Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ilyen létezik? Egyszer csak...

Ilyen létezik? Egyszer csak meghalt a macskám?!

Figyelt kérdés
Benti cicám van...vagyis volt, még csak 4 éves volt. Reggel még aktív volt, játszottunk amikor elmentem dolgozni, miután hazaèrtem adtam neki enni, evett is majd lefeküdt aludni. Én elmentem barátnőmmel találkozni 2 órája értem haza. Furcsállottam, hogy nem köszönt, és nem jön amikor hívom, hirtelen azt hittem, hogy valahogy kiszökött vagy nem tudom, fél óráig kerestem mire holtan találtam az ágynemű tartóban. (Máskor is bebújt már oda ha félt, pl idegenek jöttek, szabadon ki be tudott mozogni, nem tud beszorulni) semmilyen vegyszerhez nem férhet hozzá, és nincs mérgező növény a lakásban. Mégis mi történhetett?
2018. márc. 31. 00:15
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztóan sajnálom. RIP.
2018. márc. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
46%

Mikor cseppentettél rá utoljára bolhaírtót és mit? Nem kutyának valót tettél rá? Am szerintem benti macskát felesleges ennyiszer vegyszerezni, bár nem gondolom, hogy az nyírta ki.

Gyógyszer nem maradt elől amit benyalt?

Tenyésztőtől vetted a cicát? Milyen fajta? Fajtabetegségekre rákerestél?

2018. márc. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Frontline macskáknak valócseppet használtam Lassan egy hónapja, mindig hó elején cseppentek,és tudom hogy kutyáknak valót nem szabad. 2 hónapja kapta meg a legutolsó a féreghajtót, és 2017 augusztusában volt oltva 2 hét szünettel kombira majd vezsettségre. Nem szedek semmilyen gyógyszert, fájdalomcsillapítók ilyesmik meg el vannak zárva egy fiókba amit nem tudott volna kinyitni. Igen, rendes tenyésztőtől vettem, ragdoll cica, náluk is megjelent a hipertrófiás kardiomiopátia, ami remekül passzolna a tünetekre mert hirtelen akár jel nékül öl, de mind 2 szülő lett tesztelve hcmre és negatívak. Azt nem tudom, hogy attól ez kialakulhatott e nála, vagy hogy működik. Ezen kívül hűgyúti betegségek, foggyulladás, de azoknak lett vna jele, és nem okoznak hirtelen halált. A szülők PKD, HCM, FIV, FIP, FELV negatívak.
2018. márc. 31. 17:35
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Most nem akarok hülyeségeket írni, de úgy tudom, hogy ha az egyik, illetve mindkét szülő, kapott a szüleitől domináns(!) "hipertrófiás kardiomiopátia" gént, és ő rajtuk nem kimutatható, attól még ugye megtalálható bennük, és lehet, hogy a tiéd megkapta, ez kb. 12,5% a 100%-hoz képest.
2018. márc. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Kata-92 ***** válasza:
100%
Az én maine coon cicám a Lukrécia is elpusztult nulla előjel nélkül. Ő eleinti kinti volt, de megmérgezték, ezért lett benri. Viszonr 1x nem voltam otthon és anyukám ment ki és kiszökött. Nem tudta visszavinni, pedig hívta, de nem ment be. Hívtak a chip alapján,hogy az út mellett fekszik biztis elütötték. Külsérelmi nyom viszont nem volt rajta kajak, mint ha csak aludna. Azóta kiderült a tenyésztőjéről, hogy HCMmel tenyészt és rengeteg gazdi járt úgy, mint én, aki tőle vásárolt. Én sajnos nem csináltattam boncolást, de egyre jobban gyanítom, hogy HCM miatt pusztult el. Rátérve a te cicádra, ilyen hirtelen valószínű, hogy betegség vitte el. Én megkérdezném a tenyésztőt, hogy genetikai szűrést csinál e vagy csak ultrahangot. Az ultrahang aktuális pillanatot mutat csak, hogy akkor nem beteg. Lehet attól beteg csak még nem jött ki. Illetve van olyan, hogy csak hordozó és ha mindkét szülő az születhet beteg utód. A tesztet küldje el, ha HCM N/N látsz mind a két szülőén vagy csak az egyiken, akkor nem HCM okozta, ha N/HCMet látsz mindkettőn, akkor lehet, ha HCM/HCMet akkor biztos. Az utolsó viszont csak, akkor valószinű, ha csak uhra jár különben nem lehetnének negatívak, hiszen a HCM/HCM beteg állatot jelent 100%, hogy meghal kérdés csak, hogy mikor. A rendes tenyésztők 1x megcsinálják a genetikait és évente járnam uhra. Én is tenyésztek maine coonokat mióta a Lukrécia elment és így csinálom. Negatív genetikával is kijöhet a HCM, de akkor nem genetikai, hanem szerzett. Ilyesmi a rossz táplálástól lehet whiskas és társai (taurin hiány). Gondolom ilyesmi nálad nem áll fent. A boncolásból majd többet negtudsz írj, hogy mi lett az eredmény, mert érdekel. Nyugodjon békében a cicád, sajnálom.
2018. ápr. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Nem ultrahangos, rendes genetikai tesztet mutatott és mind2 szülő n/n. Van hordozó cicája, aki külföldi tenyészetből hozott, de amint a teszten az egyik allél pozitív lett ivartalanítatta is. Én eleinte rosal caninnal etettem (ezt ajánlotta a tenyésztő) majd miután páran mondták, hogy rákkeltő lehet, és hogy gabonás ami nem jó áttértem az orijenre. Ezen kívül nyers vagy főtt húst kapott (csak szárnyast, nyulat és szálkátlan halfilét) amit hentesnél vettem, szóval emberi fogyasztásra is alkalmasak voltak. És pár naponta adtam neki gimpet vitaminpasztát egy picit, az sokat javított a bundájánm könnyebb volt kezelni. És macska fű is volt neki mindig, még mindig itt van az ablakban, ma reflexből meglocsoltam mikor eszembe jutott, hogy már nincs ki miatt megtartanom...:(

