Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet ez a kosz szerű valami?

Mi lehet ez a kosz szerű valami?

Figyelt kérdés

Fekete kosz szerű valami van a szája szélén. Egy részét már lekapartam. Fekete kis törmelék szerűségek voltak.

A macska csak a lakásban van / sétáltatom, de nem hiszem, hogy kintről összeszedne bármit is.


[link]



2018. márc. 20. 02:42
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Mivel eteted?! Mert ha aludt tasakossal, az is lehet, hogy majzos csak ☺😄
2018. márc. 20. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez valszeg akné lesz. Még aránylag korai állapotában kaptad el ami szerencsés. El kéne menni dokihoz vele, ő ír fel gyógysampont fertőtlenítő szert rá, és jobban oda kell figyelni a cica higéniájára (minden nap alaposan elmosni a tálát stb). Ha nem kezelik, ki fog ott hullani a szőre majd elfertőződik, begyullad tályogosodhat ami sokkal komolyabb egészségügyi problémákat fog szülni, és jóval drágább és macerásabb lesz majd kezelni.
2018. márc. 20. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Akné. Nem valami komoly dolog, de kezelésre szorul. Mutasd meg dokinak, az a biztos, de nekünk csak Betadine-t ajánlott. Mikor aludt, bekentem neki, pár nap alatt elmúlt.
2018. márc. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Akné, vidd el orvoshoz.

Másik, hogy az is okozhatja, ha műanyag tálból eszik a cica. Ideálisabb a kerámia, vagy a fém (és higiénikusabb is). Valamikor állatorvos honlapján olvastam, nem most volt, úgyhogy nem vágom fejből, hogy melyikén, nem tudom linkelni.

2018. márc. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Bekenem betadinnal és holnap elviszem az orvoshoz, ha nem javul az állapota.
2018. márc. 20. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!