Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért lágy a macskám végterméke?

Miért lágy a macskám végterméke?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lassan 1 éve került hozzánk a cicc, menhelyről. Rögtön utána voltunk orvosnál, kicsit beteges volt, kapott antibiotikumot, többször volt féreghajtva, megvan az összes oltása + a menhelyen kapott oltást a felv/fiv ellen is. Mégis gyakran lágy a végtermék, nem hasmenése van mert naponta max 2× van neki, de sokszor nekem kell törölgetnem mert olyan marad. Először a tápra gondoltam mert sokáig whiskasszal etettük, azóta Premiert kap, ami azért jobb minőség. Amikor váltottunk tápot jobb lett a helyzet, meg is örültem, viszont sajnos később és még most is sokszor lágy. Mitől lehet ha nem bezegség? Lehet hogy érzékeny a gyomra? És ha igen, azt ki lehet vizsgáltatni állatorvossal?


2017. dec. 15. 09:08
 1/7 A kérdező kommentje:
Volt itt egy válasz, amit azóta letöröltek, hogy már kétszer tettem fel ezt a kérdést. Na hogy tisztázzam, a másik kérdező nem én voltam, egyébként olvastam azt a kérdést, ott konkrétan elég durva hasmenése volt a cicának, én pedig külön leírtam, hogy az enyémnek nem megy a hasa, nem durva, csak annyi a gondom hogy lágy a végtermék, így sokszor nekem kell törölgetnem a fenekét. Kíváncsi lennék volt e már valakinek hasonló, nem hiszem hogy allergia mert már váltottunk tápot. Ja és én gyakran viszem orvoshoz, ahol antibiotikumot meg féreghajtót szokott kapni, de az sem segít ezen. És még annyit, hogy szerintem a stíluson is látszik hogy nem az a kérdező vagyok :D
2017. dec. 15. 09:35
 2/7 anonim ***** válasza:
Elkellene vinni dokihoz kivizsgalasra. Valoszinuleg a tap valamelyik osszetevojet nem birja, esetleg magat a tapot. De ezt nem tudjuk megmondani latatlanba , plusz allatorovosok se vagyunk.
2017. dec. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem hogy volt e már valakinek hasonló problémája, mert már voltunk többször orvosnál, antibiotikumot kapott először azóta meg ha mondom hogy lágy csak féreghajtót kap. A tápot is cseréltük már, Premierből próbáltuk a sterilt, az indoort meg a sensitivet is, ugyan úgy reagál rá.

Igazából arra vagyok kíváncsi, hogy valamilyen speciális vizsgálattal lehetne kideríteni az okát? Külön kérjek ilyen vizsgálatot a dokitól, hogy ne csak féreghajtóval tömje?

2017. dec. 15. 10:01
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Néhány napja-talán hete volt egy kérdés egy hasonló cicáról. Ők végült azt hiszem, a kukoricatartalmú tápoknál maradtak, attól volt normális a széklete.

Szerintem kezdd el tanulmányozni a tápok összetevőit, próbálgasd, melyiknél milyen a kaki. Nem csak úgy lehet felosztani a tápokat, hogy rossz és jó minőségű. Rengeteg összetevő közül lehet egyet nem bír a kis hasa.

Nálunk viszonylag sokszor volt hasmenős az egyik cicám. Végül barf étrend szerint kezdtem etetni, azóta egyszer sem volt beteg. Ennek is járj utána, hátha szimpatikus és nektek is beválik.

2017. dec. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A nyersetetésen már én is gondolkoztam, akkor lehet kipróbálom azt, köszönöm szépen :)
2017. dec. 15. 10:03
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg csak érzékeny a bélrendszere. Ha kölyökkorában súlyosan férges volt, ami menhelyi cicáknál gyakori, az okozhat ilyet. Különböző tápokkal lehet kísérletezni, hogy kiderüljön, mit bír jobban a gyomra. A nyers etetés is jó ötlet. Ami még eszembe jutott, hogy volt tesztelve giardiára? Ha nem, akkor a biztonság kedvéért nem ártana.
2017. dec. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A sok antibiotikum sem tesz neki olyan jót. Az állatorvosok nagy része hasmenésre azonnal antibiotikumot rendel. Az én cicám bélrendszerét is majdnem sikerült így tönkretenni. Most már szerencsére rendben van.

Tényleg érdemes volna giardiára letesztelni, mert attól is lehet lazább a bélsara. A mi cicánknak a Royal Canin Gastro Intestinal táp segített. Ez egy gyógytáp, amit 1-2 hétig kell csak adni neki. Ennyi idő alatt rendeződnie kell a problémának. Ez egy nagyon könnyen emészthető, alacsony zsírtartalmú táp. Drága, de bőven elegendő belőle a legkisebb kiszerelést venni, hiszen nem kell sokáig kapnia. Nálunk ez 2 nap alatt hatott. Azóta érzékeny emésztőrendszerű cicáknak való tápot kap. Egy éve teljesen rendben van. Előtte pedig 2 évig törölgettem a cica fenekét naponta többször. Nem beszélve arról, hogy amióta rendeződött a gyomra, hízott is egy kicsit, bár nem volt kórosan sovány.

Egy dologra viszont érdemes figyelni. Ha laza a bélsara, biztos, hogy nem tud ürülni a bűzmirigye. Ami begyulladhat és fülgyulladáshoz is vezethet.

2017. dec. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!