Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan védhetem a kábeleket,...

Hogyan védhetem a kábeleket, hogy a a cicám ne rágja meg?

Figyelt kérdés

Legfőképp a cicát féltem, de a kábeleket sem szeretném szétrágva találni a lakásban. A cica még csak 10 hetes, kis fogakkal, melyek később veszéyesek is lehetnek a kábelekre.

Mellesleg Maine Coon fajtáról van szó.



2018. ápr. 21. 09:05
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Alapvetően a cicákra nem jellemző a kábelrágcsálás.

Persze ha játék közben belegabalyodnak ...

Szóval rendezd úgy, hogy kevésbé hozzáférhető helyen legyenek a kábelek + legyen egyéb játéka a macseknak.

2018. ápr. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

mi az, hogy nem jellemző? :D láttál te már élőben macskát? :D


hogy a kérdésre is válaszoljak...

nem tudom, hogy helyezkednek el a kábelek, de nem lehet elrejteni kábeldobozzal, kábelcsatornával ezeket?

2018. ápr. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az enyém később leszokott róla.

Ha ott vagy, szólj rá vagy tereld el a figyelmét neki való játékkal.

Ha célzottan a kábelekre megy, akkor célszerű lenne eldugdosni őket vagy amíg nincs otthon senki, egy kábelmentesített szobába csukni őkelmét.

2018. ápr. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kábelre lehet kapni ilyen gégecső szerű valamit, amibe bele lehet húzni. Tehát most én a tápkábelre gondolok, pl. számítógép, szerintem te is. A kábelcsatorna megint másra van.

Ha látod, hogy érdeklődik iránta, mondd neki, hogy nem szabad. Szerintem nevelés kérdése is, de az tuti, hogy tíz hetesen még nem fog ártani nekik. A maine coon nem egy olyan aktív fajta, hogy a kábeleken pörögjön felnőttként. Szóval a másik, hogy neveld úgy, hogy ne csináljon olyan dolgokat, amit te nem szeretnél.

2018. ápr. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
20%

"láttál te már élőben macskát? :D "

Néha többet is egyszerre.

Igaz, egyik se Maine Coon volt, csak házikeverék, de 30 év alatt 10-nél kevesebb volt a kábelrágások száma

2018. ápr. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Mint már említették előlem, ha valamennyire egy sorba tudod illeszteni és venni rá egy puhább cső szerű valamit (vastag szívószál is lehet)

Illetve ha jól tudom, akkor a macskák a citrus félék szagát nem szeretik, szóval ha kicsit bekened mondjuk citromlével akkor nem nagyon szeretné megrágcsálni (ez a taktika akkor is jól jön ha esetleg a bútort kaparászná össze, vagy mindent összepisil)

2018. ápr. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tulajdonképpen a kábel elrejtése valamiféle csőbe, stb gondolom megoldja a problémát.
2018. ápr. 27. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!