A tenyésztő rendes, megbízható nő amúgy, ma délután is felhívott újra, hogy vigasztaljon, és mondta, hogyha túl leszek a gyászon és szeretnék másik cicát, keressem meg és enged az árból. Ami nagyon jól esett, de jelenleg nem tudok ilyesmire gondolni, úgy érzem, hogy őt is cserben hagytam, és nem érdemlek meg még egy életet... ha kiderül mi történt leírom.

Boncolás után kértem hamvasztást. Szerintetek megtartsam a hamvait, vagy vigyem el valami szép helyre és szórjam szét, hogy ott találjon végső nyughelyet? Velem is nagyon szeretett lenni, de imádott kint lenni is, hiába álltam pár méterre tőlle, és hiába volt pórázon, mindig lapulva vadászott szöcskékre és a legkisebb neszre is felkapta a fejét. Nem tudom hol találna jobban békére.

2018. ápr. 1. 01:06
 17/22 anonim ***** válasza:
Sajnálom. Én hasonlóan jártam, az én cicám agyvérzést kapott. :( Pedig semmi előjele nem volt, egészségesen tartottam, oltás, prémium táp stb...
2018. ápr. 1. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Kata-92 ***** válasza:
Mi is hamvasztottuk a Lukréciát, de azért, mert -20 fok volt és nem lehetett temetni. Én amint el tudtam engedni, ami rá egy jó 9 hónaora volt eltemettem a hamvait, addig a szobámbam volt velem. Te miért nem temetni akarod miért hamvasztani? Én biztos megtartanám hiszen végülis a te macskád volt és szerettétek egymást.
2018. ápr. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom, kérdező! :(
2018. ápr. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, borzasztó lehet ezt átélni! :(

Van valami fejlemény, vagy továbbra sincs semmi logikus magyarázat?

2018. ápr. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!