Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Létezik, hogy egy macska nem...

Létezik, hogy egy macska nem való benti cicának? Sosem szokja meg a jólétet?

Figyelt kérdés

Menhelyi cicánk van, felnőtt, kb 3 éves, utcán élt. Előttünk már volt ideiglenes befogadóknál több mint egy hónapot, úgyhogy nem nálunk kezdte a szobacicalétet.


Szóval még félénk macska, ez ok, de haladunk szépen a szocializációval. Már eszik előttünk is, almot szépen használja. Vannak játékai, esténként vadul vadássza a plüssjeit :), bár közös játékot még ritkán élvezi. Nem ölbecica, előlünk még néha menekül, viszont simire dorombol, dörgölődzik, pocakját lehet vakarni, a fekhelyén kényelmesen elnyúlva fekszik.

Szóval én úgy gondoltam, hogy jó irányba haladunk.


Ennek ellenére, folyamatosan szökne. Ha felugrik az ablakba, keservesen nyávog. A múltkor nyitva hagytuk az ablakot a konyhában (szúnyoghálós, de persze felügyelet mellett), folyamatosan azt kereste, ki tudja e feszíteni, keservesen nyávogott.

Bezzeg utána simán elvolt a takaró alatt velünk az ágyban, mikor átfázott...

De azóta meg minden este kaparja a konyhaajtót, hogy ő ki akar menni. Tegnap kiengedtem, persze felült az ablakba és szerenádozott, hogy miért van zárva.


Kezdem azt hinni, hogy sosem lesz belőle szobacica. :( Én azt hittem, jól haladunk, de ezek szerint ő csak eltűr mindent, szökésre várva... Ez így nagyon nem ok.


Van értelme még reménykedni, vagy szokjak hozzá, hogy ő ilyen marad?



2018. márc. 23. 09:51
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Valaki kérdezte, nem válaszoltam:

Kb egy hónapja van nálunk a cica. A félénksége miatt nem nyaggatjuk folyamatosan, de minden nap egy kicsit ölbe van véve, amíg tűri, mellette meg dögönyözés van a kuckójában, az akár egy órát is, ha jó kedve van, fésülgetés stb. Egyébként meg hagyjuk, hogy a maga tempójában fedezze fel a lakást. Esténként aktív, napközben nagyrészt alszik ha itthon vagyunk is.

2018. márc. 23. 10:57
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Úgy van, kedves 10-es. Azt kell belőlük kinevelni, illetve sok gond megszűnik ha szerető családba kerül.

Persze nem olyanokhoz, mint te....

2018. márc. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
62%

Kedves kérdező, egy hónap ilyen esetben nem sok idő. Annyit még a kinti, ki-be járós macskáknál is "illik" bezárva tartani, hogy ne menjen el (népi bölcsesség)

Amugy, az ideglenes befogadó tudott mondani valamit erröl a furcsaságárol?

2018. márc. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Nála nem próbált szökni, ott még nagyon félt, meg se mozdult jó formán, csak gubbasztott a kosarában. Egyetlen alkalom volt, mikor járt zárt erkélyen felbátorodva, akkor nem volt szökési kísérlet. Én arra tippeltem, hogy mivel mi földszinten vagyunk, itt látja a bokrokat, madarakat, nyilván ez csábítóbb, mint az erkély távlata.
2018. márc. 23. 11:55
 15/24 anonim ***** válasza:
82%
Azok alapjan amit leirtal szerintem a cica mar megszokott nalatok titeket is ekfogad es,ha kicsit meg fel is szeretne tovabblepni.Marmint kimenni es nem elszokni.Sokaig az utcan elt temeszetes,hogy szeretne kimenni.Ha nem okoz gondot neha menjetek ki vele egy kicsit.
2018. márc. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Lett ivartalanítva? Lehet, hogy párt keresne magának. Ilyenkor szokott nyávogni is.
2018. márc. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Ivartalanított, igen, elvileg ez nem lehet a dolog nyitja. Bár vannak ivaros kandúrok a környéken, akiket érezhet, de csukott ablaknál kezdte a dolgot (kiútkeresést meg nyávogást), tehát biztosan nem emiatt. Csak most lett különösen szembeszökő a dolog, hogy nyitott ablakhoz is odaengedtük, azóta következetesen oda megy vissza. Kicsit elsiettük a dolgot ezek szerint.


