Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ilyen létezik? Egyszer csak...

Ilyen létezik? Egyszer csak meghalt a macskám?!

Figyelt kérdés
Benti cicám van...vagyis volt, még csak 4 éves volt. Reggel még aktív volt, játszottunk amikor elmentem dolgozni, miután hazaèrtem adtam neki enni, evett is majd lefeküdt aludni. Én elmentem barátnőmmel találkozni 2 órája értem haza. Furcsállottam, hogy nem köszönt, és nem jön amikor hívom, hirtelen azt hittem, hogy valahogy kiszökött vagy nem tudom, fél óráig kerestem mire holtan találtam az ágynemű tartóban. (Máskor is bebújt már oda ha félt, pl idegenek jöttek, szabadon ki be tudott mozogni, nem tud beszorulni) semmilyen vegyszerhez nem férhet hozzá, és nincs mérgező növény a lakásban. Mégis mi történhetett?
2018. márc. 31. 00:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
23%

holtan az ágynemű tartóban?

bűntényre gyanakszom

2018. márc. 31. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Milyen bűntény? Egyedül élek, a lakáshoz csak nekem van kulcsom és édesanyámnak, aki értelem szerűen nem tenne benne kárt. Írtam smst az állatorvosnak, hogy ő vállal e boncolást, vagy tud e valakit aki megcsinálja, mert fogalmam sincs, mi történhetett fel le járkálok a lakásban, hogy mit ronthattam el, nem felejtettem e elől valamit. Az asztalon hagytam délután a kávésbögrém egy korty kávéval az okozhatta esetleg a halálát? Egyáltalán hova tegyem reggelig a testét? A hűtőbe kéne?
2018. márc. 31. 00:41
 3/22 anonim ***** válasza:
14%
Valaki vagy szándékosan vagy véletlenül megölte és oda rejtette. Rendőrséggel beszéltél már? Járt rajtad kívül bárki otthon?
2018. márc. 31. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
98%
Rengeteg minden, egy csomó olyan betegség van aminek nincsenek kívülről látható jelei. Akár lehetett genetikailag öröklött betegség is az oka, de a endoparazitától elkezdve, azon keresztül, hogy megfulladt valamitől, az agyvérzésig kb. bármi. Ha felboncoltatod, esetleg megtudják mondani, bár szerintem felesleges, de ha nagyon érdekel, és nem sajnálod rá a pénzt lehet ki tudják neked deríteni.
2018. márc. 31. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
98%
Ha boncoltatni akarod, akkor a hűtő, ha nem, akkor mihamarabb keressél neki egy végső nyughelyet, ahova eláshatod.
2018. márc. 31. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
9%

Ilyen nem létezik!

A macskák halhatatlanok!

2018. márc. 31. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
94%
Majd ird meg kerlek, hogy mi lett vele! Nagyon sajnalom:(
2018. márc. 31. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Úgy néz ki a macskáknál ez elég gyakori. Nekem is ez történt a kiscicámmal és akkor rákerestem a neten és rengetegen írták, hogy hirtelen halt meg a macskájuk. :(
2018. márc. 31. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Hallottam én is ilyet, ott végül nem végeztek boncolást, de a doki szívelégtelenségre gyanakodott.

Sajnálom. 😞

2018. márc. 31. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Elvittem a dokihoz. Mondta, hogy nem ő boncolja, hanem továbbküldi az állatkórháznak, és mivel pont húsvét jön, valamikor jöv.hét közepére várhatom a választ emailben. Annyit meg tett, hogy gyorsan kívülről átvizsgálta, a légútja tiszta volt, és nem találta külső trauma nyomát, bár bennem meg sem fordult a gyilkosság, mivel gyakran rejtette el saját magát az ágynemű tartóba, az ajtó zárva volt, és nincs kulcsa senkinek hozzá. Ő azt mondta, hogy infarktusra, vérrögre gyanakszik, mivel a cica még fiatal volt, valamilyen veleszületett rendellenességre, ami nem mutatta eddig jelét.

Beszéltem a tenyésztővel, hogy mi történt, ő is tanácstalan az ügyben. A cica szülei tesztelve voltak örökletes betegségekre, így nem hiszem, hogy a tipikusok közül lenne valami. 20 éve van a cicabizniszben, és elmondása szerint még sosem történt vele ilyen.

A cica 3 havonta volt féreghajtózva, havonta volt bolhacseppel kezelve, ugyan benti cica volt, de néha kivittem a kertbe, és egyszer bebolhásodott, amit belőle nem volt nehéz kiirtóani, de a lakásból nagyon, így inkább mindig cseppentettem. Ezen kívül rendszeresen be volt oltva a kombi oltással, és veszettséggel is, ugyanis arra benti cicaként nem igazán van szûkség, de nekem kellett az útleveléhez, előbbi meg benne volt a vásárlási szerződésben is, és én is hasznoknak találtam. Így nem hiszem, hogy parazita okozta a halálát.


Borzasztóan érzem magam. Csak az jár az agyamban, hogyha itthon maradtam volna, akkor talán tudtam volna rajta segíteni, ha amint látom, hogy baj van, ügyeletre rohanok. Ha bármi jelét mutatta volna, hogy beteg, nem megyek el, de evett is és normálisnak tűnt.

Egyszer még kiskorában rá 2 hétre, hogy hozzámkerült arra lettem figyelmes, hogy a cica imbolyogva követ, és nekiment fejjel az előszoba szekrénynek majd az asztal lábának. Akkor azonnal az ügyeletre rohantam vele, de mivel ott már normálisan viselkedett a cica (végeztek reflex vizsgálatot meg ilyesmit) azt mondták, biztos csak felnyalt valamit, vigyem haza, de figyeljem, és ha újra jelentkezik akkor jöjjek vissza és részletesen kivizsgálják. De soha többet nem tapasztaltam nála ilyet. Lehet összefügg a dolog a halálával. Talán ha nem nyugszok bele, és mégis kivizsgáltatom, akkor tudtak volna rajta segíteni...

2018. márc. 31. 13:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!