinába, de először megszagolta és messziről elkerülte, utána meg kiszedegette szájjal és kiköpte a tál mellé...

Totál tanácstalanok vagyunk, hogy milyen száraz tápot kéne venni. Lehet valahol termékmintát kérni, vagy kimérősen venni tápokat, mert egész drága mulatság még a legkisebb kiszereléseket is megvenni (1000-1200ft) és elajándékozgatni, mire megtaláljuk, hogy mi kell neki.

Attól légyszi kíméljetek meg, hogy csak házi kosztot adjak neki, mert kell a száraz is a fogainak, hogy ne legyen fogköves, mindenképp kell a száraz is.

Köszi előre is, ha valaki tud adni valami tuti tippet, esetleg pont Purináról szoktatta át valamire.



2018. márc. 19. 02:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Enyémek is szeretik a Purinát, gondolom a sok ízfokozó miatt, de szinte egybe befalják. Egyébként ők a Premiere steril tápját kapják, azt is szeretik, mást nem esznek. Egy idő után biztos elfogadná, hogy az van, azt kell megennie.
2018. márc. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Ha Pesten laksz a Lehel piacon az emeleti állateledeles boltban lehet kimérve venni tápokat. Igaz negyed kiló a minimum, de akár az acanát is kipróbálhatod így.
2018. márc. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Premiere felnőtt tápot kap az enyém, csirkéset, gyorsan megszerette az ízét. Előtte ő is kapott mindenfélét (kóbor cica volt, majd menhelyes), a purinától a royal caninig.

Nagyobb Fressnapfban is szoktak egyébként kimérve tápokat árulni.

2018. márc. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem csak a márka a lényeg. A mamám macskája a halasat nem eszi meg mert nem szereti, mindegy neki, hogy royal canin vagy tesco gazdaságos.

Szerintem figyeljétek meg hogy esetleg a tietek is íz szerint válogat-e.

Én a Fressnaps saját márkás tápját veszem Select Gold halas felnőtt tápját, mivel a macskám allergiás lett a tartósító szerekre és a szárnyast tartalmazó tápokra is... Az elején egyébként én is Purina-val etettem, nem tudom ez okozta-e vagy amúgy is előjött volna.

A Select Goldot az orvos nyugtázta hogy mehet, attól nincs is semmi baja. Próbáltam nedves tápot szerezni neki ami halas és tartósító mentes de attól is rosszul lett...úgyhogy ezen kívül mást nem merek adni neki.

Jutalomfalatot ne adjatok neki semmiképp, azok tényleg csak ártanak.

2018. márc. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi Happy Cat-et etetünk, ár-érték arányban szerintem kifejezetten jó, a macskáimnak is szép a szőrük, egészségesek, nem betegesek, élénkek, szóval van elég energiájuk, és elég kevés kell a tápból, így sokáig elég.

Az meg a ráadás, hogy eddig minden macskám nagyon-nagyon szívesen ette, sőt.

2018. márc. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!