Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam le a macskám...

Hogyan szoktassam le a macskámat arról, hogy seggét az alomtálca szélének támasztva, a kőre pisiljen?

Figyelt kérdés

Állandóan arra megyek haza, hogy húgytócsa van a kövön, és macskahúgyszag az egész lakásban.

Gondoltam rá, hogy veszek egy olyan macska wc-t aminek ajtaja van, de akkor is ezt csinálná, mert állva pisil.

kb. 1 éve vette fel ezt a rossz szokást, gondoltam, abbahagyja, de még tetszik is neki.


2018. ápr. 5. 20:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nagyobb alomtálca? Illetve azt írod, "állva pisil", ivaros?
2018. ápr. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Keretes alomtálca magasabb fallal. Abban állva is benne lesz a feneke
2018. ápr. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy direkt csinálná, de érdemes változtatni az alomtálcán, az almon, a helyen, hátha megoldja a problémát.
2018. ápr. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Fedett alomtálca, gyakori alomtakarítás. Az én cicám akkor hajlamos erre, ha van már pisi vagy kaki az alomban. Igyekszik minél jobban a szélére állni, -gondolom távolabb kerülni a piszkos résztől - így a feneke már kilóg.
2018. ápr. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekünk ilyen alomtálcánk van, a bejáratot leszámítva baromi magas fala van, kifejezetten azért, hogy az állva pisi se jusson ki. :)


[link]


Meg (bár ez már egyéni vélemény) szerintem ez sokkal jobb, mint a sima csapóajtós, mert ha nehezen szokja meg a nyitott tálca után, három állásba hajtható a teteje, félig nyitva, félig zárva, ajtó nélkül lehajtva... szóval szépen hozzá lehet szoktatni. :)

2018. ápr. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Minden nap 2x kiszedem az alomból a szennyezett részt, a "nagy dolgot" pedig azonnal, már ha épp itthon vagyok.

Jónak tűnik ez a macska wc, csak attól félek, hogy közvetlen a bejárati résznek támasztaná a fenekét, és úgy pisilne kifelé. Vagy annyira magas falú ott is, hogy ez elképzelhetetlen?

Egyébként 10 éves ivartalanított nőstény.

2018. ápr. 6. 23:24
 7/12 anonim ***** válasza:

Most lemértem neked, ha rajta van a teteje, akkor a belépő rész kb 14 centi magas, tető nélkül 12 körül. Nem tudom, ennél magasabban pisil-e a macska, szerintem nem. De ha rá tudod szoktatni a csapóajtóra, akkor nem fog tudni nekitámaszkodni, mert az mindkét irányba lengő ajtó, plusz nem záródik tökéletesen (ha megnézed a linkelt oldalon a véleményeket, ott ezt valaki negatívumnak írta - de esetedben pont hogy jó, mert kapásból nyertél két centit, amennyivel beljebb fog megállni).


De a miénk egyébként mindig megfordul a dolga közben, mert ugye csak elől lát ki, és a legtöbb macska szereti biztonságban érezni magát, ne közelíthesd meg észrevétlenül.

De ugyanebből a típusból van egyébként XXL méret, annak még magasabb a fala (azt hiszem, összességében 7-8 centi van a kettő közt, az ajtónál meg olyan 3-4 centi lehet talán), bár persze nyilván kérdés, mekkora termetű a cicád, melyik lenne neki kényelmes. A miénk ilyen kis rövidlábú tacskómacska.

2018. ápr. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem fáj valamije, nincs valami baja? Életkora miatt, és h nőstény.

Ha a magasabb falú vagy zárt alomtálcában is állva fog pisilni, pont vissza fog rá csapódni az egész, és a ő lesz tiszta pisi, nem?

Esetleg érdemes lenne még megpróbálni más márkájú almot venni, hátha tetszene neki a váltás, és megpróbálni máshova tenni az alomtálcát. Ezt a két dolgot nem egyszerre.

2018. ápr. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Már többféle almot is kipróbáltam, és az alomtálca helyét is változtattam. Tavaly húgyköves volt, de arra kapott antibiotikumot. Azóta csak az orvos által ajánlott tápokat kapja. Szerintem most nem az, mert abban az időben orrfacsaró volt a vizelete, a kúra után pedig helyreállt.

Azt hiszem, hogy beszerzek egy ilyen magasabb falú macska wc-t. Túl magasat sem szeretnék, mert van 1 másik cicám, ő már 11 éves. Vele nincs ilyen probléma, de azt sem szeretném, hogy esetleg 3-4 év múlva, amikor már nehezebben mozognak majd, ne tudják használni.

Egyébként a kis pisis "nőstény" rövid lábú tömzsi, az idősebb "kandúr" pedig inkább olyan nyurga alkat.


Köszönöm a válaszokat! :)

2018. ápr. 7. 22:05
 10/12 anonim ***** válasza:
Az is lehet baj, hogy a két macska egy almot használ. Jobb lenne, ha mindegyiknek külön lenne.
2018. ápr. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!