Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Létezik, hogy egy macska nem...

Létezik, hogy egy macska nem való benti cicának? Sosem szokja meg a jólétet?

Figyelt kérdés

Menhelyi cicánk van, felnőtt, kb 3 éves, utcán élt. Előttünk már volt ideiglenes befogadóknál több mint egy hónapot, úgyhogy nem nálunk kezdte a szobacicalétet.


Szóval még félénk macska, ez ok, de haladunk szépen a szocializációval. Már eszik előttünk is, almot szépen használja. Vannak játékai, esténként vadul vadássza a plüssjeit :), bár közös játékot még ritkán élvezi. Nem ölbecica, előlünk még néha menekül, viszont simire dorombol, dörgölődzik, pocakját lehet vakarni, a fekhelyén kényelmesen elnyúlva fekszik.

Szóval én úgy gondoltam, hogy jó irányba haladunk.


Ennek ellenére, folyamatosan szökne. Ha felugrik az ablakba, keservesen nyávog. A múltkor nyitva hagytuk az ablakot a konyhában (szúnyoghálós, de persze felügyelet mellett), folyamatosan azt kereste, ki tudja e feszíteni, keservesen nyávogott.

Bezzeg utána simán elvolt a takaró alatt velünk az ágyban, mikor átfázott...

De azóta meg minden este kaparja a konyhaajtót, hogy ő ki akar menni. Tegnap kiengedtem, persze felült az ablakba és szerenádozott, hogy miért van zárva.


Kezdem azt hinni, hogy sosem lesz belőle szobacica. :( Én azt hittem, jól haladunk, de ezek szerint ő csak eltűr mindent, szökésre várva... Ez így nagyon nem ok.


Van értelme még reménykedni, vagy szokjak hozzá, hogy ő ilyen marad?



2018. márc. 23. 09:51
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
56%
A cicák (fajtától és neveléstől függően) szeretnek elcsatangolni, szomszédolni, esetleg a többi macskával bandázni. Mivel a cicád mielött hozzád került volna hosszú ideig utcai cica volt, hozzá van szokva, hogy odamegy ahova akar, és akkor amikor ő szeretné. Ezen sajnos már nem nagyon tudsz változtatni. A macskák elég találékonyak ahhoz, hogy bárhol kijussanak, így ha nem szeretnéd, hogy meglógjon akkor érdemes nagyon odafigyelni rá. De ha ez mégis megtörténne, (99,9% hogy vissza fog menni) érdemes ügyelni rá, hogy nehogy összeszedjen valamit a kóborcicáktól.
2018. márc. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
57%
Nem minden macska alkalmas benti cicának. Nálunk a menhelyen vannak külön kinti és benti cicák, ezt azért valamennyire lehet látni előre, hogy várhatóan hogy fog alakulni.
2018. márc. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Őt kifejezetten benti cicának adták örökbe, szóval nem (csak) a mi döntésünk a dolog.
2018. márc. 23. 10:15
 4/24 anonim ***** válasza:
47%

Én úgy vettem észre (és ez tényleg csak saját vélemény, illetve tapasztalat), hogy ha kintinek születik és megismeri a kinti életet, mindig oda vágyik vissza. Most van édesanyámnál a 4. benti cica, mindig szökni próbál. Volt egy kandúr a 4-ből, ő kinti-benti volt, úgy tűnt nekem, hogy ő a legboldogabb. Nagynénémnek maine coon-ja van, lakásban született és életében nem tette ki a házból a lábát. Fél kimenni, a benti életet szokta meg pici kora óta.

Szerintem nagyban befolyásolja a dolgokat, hogy hová születik a cica.

2018. márc. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
62%

Van ilyen. Nem lehetetlen, hogy elfogadja azt, ami van ( ismerek utcan talált cicat akiből jópofa szobacica lett) de évek is beletelhetnek.

Mióta van nálad?

Mennyit foglalkozol vele egy nap?


A menhelyet meg tudom is, meg nem is hibaztatni: mivel vannak macskák, akik kintre szocializálódtak, azokat is, kizárólag bentre adják örökbe (nem mind, de sokan), akkor előjön a te problémád is. Viszont, és itt jön a lényeg:sokkal biztonságosabb egy macskának a lakáslê, mint kint kódorogni, hiszen se az autó kereke, se a kutya foga, se a dühös szomszéd lapátja, se egy másik, kóbor macska nem azok a tényezők, melyek a cicus életminőségét javítják.

2018. márc. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
28%

Ha nem bírja a bentlétet, akkor sürgősen csinálj neki az udvarotokba kennelt, ami elég nagy, hogy szaladgálhasson, legjobb, ha az egész udvarotokat körbekeríted és felül is ráccsal feded, hogy ne tudjon kimenni.

Ha erre nem vagy hajlandó, akkor tartsd bent erővel, ez még mindig jobb, mint, hogy közterületre és más emberek magánterületére engedd ki a macskádat! Vagy keress felelős gazdit neki, és mondj le róla!

2018. márc. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
62%

Mivel még nem bízik bennetek 100%-osan, így érthető, ha szeretne egy biztos menekülési lehetőséget, ha mégsem klappolna valami. Tehát ez így még nem jelent semmit.

Másrészt, lehet, hogy tényleg csak szereti a nagy, nyílt tereket, akkor meg hámmal sétáltathatod, azt is szeretni fogja.

2018. márc. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Mansour ***** válasza:
72%

Még a bent született, bent nevelkedett cicák közt is van olyan, amelyik vágyik ki, szökni próbál.


Ennél a cicánál az lenne az optimális, ha megoldható lenne, hogy kinti-benti legyen. Ez sosem lesz teljes mértékben szobacica. Ahogy öregszik, valamelyest lenyugszik majd, de addig sokat kell még küzdeni vele, ha egyáltalán nem akarod kiengedni.

2018. márc. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

#6 Neked mi a fene bajod van? Értem, hogy divat minden kérdésnel a gazdit alázni, de legalább olvasnád el, amit írtam, mert így csak magadat teszed nevetségessé.

Mint írtam, szobacicáról van szó, nem is lehet más, így fogadtuk örökbe. Ergo nem fog más telkén kóricálni. Azt meg nem tudom, miből állapítottad meg, hogy ne lennék felelősségteljes gazdi, de köszi a feltételezést.


A többieknek köszönöm a választ! Reménykedtem valami pozitív tapasztalatban is, de hát ezek szerint jól érzem a dolgot.

2018. márc. 23. 10:52
 10/24 anonim ***** válasza:
7%
Nem szabd menhelyről állatot elvinni. Mindegyiknek van valami berögzült baromsága.
2018. márc. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!