Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet "megszelídíteni"...

Hogyan lehet "megszelídíteni" a macskát?

Figyelt kérdés
1 éves ivartalanított lány cicám van. Nagyon édes, de nem valami ölbejövő macsek. Amikor felveszem a karomba, vagy az ölembe, mindig elfut. Nem szokott harapni, karmolni.
2010. jún. 11. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem nem igényel többet, nekem 5 éves kandúrom van, agyon van kényeztetve, mindent megkap viszont nem igényli, hogy ölbe vegyem, jobban elvan magában. Néha mellém fekszik és együtt alszunk, de átölelni már nem nagyon lehet, mert leugrik. Soha nem hízeleg, az 5 év alatt talán kétszer, ha dörgölődzött a lábamhoz... ő ilyen kis magának való és így szeretem.
2010. jún. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne vedd először ölbe. Mindig térdelj le és csalogasd magadhoz ha játékkal akkor avval. Ha odajön mindig simizd meg és ha van nálad akkor adj neki egy kis jutalomfalatkák én mindig whiskas tempationst adok neki vagy kiszárított kishalacskákat. Nagyon szereti. Majd megszokik.
2010. jún. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ölben az enyém sem szeret lenni, de azt szereti, ha simizem (persze, mikor kedve van hozzá), meg sokat dörgölőzik. A macska elég öntörvényű állat, szerintem először szoktasd hozzá a simogatáshoz. Néha meg vedd ölbe, és tartsd ott egy pár percig, simogasd, beszélj hozzá, aztán enged, hogy elmenjen. Talán így megszokja.
2010. jún. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Majd kipróbálom a tippeket :-)Lehet az a baj, hogy el van kényeztetve? Mindig szoktam simogatni, főleg, ha csak úgy elkezd dorombolni. Már próbáltam az ölben tartani, de nem sikerült. Fél percnél tovább még nem volt az ölemben, mert mindig valahogy kifúrta magát a kezemből :/
2010. jún. 11. 17:17
 5/6 anonim ***** válasza:
A macskák nagyon erős egyéniségek, mindegyik. Nekem számtalan macskám volt már, egyik ilyen, másik olyan. mindet imádtam persze, de vannak kedveskedőbb, bújósabb egyedek, és kevésbé ilyenek. Akik önállóbbak, maguknak valóbbak, akik nem keresték a társaságom, meg semmilyen emberét. Az utolsó előtti cicám pl ilyen volt. Ha ölbe feszítettem (mert tartani kellett, hogy legalább 10 mp-t ott maradjon), akkor elfordította a fejét, és kifelé igyekezett a kezemből, sokszor durvult is, dorombolni alig hallottam. Amúgy szép, egészséges és jó cica volt, de vele nem lehetett "bújni" Az utolsó a lelkét eladta volna egy simogatásért, bújt, dorombolt, dagasztott, élete kis 4 évecskéje alatt egy játékból ejtett karmolás nem volt rajtam, mindig ott akart lenni, ahol én... Szóval egyedi vonások ezek a macsekoknál. Igaz, van, ami változtat rajtuk kicsit: pl egy macsekom azután lett elutasító, miután kisebb kölyök korában 2 hétre elutaztam és egy rokonra bíztam. Sose tudni.
2010. jún. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kell eröltettni fogadd el olyannak amilyen.Az enyém se rajong a dajkálgatásért viszont minden reggel jön simire és akkor viszont levakarhatattlan .
2010. jún. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!