Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi történhetett a cicámmal?...

Mi történhetett a cicámmal? Gyenge, alig eszik. Rengeteget alszik. Nem tud felugrani a fekvő helyére, még az àgyba sem. Lassan tàmolyog.

Figyelt kérdés
Ivaros lassan egy éves kandúr cica, két testvérével él nàlunk. Az ivartalanítàst màjus körül beszéltük az orvossal, de azthiszem hamarabb elkezdődött neki. Nem lehetséges hogy attól ilyen gyenge mostanàban? Kijàrnak az udvarra is mert kertes hàzban lakunk. Legutóbb 2 naora elcsavargott. Innen gondolom hogy màr akciózni szeretne. Tegnap figyeltem fel rà higy egész nap aludt, tàmolyog nem jàtszik, az ételt alig eszegeti. Nem dorombol pedig ha kézbe veszem mindig szokott. Kölcsönösen imàdjuk egymàst. Gondoltam rà hogy felhívom az àllatorvost holnap. Bàr hétvége van de hàtha tud tanàcsot adni. Anyagi problémàk miatt jelenleg nem tudjuk elvinni vizsgàlatokra sajnos. De nem élném túl ha bàrmi történne vele és én nem teszek meg mindent amit csak tudok. Ne tartsatok felelőtlennek, az életemnél is jobban szeretem őket és ha az àllatorvos holnap azt mondja hogy mindenképp làtni szeretné inkàbb én nem eszek és kérek kölcsön valakitől de elfogom vinni. De addig is megnyugtatna ha valaki tudna tanàcsot adni aki màr jàrt hasonló cipőben.

2018. márc. 24. 18:17
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon sajnállak téged is meg az állatot is, de ilyenkor felvetődik bennem a kérdés hogy most két hétig nem fogtok ti se meg az állatok se enni ha ennyire nincs pénz?

Nemtudom, lehet nekem van túl jó kapcsolatom a dokival, ő csak kezelés végén kér el kb anyagárat, amikor az állat meggyógyult már, és ha látná hogy gond van sose vágná rá hogy nem látja el az állatot ha azonnal nem fizetek.

Egy K vitamin injekció meg csak néhány ezer, nem hiszem hogy a világ lenne, de tényleg el fog pusztulni szegény ha ilyen rosszul van, de én szurkolok neki.

2018. márc. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
A héten tudok kivenni előleget, éhenhalni nem fogunk. Köszönöm a sok drukkolàst mindannyiótoktól. Sajnos itt nem így van. Pedig ők is a gyógyítàsra esküdtek fel bàrmi àron. Tudom hogy a tejet nem szabad és sose adok nekik de megpróbàltam mert semmi màs folyadékot nem kért. Megivott egy nagy pohàrnyi langyos tejet úgylàttam hogy ízlik neki.
2018. márc. 25. 13:53
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt olvasom a vége felé van, hogyha észleljük a mérgezést, de nem tudunk azonnal orvoshoz menni, adhatunk neki meleg tejet (langyos), felszívja a méreganyagokat. Eddig jó, csak már rengeteg idő eltelt azóta, sajnos. Tehát ezzel ösztönösen is jót tettél.

A régi időkben gyerekkel is tejet itattak, ha valami méregfélét ivott. (múlt század eleje)

Sós vízről is ír a cikk, de már ne hánytasd, mert tizenkét órával a mérgezés után vagy még több eltelt, már biztos nem az fog kijönni belőle, mert az már felszívódott.

2018. márc. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Na hàt sziasztok ismét kedves vàlaszolók. Voltunk orvosnàl!! Sikerült kölcsön kérni nagy unszolàsra. Fel is hívtam egy random orvost a közelben. Szerencsémre fogadott és nagyon kedves volt velünk. Azt mondta hogy húgyúti betegsége lehet/van a cicànak, kapott egy szörnyen fàjdalmas làzcsillapító szurit a nyakàba amitől kimeredt vagy egy jó percre és csak sírt az asztalon. :( nagyon nagyon sajnàltam de muszàj volt a gyógyulàsa érdekében. Hazafelé kicsit nyàlzott az úton de erre a Doki figyelmeztetett. Azt mondta hogy amiket tettem jól csinàltam vele és ügyes vagyok hogy eddig ilyen àllapotban tartottam orvos nélkül. Holnap még meg kell oldanom hogy kapjon még egy szurit mert ez nem lesz elég neki. Most itthon vagyunk. Elbújt szegénykém a fotel alà. Gondolom csöndet és nyugalmat szeretne mert megviselte a tortúra. De örömmel jelenthetjük ki hogy nincsen mérgezés! Köszönöm hogy eddig tàmogattatok, ha szeretnétek később is beszàmolok majd az àllapotàról. És hozzà tenném hogy ez a doktor úr 2 ezer forintot kért az egészért, még azt sem vàgta a fejemhez hogy vasàrnap van. A betegség nem vàlogatja milyen nap van, ő 99% ban elérhető.
2018. márc. 25. 18:17
 25/30 anonim ***** válasza:
23%
Hmmm.. a nyakába..legyen igaz.
2018. márc. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Nem szószerint a nyakàba... A lapockàja és a nyaka környékére.
2018. márc. 25. 22:43
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó válaszoló ha abba akarsz belekötni hogy az miatt hogy a nyakába kapott szurit kamuzik...hát én is nem egy macskát vittem már orvoshoz és az injekciók 80%-át "nyakba", azaz a nyak és a lapocka tájéki bőr alá adják.


Kérdező örülök hogy el tudtad vinni végül, látod ez egy rendes orvos és nem is kért sokat, példamutató hogy mégis elvitted annak ellenére hogy meg vagytok szorulva. Holnap azért mindenképp ismételjétek meg, nehogy ezen bukjon már a dolog. :)

2018. márc. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó hír. Igen, majd később is írjál.
2018. márc. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Őrülök neki, hogy tévesen távdiagnosztizáltem, és nem mérgezés. Kitartás nektek, és igen, írd meg, ha van változás.
2018. márc. 26. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

Köszönjük szépen kedves vàlaszolók! :) a cicuska szerencsére sokkal jobban van, màr felkelt tegnap este és csapatta a jàtékot a testvéreivel. :) még erősödnie kell de nagyon boldoggà tesz hogy làtjuk végre mozogni és sajàt magàtól ment enni és inni a tálhoz. Természetesen meg ismételjük a kezelést. Mostmàr nem lesz könnyű autóba tenni így hogy sejti hovà megyünk megint. Egy életre biztos gyűlölni fogja az utazàst szegény.

Ebbe tényleg érdekes dolog belekötni. A làzcsillapítót az orvos a kutyànknak is mindig a nyakàhoz szúrta, mikor babéziàs volt. Pontosan nem néztem hogy hovà kapta becsuktam a szemem és úgy szorítottam. Ha làtom attól féltem nem birom olyan erősen fogni hogy ne szaladjon el szegény. De ahogy sejtettem màr kezd ivarérett lenni és gyógyulàsa utàn megbeszéltük az orvossal hogy ő fogja ivartalanítani őt is és a testvéreit is. Köszönjük mindenkinek a sok szurkolàst, és bíztatàst! Mindketten hàlàsak vagyunk a sok segítségért.

2018. márc. 26. 07:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!