Utánanézek majd ennek a macskahám-dolognak, bár megmondom őszintén, azt még nagyon korainak látom, hiszen ha még tőlünk is fél, aligha fog nyugisan sétálni pórázon.

Meg persze, bármi ilyesmi előtt doki kell majd, mivel csak a benti cicáknak való oltásai vannak meg.


Kinti-benti semmiképp sem lesz belőle, nemcsak a menhelyi szerződés miatt. A környéken sok olyan macska van, akikkel nem törődnek, csak vannak, és bizony sokszor betegek. Véres széklet, ki tudja mi. Ha kinti cica lenne, tőlük nem lehetne távol tartani, és azt nem szeretném kockáztatni, hogy összeszedjen bármit is. Afelől is vannak aggályaim, hogy a hálós ablakon keresztül érintkeznek esetleg, de nyilván ezt nem tudom kizárni (már persze, ha egyszer eljutunk odáig, hogy nyitott ablak mellett merjük hagyni a cicát).

2018. márc. 23. 17:21
 18/24 anonim ***** válasza:
60%

Még nem telt el nagyon sok idő, nem is volt rendes gazdája eddig, új még a dolog. Még nem adnám fel, hogy rendes szobacica lesz, persze nem lehet tudni, a macskák is különböznek, akárcsak az emberek.


Nekünk kétlaki macskáink voltak régen, nyáron kertes ház, télen lakás. Mindig fura volt szegényeknek a váltás, még kiegyensúlyozott, mindig is velünk élő macskáknál sem találták egy ideig a helyüket, de aztán belejöttek és megvoltak a lakásban is, a házban is, hónapokig. Azt persze nem tudom, mit szóltak volna, ha még nyáron is a lakásban kellett volna élniük, de szerintem az biztató, hogy sok hét elteltével nem látszott már rajtuk, hogy kifelé vágynának.

2018. márc. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Még új neki a benti lét. Ha teheted, néha vidd ki egy kicsit. Jól értettem, hogy van udvarotok?

A mi cicánk bent született, de néha ő is ki szeretne menni. Ha kint kertészkedünk, kijöhet velünk. Sosem szökött még el. Meg sem próbálta. Csak napozgat kint és nézi a madarakat.

Persze a kiengedést csak akkor kezdjétek, ha már maximálisan megbízik bennetek és otthonának érzi a saját helyét. Ha néha kimehet 1-2 órára, nem fog neki gondot okozni a benti lét.

2018. márc. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Kata-92 ***** válasza:
Én maine coonokat tenyésztek, van négy maine coonom, abból egy nőstény a Stella ivartalanított. Egy kandúrom van a Demi és két nőstény Elissa és Heidi. Nyilván ivarosként nem engedem őket csak úgy csatangolni. Nálunk van egy zárt kennel, amiben a Demi van a Stellával, a két nőstény velünk él a lakásban. Nekik majd az erkély lesz beépítve, hogy oda is kihessenek. Ők elég jól tűrik, hogy nem csatangolhatnak, annyira, hogy ha pórázon kiviszem bármelyiket csak a kertben hajlandóak közlekedni. Nem tudom, hogy egyszer kijárós macska meg tudja e szokni a bezártságot. Talán ha segítetek neki egy kifutóval, vagy ha az ablakokra tetettek hálót és van párkány a párkány mögé tenni. Nálam az emeleten így van az ablakon háló. Imádnak kiülni és nézni a madarakat stb. Mivel ivarosak néha bizony szeretnének kimenni, de olyankor szoktam kiengedni az ablakba. Ott elpanaszolja a bánatát, aztán nyugodt. Mostmár a Demihez is leviszem az Elissát, mivel már szeretnék tőlük almot. A hassimogatás hagyása jó jel, a macskák csak annak mutatják meg a hasukat, akiben megbíznak. A Demi is csak nekem engedni, hogy vakarjam a hasát. Szóval lehet bizakodni, hogy kezd megszokni titeket.
2018. márc. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!