Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kisbaba mellé higiénikus a...

Kisbaba mellé higiénikus a cica a lakásban?

Figyelt kérdés
Persze oltva van, féregtelítve, fürdetve stb. Azonban a szőre mindenhol ott van. Száll a levegőben is pedig direkt olyan fésűvel fésülöm, ami kiszedi az elhalt szőrt. Rengeteg szőre kihullik, de állatdoki szerint semmi baja, és jófajta táppal is etetem. Másik az alom. Vehetünk akármilyet, büdi van nagyon ha kakil ( 50 m2 lakásban nem csoda).Nemfog ártani a babámnak ha beszagolja? persze szellőztetünk, de idő míg elmegy a szag. Alom is naponta takarítva van.Lehet hülyén hangzik a kérdés, de természetesen aggódom a születendő baba miatt. És harmadik, hogy nagyon elkülönítve nem tudunk lenni tőle, meg ugye macska is sír, unatkozik ha kicsukom. És elég játékos cica, még kölyök. Félek , hogy játékból véletlen megkarmolná a kicsit... Utcáról fogadtam be a cicát. Sajnálnám elajándékozni, hiszen ő neki már ez az otthona, és nem egy tárgy. Csak kicsit félek milesz majd. Mielőtt még azt kérdeznétek, hogy babavállalás előtt miért fogadtam be, ha most meg félek? 3 év próbálkozás után már nem is reménykedtem, hogy teherbe esek, de mégis 😊
2018. ápr. 27. 14:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%
Nem hinném hogy olyan jól járna a macska... de te tudod. :D
2018. ápr. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hogy érted?😀
2018. ápr. 27. 14:29
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Az alap higéniás szabályokat betartva semmi baja nem lesz a babádnak. Gondolok itt olyanra, hogy ne tapicskoljon majd az alomban stb. Illetve arra kell még figyelni, hogy a cica nehogy ráfeküdjön, mert akaratlanul megfojtja :( amúgy csak ó a baba immunrendszerének :)
2018. ápr. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtató volt, köszönöm 😊
2018. ápr. 27. 14:35
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
Előbb lett egy szibériai macskám (félhosszú szőrű) majd 3 gyerekem. A babaszobából ki volt zárva egy szúnyoghálóval, és soha semmi baj nem történt.
2018. ápr. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
Nem lesz gond, ha rendszeresen takarítasz. A macska nagyon figyel a saját tisztaságára, szóval még az sem gond, ha érintkezik a gyerekkel. Az első hónapokban persze ezt érdemes kerülni, és később se hagyd őket kettesben felügyelet nélkül. De ha ezekre odafigyelsz, különösebb veszélye nincs.
2018. ápr. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon jó lesz a gyereknek, ha állattal nőhet fel. Sokkal kevésbé lesz szorongó a gyerek, amelyik állattal nő fel.

Miért lenne baja attól, ha beszagolja a büdit? Vagy a szőrétől, mert száll?

Furminatort használj, meg lazacolajat, attól jobb szokott lenni a bundájuk állapota és a cica is szereti.

Nem tudom milyen dobozotok van, de ha zárt tetejű alomdobozba szoktatod, akkor kevésbé jön a szaga, illetve szagelszívós, csomósodós almot használj.

Minden oltást kapjon meg, ami kell, havonta féregtelenítő és rovarirtó szert használjatok rá. Fürdetni nem muszáj, mert a cica nagyon is tiszta állat.

Nem kell elkülöníteni, esetleg szerezzetek neki egy kis társat, akkor külön tudjátok tartani az első időkben a picitől.

De egy, ami biztos: Semmiképpen ne váljatok meg Tőle, mert új családtag érkezik.

2018. ápr. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm megfogadom a tanácsot 😊 nem zárt vcje van, mert olvastam, hogy azt sok cica nem szereti használni, de lehet megkockáztatom kipróbálni :)
2018. ápr. 27. 16:24
 9/15 Metionin ***** válasza:
76%
Egy egészséges és tisztán tartott macska mellett semmi baja nem lesz a gyereknek, sőt. Nekem felnőtt koromban derült ki egy teszten hogy a kutya és a macskaszőrre is allergiás vagyok, de soha életemben nem volt tünetem mert már baba koromban mellettem aludt a macska és kb. a kutyába kapaszkodva tanultam meg járni. Ha figyelsz arra, hogy a gyerek ne tapizza az almot, akkor semmi gáz.
2018. ápr. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
13%
Nem tudom hallottál-e már a toxoplazmózisról,ez terhesség alatt lehet veszélyes,szerintem érdemes volna utána nézned,ha még nem hallottál róla.
2018. ápr. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!