Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska tartó tarsaimhoz...

Macska tartó tarsaimhoz szeretnék néhány kérdést intézni 😁 vannak köztünk olyanok? 😊😊

Figyelt kérdés

Ma komolyan elgondolkodtam azon milyen sz*rokat etetek a macsekommal, úgy hogy szeretném kicsit felelősség teljesebben etetni szegénykémet ha már bent van a lakásban egész nap és nem tud egerészni. Tudom, minden macska más és más, de azért mégis érdekelne a tiétek hogyan fogadta az alábbi ételeket (szereti nem szereti, van e valami "utó hatása"(hányás, hasmenés.. ilyesmik) Persze ha nem ezek valamelyikével etetitek, akkor mi mással?!


1. Iams proactive száraztáp 40% hús van benne elvileg, ami elég csábító tekintve hogy az ára sem rossz.

2. Premiere sterilised adult - száraztáp illetve ennek érdekelne a konzerves változata is.. hústartalma ezeknek is viszonylag magas és tűrhető az áruk is.

3. a Nelly alutálcás változata 40% hústartalommal veri a többi 100ft-ost.



további kérdéseim:

- 200g napi adag (reggel este 100-100g) benti ivartalanított cicának elég? szeleburdi rohangálós aktív macsek.

-Házi koszt? Miből mennyit adtok neki? főtt tojás, főtt virsli imádja az enyém, de nem tudom eheti e...?!

- Csirke máj/szív/zuza önmagában megfőzve, heti 1-1 étkezésnek megfelelő e?!


Tudom, google a barátom, és azt is, hogy az orijen, acana és társai nagyon jó tápok, de jelenleg nem engedhetem meg, hogy ezekkel etessem. Több állatorvos is adott javaslatot, mindegyik mást.. royal, hills.. de állítólag azt ajánlja mindegyik amelyikkel éppen szerződésben van...


na szóval rossz indulatból nem kérek köszönöm..a jót viszont tárt karokkal fogadom 😊



2018. ápr. 9. 20:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen a száraz egész nap előtte van,így szoktuk meg. Az orvos azt mondta nem szabad, de mi így csináljuk mivel egyszerre nem eszik csak pár falatot.nem akarom elvenni tőle egész napra a kaját. konzervet pl ha délután hazaérek és látom h nem ette meg a reggelit mind, akkor már nem kap este,inkább a szárazra teszek még egy kicsit.

amit kap az olyan 75-80% hal vagy csirke,szóval jó minőségű,meg az a mennyiség amit eszik tényleg csak kiegészítő a száraz mellé :)


halat a piacon veszek neki,ahol magamnak is :D


kunyerálni szokott, de emberi kaja szerencsére abszolút nem érdekli :D

Zooplusról rendelek 2 éve mindent, 10ezertől ingyen kihozzák,és én 2 hónapra 12-13ezerért vásárolok általában, úgy, hogy nem gagyikat veszek,szóval megéri :)

2018. ápr. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Elkuldte veletlenul.

Szoval bevagom a fagyóba,es az 100%hùs.

2018. ápr. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Sok helyen javasolják, itt is az oldalon, hogy legyen mindig száraztáp a macsek előtt, mert sokszor eszik keveset.

Nálunk is így van, elvileg - gyakorlatban a macsek, ha nem is egyszerre, de max egy órán belül bezabálja a szárazat. :D Mi nem adunk neki ettől többet csak azért, hogy legyen, 18-20 g kerül elé reggel/este, és tart ameddig tart (kistestű macsek, 3 kg). Meg ugye a húsos, de azt sose eszi meg teljesen szinte.

2018. ápr. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat 😁 eddig ugy gondoltam az a napi 200g kevés neki (2tasakos vagy fél konzerv) állandóan éhes volt, de azok alapján amit írtok nem kevés sőt inkább még sok is. illetve nyilván nem mindegy milyen minőségű kaját adok neki mert a jobbból elég még kevesebb is ha jól értelmezem. viszont igy kisebb mennyiségben már nem is tűnik olyan drágának a szuper minőségű táp 😮
2018. ápr. 11. 13:58
 15/18 anonim ***** válasza:
A 4 kilós premiere táp nálunk majdnem két hónapig húzza. Nem írtad, mekkora a cicád, de nagyobb testű macseknél is bőven egy hónapig elég, főleg, ha húsosat is kap mellé. :)
2018. ápr. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
nem mostanában mértem, de olyan 3kg körül lehet. Én is azon a 4kg-os kiszerelésen agyalok, bár előbb kiakarom próbálni, hogy egyáltalán megeszi e mivel elég válogatós uraság 😄 húsost még keresek.. a premiere kontervéből ma este kap, kíváncsi leszek azt hogyan fogadja. arról esetleg valami vélemény, tapasztalat?
2018. ápr. 11. 14:58
 17/18 anonim ***** válasza:

Van két kilós kiszerelés is egyébként, sőt, némelyik ízből még 300 grammos is. :) Nekünk a sterilised helyett a sima indoor csirkés jött be, azt nagyon szereti, és csak egy picivel kisebb a fehérjetartalom.

A konzervről nem tudok nyilatkozni, a miénk a szaftos-aszpikos vackokat szeretni nyalogatni, az meg a premiere-nél is csak a szokásos, 4% a tiszta hús, a többi származék. Bár tervben van, hogy kipróbáljuk, hústartalom ide vagy oda, mert úgyis a szaftot szereti benne. :)

2018. ápr. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
értem, akkor majd alaposabban körül nézek mik vannak milyen kiszerelésben 😁 a konzervből most kapott, és csak úgy tömi befelé 😄
2018. ápr. 11. 18:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!