Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A száraz macskafű segítene ezen?

A száraz macskafű segítene ezen?

Figyelt kérdés

Pár hónapja még a cicánk imádott egy ilyen műanyag csörgős Fressnapfos labdával játszani,fogta a mancsával,és az oldalára dőlve rugdosta a hátsó lábaival és harapta,meg egy plüsst is szeretett,madzagra volt kötve. Olyan kis vadállat volt. :3

De mostanában nem jön be neki,hiába dobálom a közelébe a labdát,semmi.

A szárított macskafüves játékok (amiben alapból benne van),tényleg feldobhatja a kedvét és játszana?

Nem arról van szó,hogy látni szeretnénk ahogyan hülyéskedik,hanem folyton csak eszik,alszik.

No meg forog nekem néha ha jól érzi magát,és akkor kurrongat. :)

Evés után pedig gyakran kikéretőzik (kinti-benti macska).Na de nem ez a lényeg.

Tényleg tud segíteni ezen?

Köszönöm a válaszokat!



2018. ápr. 7. 13:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha a macskamentára gondolsz igen, ha fogékony rá a cicátok. Nem minden macska őrül meg érte, az enyémre pl semmilyen hatással sincs. Ezért van kb 30 féle játéka :D így van bőven miből válogatni, ha az egyikre ráun, de elsősorban az interaktívakat szereti, ahol nekem kell húzogatni/vele játszani és nem magában. Próbáljatok ki több fajtát ha a cicátok tojik a macskamentára, ha pedig gerjed az illatára elég ha egy zacskóba szórtok egy keveset, mellérakjátok a játékait kicsit összerázzátok, úgy hagyjátok pár percig, hogy átvegye az illatát, és mehet is neki.
2018. ápr. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

Az-az,macskamenta!

2018. ápr. 7. 14:01
 3/11 A kérdező kommentje:

Olyan játék nincsen,amiben benne van maga egyébként?

Igazából mindegy,mert a plüss simán beszívja az illatát (mhmm :3 ) és az a műanyag... Majd lehet rákap illuminált állapotában :D

2018. ápr. 7. 14:09
 4/11 anonim ***** válasza:
De de van nem is egy fajta játék, ami alapon macskamentával töltött, vannak kis párnácskák, egerek, plüssfigurák plüsslabdák stb., nyugodtan vehettek neki olyat is próba képpen. Az enyémnek is van, annak ellenére, hogy az enyém le se tojja a mentát, de ha valaminek egér alakja van, az nyerő nála :D
2018. ápr. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#4 Akkor megér egy próbát :)

Az én istenem a madarakét őrül meg.

Kint is elkapott már galambot is meg valami feketét. Az előbbinél a tollak tanúskodtak,a feketénél meg a tetem.

Ha a TV-ben madarak hallhatóak és látszódnak,akkor odamegy,halkan nyekereg és lepacsizik a képernyővel :D

2018. ápr. 7. 14:56
 6/11 Maxitabi ***** válasza:
Macskagyökér?? Igaz, lábszaga van, de nálunk az a kábítószer... Beletöltöm régi zokniba, azzal játszanak. Herbária-gyógynövény üzletekben kapható.
2018. ápr. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi az,hogy macskafű? Kerázik a macska?
2018. ápr. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Akkor csak egy pontos nevet adjatok,és hogy hol vehető a cica érdekében! :D
2018. ápr. 7. 20:52
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Macskamenta, angolul catnip, fressnapfban találsz simán kis fiolába is és ezzel töltött játékokat.

Macskagyökér, angolul valerian root vagy valeriana, nagyobb állatos boltokban talán tudsz elcsípni, úgy néz ki, mint egy száraz gally, de ritka, patikában tudsz venni őrölt/darált változatot, talán egészben is van.


2 két külön növény, mind2 hatással van a cicákra.


Macskafűnek meg a sima füvet (általában cserepes kikeltetett búza vagy egyébb gabonaféle) hívjuk, ami szintén jót tesz a csak benti cicáknak, segít a lenyelt szőr kiürülésében, de annak semmilyen “kábító” hatása nincs a cicára.

2018. ápr. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Macskamenta: ez az, amitől örömmámorban úsznak egyes cicák, mint a "drogosok". (Facen látható videókban viccesen fetrengenek). Kapható: fressnapf, és szokott lenni állateledel, állatfelszerelési boltokban is, pl. Trixie márkát láttam ott. Illetve az ezzel töltött játékok, fressnapfben biztos van, amúgy passz, meg kell kérdezni.

Macskafű: az a fűmagkeverék, amit szintén ezeken a helyeken lehet kapni, előre be van csomagolva, és így van elnevezve, h macskafű, amúgy mezei fű is tökjó erre. Ez azért van, hogy egye a macska és kiöklendezze a gyomrában felgyülemlett szőrt. (a fű hányingert keltő a macskának, és ezért könnyebben fog öklendezni).

Macskagyökér: gyógynövény, ami az emberre nyugtató hatással van, a macskát meg feldobja.

[link]


A cikkben pont az van benne, hogy vigyázzunk, hogy a macskamenta NE érintkezzen a többi játékkal, és ne vegyék át az illatát. Azért, mert stimulálja a macskát, (mint az embert a drog), és ha túlzásba viszi, akkor túlpörög, stresszeli. Illetve, ha állandóan érzi a hatását, és állandóan használja, akkor biztos besokallhat a szervezete, nem teljesen vagyok tisztában a macskák vérnyomásával, de mikor fennakadt szemmel fetreng a macskamentán, azért úgy elgondolkozik az ember. És hetente csak egyszer szabad adni max 15 percig.


A játékokat cserélgesd egyébként. Úgy értem, hogy a macskák kb. tíz percig tudják fenntartani az érdeklődésüket egy-egy fajta játék iránt, és egyáltalán, ha elkezd velük a gazdik játszani, akkor kb. addig jó nekik. Viszont tök olcsó, egyszerű dolgokkal is eljátszanak, pl. ásványvizes kupak, cigihüvely, kislabda (100 Ft kisgyerekeknek való labdaautomatából), kis textil egér, peca játék (még ez a legdrágább), gyerekkoromban egyszerűen egy madzagot lengettünk a macska előtt. Ami még eszembe jut, az a tüskés labda (szájába tudja fogni), meg a fidget spinner (én 400 Ft-ért találtam - játékboltban, a Reálban meg 600 volt, kínainál érdemes megnézni).

Amit nem szabad, az a fonalgombolyag, mert bolyhos a fonal, és ezek a szöszök beletapadnak a macska nyelvébe, mert az meg recés, és így az összes szöszt lenyelné, szóval a fonalgombolyag csak mese.

Lényeg, hogy pár ilyen apróságot beszerzel, és felváltva kínálod neki, meg ugye meg is fogja találni. Változatosabb lesz.

Egy webáruház, ahol jó áron (olcsón) vannak játékok, már rendeltem tőlük. (személyes átvétel nincs, csak webáruház)

[link]

2018. ápr. 8. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!