Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 napos kiskutyának a teste...

3 napos kiskutyának a teste olyan hideg (a testvéreihez viszonyítva) és nem szopik, én etetem fecskendővel, de azt sem akarja befalni, csak beleerőltetem míg nagyobb nem lesz a pocija. Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés

Hogyan normalizálhatnám a testhőmérsékletét? Lehet nagy baromságot írok, de ha pl. belefektetném X fokos vízbe?

3 óránként annyi tejecskét erőltetek bele, amitől lesz egy kis pocija, mert tényleg nem hajlandó szopni.

Ne kezdjetek szidni, nem az én kutyám az anya és nem tudom elvinni a kicsit az állatorvoshoz, igazából nem is az én dolgom lenne foglalkozni velük, de természetesen imádom a kiskutyusokat és sajnálom szegénykét...szeretnék segíteni rajta...

Kérlek írjatok, de a felesleges (miért nem vigyázott a gazdi a kutyusra, milyen fajta, mi lesz velük később stb.) kérdésektől kíméljetek!!! Köszönöm!


2011. márc. 13. 10:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

• Vagy sima fekete tea, vagy kamilla.. ha a kiskutyának fáj a hasa, nagy puffadt, nem tud kakilni, akkor nem a kaja a legfontosabb. Elég sokáig el vannak kaja nélkül, csak teátadjál nekik, sürün, óránként 2-3 ml-t. Lehet kamilla tea is. Az szépen kimossa a beleket, megnyugszik, lelohad a hasa. Utána lehet adni a kaját óvatpsan, keveset, először csak felesbe: fele tej, vagy kefir és fele tea. Sűrűn éskeveset egyszerre. Később lassan lehet változtatni a tea arányát. Lehet azt is, hogy az egyik órában kapja a feles kefirt, a másik órában csak teát és igy tovább. Kitartás!

• Ha a kefirt meglancsositod, akkor folyékony lesz és azt még egy kevés sima teával higitod. Olyat vegyél, ami élőflórás, de nem kaukázusi!

Ezt lehet fecskendőből adni. Macerás, de sokkal kevésbbé nyelnek félre, ha a fecskendőből csepegtetem. Abból is a 2 ml-est szoktam használni, mert abból nem jön sok egyszerre. Vigyázz, ne forrald fel a kefirt, Vagy mkroban néhány másodpercig, vagy vegyél ki egy kis pohárba (én szeretem a jénai mokkáspoharat, mert az tartja is a meleget) és azt tedd forró vizbe és kevergesd, amig jó meleg nem lesz.

Segiti a bélbolyhok működését és ugyanúgy táplál, mint a tej.

Tej csak kecsketej vagy kiskutya tápszer. A tehéntej nem jó.

Ha nincs infátok akkor melegvizet öntsél egy 2 l es üvegbe azt csavard takaróba és a mellé fektetheted

2011. márc. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
a gond az, hogy félrenyelhet és tüdőgyulladást kaphat, az biztos halál... infra lenne a legjobb mert az kiszárítja a tüdőt de ha az nincs akkor meleg vizes palack, masszírozd a hátát hátha kijön a víz a tüdőből...sajnos nem sok reményt látok neki de próbálkozzatok
2011. márc. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Vízbe semmiképp ne rakd, csak megfázik még jobban és elpusztul. Töls fel egy fél literes flakont meleg vízzel, és azt fektesd mellé, meg takargasd be jól.

Remélem, nem tehéntejet adsz neki, mert azzal csak rontasz a helyzeten. Szerezz kutyatápszert (állatorvosnál, állatkereskedésben lehet kapni), vagy ha nem megy, legalább kecsketejet keress, vagy hívj fel egy állatorvost, hogy mit tudsz házilag összeütni, ami neki való.

Etetés után nedves ronggyal törölgesd meg a popsiját meg a pociját, hogy pisiljen-kakiljon (lehet, hogy az anyja is megteszi, de nem fog neki ártani, ha te is csinálod, úgy biztos lehetsz benne, hogy elvégzi a dolgát).

