Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Igaz, hogy a macskák minden...

Igaz, hogy a macskák minden bútort tönkre tudnak tenni a karmaikkal?

Figyelt kérdés
Bársonnyal bevont bútorok vannak főleg a lakásunkban. Intsek nekik búcsút, ha bevállalunk két cicát?

2018. ápr. 7. 10:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
66%
És te megnézted a videót? Én ez alapján neveltem le a macskámat a bútorokról, kizárólag a kaparófát használja...
2018. ápr. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Két szobamacskánk van. (de előttük is voltak macskáink)

A kaparófákra rá sem néztek (kb. egy év után még "újszerű állapotban" továbbadtuk őket)

Bársony bútorgarnitúránk van, egyszer-kétszer bepróbálkoztak, de gyorsan megtanulták, hogy azt nem szabad.

Egy fa fonott széket néztek ki maguknak, csak azt kaparják (de azt is keveset, mert azért akkor is rájuk szólunk)

Neveléssel "csodákat" lehet elérni:)

2018. ápr. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Tenyésztő vagyok, sok macsuval élek együtt.

Nálunk a kaparófát kaparják, az ágyon max nyújtózkodnak ha éppen ébredeznek. :D

Nem feltétlen kell búcsút intened, csak jól kell nevelni! :)

2018. ápr. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
Valamikor régen anyánál a konyhaasztal lába volt a kaparófa, aztán kaptak egy összetákolt kis létrát, azt kaparták. Minden macska kapar, élesíti a körmét és öntörvényű, nem kutya, hogy megtanulja, mit szabad, mit nem.
2018. ápr. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem igaz, a üveg dohányzóasztalt nem karcolja a macskakarom.

Ugyanakkor, az tény, hogy a macska egy ilyen úgynevezett élőlény, és a úgynevezett létezése közben, nem mindig működik hibátlanul. Karmolhat, haraphat, hányhat, lehet hasmenése, bepisilhet... néha még lop is a ételböl.

Figyelembe kell venni, hogy valamit valamiért.

2018. ápr. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
"öntörvényű, nem kutya, hogy megtanulja, mit szabad, mit nem" - öntörvényű, igen, de ettől még nagyon is nevelhető!
2018. ápr. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül. A macska ugyan úgy nevelhető, tanítható állat, csak sokaknak azért törik bele a bicskájuk, mert úgy akarják nevelni, mint egy kutyát, ami persze hogy nem fog működni. Nekem 3 macskám van. A nappaliban bőr ülőgarnitúra szett, a konyhában hasítottbőr székek. Elég lenne ha az egyik egyszer úgy döntene, hogy most a bútoron koptatja a körmét, hatalmas anyagi kárt okozva ezzel. A 10 év alatt 0 ilyen eset történt. Van a nappaliban is és a konyha étkezőben is 2-2 kaparójuk, egy-egy függőleges kaparó fa és egy egy vízszintes kaparó “szőnyeg” ugyanis egyik cicám a vízszintes megoldást szereti, míg a másik 2 a függőlegest.

Amit nagyon javaslok, hogy ne a legolcsóbb legkissebb kaparót vedd, hanem elég magasat/hosszút, ugyanis a cicák szeretnek nyújtózkodni kaparászás közbe, és egy rövid kaparófát nem szivesen választanak. Ezen kívül a kaparó legyen a bútorok közelében, ugyanis a macska lusta állat és nem fog azért átsétálni a lakás másik végébe, hogy koptasson egyet, ha helyben is tud mivel, még ha annak a gazdi nem is örül.

Nekem a 3 macska ellenére egyetlen karcolás sincs egyik bútoron sem, pedig mind3 aktív, nem a tipikus lusta fajta, az egyetlen problémám a koromfekete étkezőszékekre ragadt macskaszőr :D de azt egy gyors hengerezés pikk pakk megoldja.

2018. ápr. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez a téma engem is érdekel, a macsek mindent kapar csak a kaparófát nem... Ötletem sincs, hogy szoktassam le a bútorozásról. Kaparhatom én napestig az oszlopot, mint a videóban, max hülyének néz...
2018. ápr. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
19 Fújj rá feliway sprayt a kaparóra.
2018. ápr. 8. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Eleinte sokat kell vele lenni, és következetesen elkergetni a tiltott helyekről. Legjobb, ha úgy éri tt kellemetlenség, hogy nem tudja veled összekapcsolni. Spricceld le vízipisztollyal! És persze sok-sok különböző felületű, írányú nagy kaparófa is kell, hogy kiélhesse magát. Sajnos ha nem vagy elég éber, egy-két baleset előfordulhat, mire megtanulja, mit szabad és mit nem.
2018. ápr. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!