Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Létezik, hogy egy macska nem...

Létezik, hogy egy macska nem való benti cicának? Sosem szokja meg a jólétet?

Figyelt kérdés

Menhelyi cicánk van, felnőtt, kb 3 éves, utcán élt. Előttünk már volt ideiglenes befogadóknál több mint egy hónapot, úgyhogy nem nálunk kezdte a szobacicalétet.


Szóval még félénk macska, ez ok, de haladunk szépen a szocializációval. Már eszik előttünk is, almot szépen használja. Vannak játékai, esténként vadul vadássza a plüssjeit :), bár közös játékot még ritkán élvezi. Nem ölbecica, előlünk még néha menekül, viszont simire dorombol, dörgölődzik, pocakját lehet vakarni, a fekhelyén kényelmesen elnyúlva fekszik.

Szóval én úgy gondoltam, hogy jó irányba haladunk.


Ennek ellenére, folyamatosan szökne. Ha felugrik az ablakba, keservesen nyávog. A múltkor nyitva hagytuk az ablakot a konyhában (szúnyoghálós, de persze felügyelet mellett), folyamatosan azt kereste, ki tudja e feszíteni, keservesen nyávogott.

Bezzeg utána simán elvolt a takaró alatt velünk az ágyban, mikor átfázott...

De azóta meg minden este kaparja a konyhaajtót, hogy ő ki akar menni. Tegnap kiengedtem, persze felült az ablakba és szerenádozott, hogy miért van zárva.


Kezdem azt hinni, hogy sosem lesz belőle szobacica. :( Én azt hittem, jól haladunk, de ezek szerint ő csak eltűr mindent, szökésre várva... Ez így nagyon nem ok.


Van értelme még reménykedni, vagy szokjak hozzá, hogy ő ilyen marad?



2018. márc. 23. 09:51
1 2 3
 21/24 Mansour ***** válasza:

"A környéken sok olyan macska van, akikkel nem törődnek, csak vannak, és bizony sokszor betegek. Véres széklet, ki tudja mi. Ha kinti cica lenne, tőlük nem lehetne távol tartani, és azt nem szeretném kockáztatni, hogy összeszedjen bármit is."

Igazad van, emiatt tartjuk mi is bent a cicákat, bár kertes házban lakunk, és az elütés veszélye miatt.

Több benti cicánk volt már, olyan is amelyik bent született, olyan is amelyik kint, de elég kicsin került hozzánk. Mindegyik próbált szökni, valamelyik jobban, valamelyik kevésbé, de még a legkevésbé szökős is, ha egyértelmű lehetőséget lát, azonnal megy kifelé. Ezért a nyitott ablak csak stabilan rögzített szúnyoghálóval képzelhető el, és a bejárati ajtóra is legalább kallantyúval zárható szúnyogháló kell, mert különben csak seprűvel a kezedben tudsz ki-be járni a házból.

2018. márc. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy olyan a természete!
2018. ápr. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Minden cicus különböző természetű.
2018. ápr. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Még meg kell szoknia.
2018. ápr. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!