Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen tanácsotok van ilyen...

Milyen tanácsotok van ilyen téren? Bőv. Lent

Figyelt kérdés

Szeretnék egy házi kedvencet,de mivel panelban lakunk,anyámék nem igazán vannak oda,hogy egyáltalán bármilyen állatunk legyen. Azt mondják egy harmadik gyerek. Eddig nagyon kutyás voltam,de jobban belegondoltam és egy aranyos cica is tökéletes lenne számomra,különösen hogy egy kutya sokkal több mozgást igényel és nagy többségük hamarabb elpusztul mint a macskák. Mivel középiskolás vagyok,egy héten kétszer is tíz órám van,ami egy 5 körüli érkezést jelent. És utána még tanulnom is kell,tehát időm nem sok van elmenni sétálgatni. A többi napokon viszonylag hamar végzek,de akkor is tanulok délután,mert olyankor jobban fog az agyam. A szerdám meg egy abszolút őrültek háza,semmiképpen sem jönne össze egy séta. Szombaton délelőtt meg edzésen vagyok. Egy szó mint száz,eléggé sokszor vagyok távol és időmilliomos se vagyok. Sajnos. A kérdésem az lenne,hogy ilyen paraméterekkel melyik az a macskafajta(ha egyáltalán van ilyen) amelyik nem hullajtja a szőrét vagy csak minimálisan,bírja az egyedüllétet(nem kell aggódnom hogy rosszul fogja érezni magát,jól elvan egyedül is akár hosszú órákon keresztül is-azt természetesen tudom,hogy játékokat amikkkel játszhat elő kell készíteni meg tápot) nem beteges és direkt lakásban való tartásra alkalmas,nem nagy mozgásigényű,de ha hazajövök mint gazdija,akkor azért bújik és lehet vele játszani meg simogatni. (Brit kék macska esetleg?)

Illetve egy kezdő macskatartót milyen tanácsokkal látnátok el az első macskához(első háziállathoz)? Mire érdemes figyelni,játékok,élelmiszer,vásárlás(tenyésztőtől vagy honnan), ár, költségek(nem kiállításra szánom)??

Köszönöm a válaszokat,bocsi a hosszúságért és az esetleges hülye kérdésekért!:)



#macska #kezdő gazdi #brit kékszőrű #első háziállat
2018. máj. 14. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Menj menhelyre, vagy nézz szét cicamentés oldalakon. Rengeteg szőrmók vár gazdira! Nekem is onnan van, albiba akartam valami vakarcsot, megláttam, megtetszett. Nem első macskám, de a legmacerásabb és már bánom kissé, mert mindenkinek "teher", aki velem együtt él. Ahogy ezt írom, épp idetelepedett rám a cicc. Szeretem, imádom, de sok gondot okozok vele másnak (ha elutazom, ha más sokáig aludna hétvégén stb), nem egyszerű.

Csak akkor vegyetek magatokhoz, ha az egész család akarja. Nyilván nem te veszed a kaját, almot, felszerelést neki, hanem a szülők. Ők fizetik az oltást, dokit stb. (elrettentésképp: egy bódításos röntgenért 21ezret fizettem).

A lényeg a lényeg: az élő állat nem játék, amit félreraksz, ha nem érsz rá. Kelsz korán, hogy enni adj neki, kitakarítod az almot, és vállalod a felelősséget, ha lekarmolja a tapétát vagy a bőrbútort, szúnyoghálót stb. Kérlek, jól gondold át, mit varrsz a család nyakába!

2018. máj. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

Jól gondold át ezt az egészet!

Talán próbaképp, próbáljátok ki az ideiglenes befogadást, ott kiderülne, hogy fel lennétek-e rá készülve, hogy bírnátok-e.


De ha mindenképpen sajátot szeretnél, akkor pár menhelyen, vagy cica mentőknél nézelődj, mivel tenyésztőtől egy fajtatiszta(!) cica nem 5-10 ezer ft, hanem 150-200 EZER!


Kérlek, jól gondoljátok át!

2018. máj. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A macskák általában egész jól elvannak napközben egyedül. Sétáltatni nem kell őket, amíg tanulsz, dolgozol, tv-t nézel odafekszik melled, szóval ideális háziállat. A szőre mindegyiknek hull, kivéve a kopasz macskákat. Fésülni kell őket, ezzel mérsékelhető a szőrhullás, de mindenképp lesz szőr a lakásban.

Én minden nap porszívózok, így tisztaság van, de így is vannak itt-ott az alomból kiszóródott "kavicsdarabkák", meg némi szőr. Az éjszakák néha kissé zajosak, ha a kisasszonynak nem jön álom a szemére. Olyankor jön, megy, kaparászik, beszélget magában, gurítja a játékait ide-oda. Én már megszoktam, de kellett hozzá pár év. És persze mindenhová felmászik.

Ha úgy dönt a család, hogy lesz cica, akkor ki kell találni, hogy hová teszitek az almot, ahol nem baj, ha kiszóródnak az alomdarabkák, mert ásás közben néha repülnek a kis kavicsok.

Azt javasolnám, hogy ideiglenes befogadótól fogadjatok örökbe felnőtt cicát, aki nyugodt, szeret lustálkodni és nem igényel társat.

A kiscica jóval macerásabb.

2018. máj. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha újra kéne döntenem nem fogadnék örökbe macskát csak benti cicának. Nem nagyon bírja jól, én meg főleg nem, hogy az égvilágon mindenen szőr van. Ugyanis nem szőrt hullajtó macska nincs, max a kopasz. És ezt nem kis mennyiségben kell elképzelni, én naponta porszívózok és attól még a lakás minden négyzetcentiméterén szőr van. (Házi macskám van) Az alomdarabka a földön már fel se tűnik, ahogy az se, hogy bútorból is csak elpusztíthatatlant veszek. Ha kiscicát veszel, azzal 0-24 foglalkozni kell úgy 2 éven keresztül, különben lebontja a lakást. Én többet nem is fogadnék be kiscicát, irtó cukik, tény, de lutri a személyisége, inkább egy nyugodt pár éves macska, amelyik már kinőtte a bohókás dolgait.


Az én macskámmal akkor lett elviselhető a közös élet, amikor olyan házba költöztem, ahol van kis kert és kiengedtem. Gőzöm nincs honnan szedte panel macskaként a túlélő készségeit több év lakáslét után, de amióta kijárhat sokkal nyugodtabb és itthon inkább csak bújik és alszik, nem rombol.


Jól meggondolnám a helyedben, elég sokat kell foglalkozni vele, akkor is ha nem sétáltatod.

2018. máj. 15. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!