Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi történhetett a cicámmal?...

Mi történhetett a cicámmal? Gyenge, alig eszik. Rengeteget alszik. Nem tud felugrani a fekvő helyére, még az àgyba sem. Lassan tàmolyog.

Figyelt kérdés
Ivaros lassan egy éves kandúr cica, két testvérével él nàlunk. Az ivartalanítàst màjus körül beszéltük az orvossal, de azthiszem hamarabb elkezdődött neki. Nem lehetséges hogy attól ilyen gyenge mostanàban? Kijàrnak az udvarra is mert kertes hàzban lakunk. Legutóbb 2 naora elcsavargott. Innen gondolom hogy màr akciózni szeretne. Tegnap figyeltem fel rà higy egész nap aludt, tàmolyog nem jàtszik, az ételt alig eszegeti. Nem dorombol pedig ha kézbe veszem mindig szokott. Kölcsönösen imàdjuk egymàst. Gondoltam rà hogy felhívom az àllatorvost holnap. Bàr hétvége van de hàtha tud tanàcsot adni. Anyagi problémàk miatt jelenleg nem tudjuk elvinni vizsgàlatokra sajnos. De nem élném túl ha bàrmi történne vele és én nem teszek meg mindent amit csak tudok. Ne tartsatok felelőtlennek, az életemnél is jobban szeretem őket és ha az àllatorvos holnap azt mondja hogy mindenképp làtni szeretné inkàbb én nem eszek és kérek kölcsön valakitől de elfogom vinni. De addig is megnyugtatna ha valaki tudna tanàcsot adni aki màr jàrt hasonló cipőben.

2018. márc. 24. 18:17
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Elvitted már orvoshoz? Mi van vele?
2018. márc. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Sziasztok most fogom hívnibaz orvost, sajnos nem adott kölcsön senki még arra sem hogy magunknak ételt vegyünk, az àatorvosra meg plàne nem ezek a "jószívű" emberek akiket buszkén nevezhetek baràtokna csalàdtagoknak... Remélem hogy sikerül valamit kiegyezkednem és esetleg részletfizetéssel megvizsgàlja. Annyit összekaparok hogy tankoljunk az autóba.

A cicàról: pihen, alszik az àgyban, hajnalban sajàt magàtól kelt fel és eszegetett egy kis tört konzervet ami a kedvence. De folyadékot nem fogadott el :( alomra nem ment azóta. De nem pisilt be, nem megy a hasa. Szerintem ez is egy jó jel. És este màr dorombolt is meg hozzàmbújt. De azért làtom hogy elég gyenge és mindenképpen segítségre van szüksége. Hàlàs vagyok hogy írtatok és valakivel megoszthatom a gondolataimat. Alig aludtam valamit szörnyen ideges vagyok miatta szinte egész éjjel simogattam meg hallgattam hogy lélegzik. :(

2018. márc. 25. 09:40
 13/30 A kérdező kommentje:
A helyesíràsi hibàkat kérlek nézzétek el. Még a kezem is remeg.
2018. márc. 25. 09:42
 14/30 A kérdező kommentje:

Felhívtam a nagymamàmat. Nekik mindig is rengeteg àllatuk volt. Gondoltam tud segíteni. A kutyàt amire az orvos azt mondta hogy napjai vannak ő kikezelte hàzi gyógymódokkal és ma is él nàluk 16 évesen.

