Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért harap ok nélkül a macska?

Miért harap ok nélkül a macska?

Figyelt kérdés
Egyik nap ideszokott hozzánk egy cica, nagyon szeretet éhes és bújos, el sem megy a háztól, ha pedig még is akkor csak este, mikor vadászni indul. Helyes cica, kinézete alapján már elég idős lehet és nem vagyok benne biztos, hogy kóbor, mert egyik reggel egy szomszédom házából futott ki. Folyton dörgölődzik viszont néha indokalatlanul harap. Ha nem simogatjuk akkor azért, ha megsimizzük akkor azért. Tegnap este a vállamat meg a vádlimat harapdálta, semmi nyoma nem maradt. Utána bújik tovább mintha mi sem történt volna. Ez mitől lehet?

2018. máj. 6. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem csak így nyilvánítja ki a szeretetét, esetleg játéknak fogja fel. Nálunk a kutya is gyakran csinálja, a cicát viszont sikerült leszoktatni róla.
2018. máj. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A macska szeretetből szokott finoman harapdálni. Nem tudok rá pontos magyarázatot, de ez a szeretet jele és akkor csinálják, ha boldogok és jól érzik magukat. Az én cicám dorombolás közepette szokott harapdálni. Ez nem fájdalmas harapás. Nagyon könnyen megkülönböztethető attól, ha mérgében harap :)

Más cicáknál is tapasztaltam. Egy ismerősöm macskáját szoktam néha etetni és ő csak akkor áll neki a falatozásnak, ha előtte körbedorombolt és megharapdált mintegy köszönet képpen.

2018. máj. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szeretetből harap. :)
2018. máj. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Már egy hónapja nálunk van, itt lakik teljesen. :)

Viszont a harapás nem múlik. :(

Egyre ritkább egyébként, de lehet csak azért mert kezdjük kiismerni egymást. Viszont egyik nap álltam a nappali közepén ő pedig kb 1,5 méterre tőlem mikor hirtelen odaugrott és rákapott a lábamra aztán pedig kiszaladt. Ezekkel nem tudok mit kezdeni. Nem hinném, hogy ez a szeretet harapdálás mert mindig csak egyet harap. Nem fájdalmas csak hirtelen jön és ijesztő így pedig nehéz bízni benne :( Olyan mintha játsszani akarna vagy üzenni valamit inkább

2018. jún. 1. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!