Ha te a szájába adod a fecskendőt, akkor azért eszi magától, vagy bele kell erőltetni?


Persze lehet, hogy minden erőfeszítés ellenére elpusztul, valószínűleg nincs rendben vele valami, és ha most meg is marad, felnőttkorában még lehetnek egészségügyi problémái. Nem azt mondom, hogy felesleges amit csinálsz, nyilván én sem hagynám sorsára :) Csak készülj fel, hogy nem biztos, hogy meg tudod menteni.

2011. márc. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ja bocs, erőltetni kell, látom. Mindenesetre sok sikert!
2011. márc. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszodat, sokat segítettél!

Az a baj, hogy neki lapos a pocija, vagyis nem eszik semmit, csak amit én adok neki. Az este "megnövesztettem" tehéntejjel a hasát, utána lekakálta a kezem. :DD

Ma sem akart enni, olyan kis hideg...nem tudom mit csináljak vele. Az a baj, hogy szerda este már nem leszek itt és ha addig nem gyógyul meg, nem tudom ki fog foglalkozni szegénykével. :/ Ha mindezt megcsinálom, amit te leírtál, van esély, hogy helyrejön?

Az üzlet ma nálunk nincs nyitva, megpróbálok hozatni valakivel kefirt, mert akkor a sima babatejporos tej sem jó, igaz? Szóval a mai nap folyamán kamilla teát adjak neki... Ez a növény? [link]

Mert ilyen nincs itt. :S Csak olyan kis "bolyhos" szárú növény, minek sárga "virága" van, olyan kis gombóc. Nagyon hülyén magyarázom, tudom... Még van kankalin, útilapu meg egy olyan sárga színű virág, azt hiszem ilyen: [link]

2011. márc. 13. 11:14
 6/14 anonim ***** válasza:

szia

Csak a kamilla vagy a fekete tea jó.

A tehéntej többet ront mint használ és a tápszerből is csak a kutyáknak való a jó.

Ha nincs kecsketej akkor kefirt vagy tápszer.

Sajnos nem tudni megmarad e ezt nem lehet garantálni, valószínű alapból vizes maradt a tüdeje azzal most már nem sokat tudsz tenni erősíteni kell a babát, hogy ő győzze le...

2011. márc. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Csinálhatsz neki táptejet is. Ezt lehet tehéntejből is csinálni. Felforralod a tejet, hozzákeversz decinként 15gr. tejport, és egy tojás sárgáját. Elkevered, és teszel hozzá 10 gr. szőlőcukrot, és 1-1 csepp A-D3 és E vitamint. Kézmelegre hűtve cumisüvegből, vagy fecskendőből adhatod neki.
2011. márc. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem macskám volt így. Azt mondta az állatorvos akkor,hogy ha nincs más,jó a kicsit cukros,vizezett tehéntej is,meg a csecsemőtápszerek,tejporok. Kakiltatni törölgetéssel nagyon fontos. Az én cicám túlélte,gyönyörű kandúr lett,csak sajnos megmérgezték :(
2011. márc. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én úgy tartottam melegen,hogy mindíg mellényzsebes pólókat vettem fel,és beletettem a zsebbe :)


Macskás voltam :)

2011. márc. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon köszönöm mindenki válaszát, kedves tőletek, hogy próbáltok segíteni!

Utolsó, sajnálom, hogy a kiscicáddal ez történt... :/


Na beraktam a kutyust egy kosárkába, puha takaróra, mellette a vizesüveg, jól be vannak takarva, a kis hátát megsúroltam kicsit. Mennyi idő múlva melegítsem újra a vizet?

Most el fogom készíteni a tápszert (tehéntej, tejpor, tojássárga, vitaminunk sajnos nincs...), majd megetetem.

2011. márc. 13. 11:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!