Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért harap meg karmol folyton...

Miért harap meg karmol folyton, hogy szoktassam le?

Figyelt kérdés
Herélt kanmacska, 1 éves. Benti cica. De az utóbbi időben teljesen megbolondult, odabújuk, hogy aztán jól belémraphasson, vagy végigkarmoljon. Gyerekekkel is ezt csinálja ha rájön az öteprc ami kb 1 órán át tart. Van, hogy cuki ölbecica, de van, hogy kijön az "állat" belőle. Szabályosan kerget, jön utánam, hogy ugráljon, meg harapjon. Tiszta gyagya. annyira nem csípem ezt a viselkedést, azért a 2 évest féltem, nehogy az arcába támadjon. Közén született, tehát nem idegenek vagyunk neki. És pár hete ilyen. Sőt ma a szekrény mögé végezte nagydolgát, na ne mondjam....
2018. ápr. 18. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan kinti-benti ivartalanított kandúrom van, másfél éve mentettem utcáról, de a tavaszt ő is megérzi...

Talán jót tenne neki egy kis kinti mozgás, pórázon nem próbáltátok kivinni, hogy levezesse az energiáját?

2018. ápr. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

kiszoktam engedni , szaladgálhat minden nap, haverozhat.

Amikor a gyerekkel kint vagyunk, ő is kint van. Tavasz lehet az oka? Akkor most ugye vedlik. Hát mintha egy oroszlánt kellene fésülnöm, igazi vadáattá válik, fújtat, harap, karmol, morog...rettenet :)

2018. ápr. 18. 12:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem beteg. Vigyétek el állatorvoshoz!
2018. ápr. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az alom nyilván legyen tiszta, de az én macskám is ilyen dilis-kergetőzős-harapós lett most. Lehet, hogy a napsütéses idő csábítja erre tényleg. Mondjuk én is meg szoktam őt kergetni cserébe.
2018. ápr. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Az enyém is erősen vedlik, ha este behozom, beállítom a kádba egy kis vízbe, hogy leázzon a lábáról a kosz, és ott kefélem át. De most ő sem élvezi annyira, állandóan ki akar jönni. Télen magától ment a kádba :D

Próbálj az orra elé valami finom falatot tenni, amíg a bundját fésülöd, hátha az leköti.

2018. ápr. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!