Azt mondta szerinte a kijàràstól gyenge a cica, ők is jàrtak màr így. Lehetséges hogy megverték. Jàr hozzànk a szomszédból egy hatalmas de tényleg hatalmas kutya méretű egy szemű kandúr. A kukànkat szokta túrni mert a gazdài elköltöztek és nem kap enni. Szoktam neki kitenni maradékokat de nem egy kezes bàràny.. Na őt többször is el kellett kergetni mert ide jön a terszunkra és bàntja az én cicàimat. Arra is gondoltam hogy ő verte meg. Mama szerint ha mérgezés lenne màr nem élne és màs tüneteket is produkàlna. Nekik sok àllatukat mérgezték màr meg. Azt javasolta hogy fecskendővel itassam akàr erőszakkal is mert folyadék mindenképp kell neki hogy erőre kapjon és különítsem el had pihenje ki magàt. Ha valóban komoly betegsége lenne a testvérei ellenségesen viselkednének vele vagy az ellenkezője, mellette gubbasztanànak. De àtlagosan viselkednek vele. Mama sem tud kisegíteni anyagilag ők sem àllnak a torony tetején mert le lettek nyugdíjazva potom pénzre. Örülnek ha nekik elég sajnos. De megnyugtatott. Szerinte az idő és a gondoskodàs meghozza majd az eredményt.

2018. márc. 25. 10:10
 15/30 anonim ***** válasza:
75%
Ezt értem, de az állatorvoshoz elvitted? Azt ígérted elviszed, de ez eddig sajnos körítés és célzás arra hogy házi gyógymódokkal fogsz kuruzsolni...
2018. márc. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
62%

#15 Mindig ez van :( Én meg idegeskedek egy ismeretlen ember macskája miatt egész este...


Kérdező, a 14. válaszodban annyi bar..ságot írsz, mint következtetést, meg összefüggést, hogy az hihetetlen. Ilyen dolgok nem léteznek. Biztos kedves meg jó ember a nagymamád, csak amit leírtál a macskával kapcsolatban, olyan nincs.


Állatorvostól lehet kérni hitelt, meg részletfizetést, meg olyat, hogy "később megadom". Látom, nem élnéd túl, ha lenne valami a macskával. Úgyhogy mégiscsak el kellene vinned hozzá. Aztán utólag össze lehet tarhálni, meg gyűjteni az árát. Minél előbb elviszed, annál olcsóbb.


Folyadékot fecskendővel, vagy kávéskanállal, vagy a kezedről juttassál bele. Ételt is többször keveset, akár csak falatkákat, a kezedből, vagy pl. az ujjadról hátha lenyalja. Puha, könnyen rágható ételt adj neki.

A macskának szurkolok.

2018. márc. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Ha 600 ft van itthon összesen, és senki nem ad ràvalót hogyan vihetném el? Nem körítek, nem kezelem semmilyen hàzi gyógymóddal. Nehogy inkàbb csak àrtsak vele ez csak egy példa volt. Folyamatosan próbàlkozok. Részletekben nem lehet fizetni a doktornak, kértem tőle.
2018. márc. 25. 12:58
 18/30 anonim ***** válasza:
79%
Állatorvos nélkül meg fog halni. Így látatlanban megmondom, hogy mérgezett egeret evett.(belső vérzése(i) vannak) Valószínűleg egy K vitamin injekció még megmenthetné, de így is hosszú idő lesz a teljes rehabilitációja. Állatorvos nélkül meg egy járkáló hulla.
2018. márc. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Fel tehetitek a kérdést hogy ilyen anyagi hàttérrel hogyan vàllalhattam őket, de ez nem volt mindig így. Bàrhol bàrkinél történhet hogy lecsúszik. Rossznak egyàltalàn nem tartom magam mert ha az utolsó pénzemből vàlasztanom kell, NEKIK veszek eledelt sajàt magam helyett. Nem kívànom senkinek ezt az aggódàst amin én megyek keresztül és a tehetetlenséget amikor nem tudsz segíteni. A nagymamàm mindig is àllatokkal dolgozott, otthon is tartanak mióta az eszét tudja. Ezért kértem tőle is tanàcsot.
2018. márc. 25. 13:04
 20/30 A kérdező kommentje:
Értem én hogy ti segíteni akartok és köszönöm hogy aggódtok, de nem fizethetek részletben, nem vizsgàlja meg úgy, hogy majd odaadom... Sem ő sem màs környékbeli akiket màr hívtam és könyörögtem nekik. Néhànyan a telefont is ràmvàgtàk mert vasàrnap van.
2018. márc. 25. 13:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!