Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Igaz, hogy a macskák minden...

Igaz, hogy a macskák minden bútort tönkre tudnak tenni a karmaikkal?

Figyelt kérdés
Bársonnyal bevont bútorok vannak főleg a lakásunkban. Intsek nekik búcsút, ha bevállalunk két cicát?

2018. ápr. 7. 10:45
1 2
 1/20 anonim válasza:
74%
Szerintem tehetnek bennük kárt a macskák ha rajtuk élesítik a karmaikat vagy össze is szőrözhetik. Ha veszel nekik erre a célra gyártott játékokat, kaparófát, mászókát, stb... esetleg csökkentheted a károkozás esélyét, de szerintem ez sem garancia. Talán azzal jársz a legjobban, ha a macskákat nem engeded be minden helyiségbe, csak oda, ahol nem kell ennyire félteni a bútorokat.
2018. ápr. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%

A macska is imád, ha kézhez van szoktatva.

A miénknek van kaparófája, azt kaparja csak.

Mondjuk lehet én sem vállalnék be bársony kárpitozáshoz két macsekot.

2018. ápr. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatból mondom, lesz olyan bútor, amiben kárt fognak tenni. Nálunk egy cica van, minden szobában van kaparófa, kaparószőnyeg, szóval van hol kaparjon. Ennek ellenére van egy-két olyan bútor, amit előszeretettel kapar. Rászólunk, tudja, hogy nem szabad, de ha ő ott akar kaparászni, akkor ott kaparászik. Pedig a miénk egy igazán kedves, nem bosszúálló, nagyon jó cica. Nem okozott különösebb kárt, de egy függönyön és egy fotelen látszik, hogy van cicánk. Amúgy használja az összes kaparófát is.
2018. ápr. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 macskám van és van nekik kaparófájuk de így is kaparják az ajtófélfát meg a padlás feljárót sőt még az ágyam keretét is.
2018. ápr. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%
Ha a bútort félted akkor a cica egyértelműen felejtős.
2018. ápr. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Első. Ugyanúgy a kutya is kárt tud tenni a lakásban, ha megrágja, lepisili a bútorokat. Ismerősöm magában hagyta az akkor még kiskutyáját a házban, mire visszajött a szőnyegek szét voltam rágva, virágok leborítva, WC papír széthordva és szétrágva, a papucsok se úszták meg. Szóval minden állat kárt tud tenni.
2018. ápr. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
50%

Nem kell búcsút inteni a bútoroktól, csak kaparófa kell. :)


[link]

2018. ápr. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden állat okoz kárt ilyen pl: hörcsög, tengerimalac,nyúl,teknős,halak, bármilyen fajta hüllő,patkány,degu,csincsilla persze ezek ketrecben,terráriumban való tartására gondolok de ha az ember otthon van és figyel rájuk szinte mindegyiket ki lehet engedni.
2018. ápr. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
13%
8. válaszadó te nem olvastad az előtted válaszadó macska tartók válaszait? A macska akkor is kaparja a bútorokat ha van kaparófa.
2018. ápr. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
A barsony butorokat nem bantja nalunk a macska, inkabb a bort szereti.
2018. ápr. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!