Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Be tudom tanítani a macskát...

Be tudom tanítani a macskát hogy adjon pacsit?

Figyelt kérdés

2018. máj. 15. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
A kutyát be lehet és ad. A macskát is be lehet és ad, ha ő úgy gondolja.
2018. máj. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%
Még senki nem hallott ilyesmiről. A macska nemigen képezhető, kivéve ha olyasmire akarod megtanítani, amit magától is csinál vagy örömét leli benne. A pacsizás nem ilyen.
2018. máj. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Be lehet, annál még sokkal bonyolultabb dolgokra is.


Nézd meg ezt a videót:


https://www.youtube.com/watch?v=G5dIB2oF6sQ


Én arra tanítottam meg a cicánkat, hogy ha azt mondtam, hogy "Kérj". akkor üljön le a fenekére, és úgy emelkedjen fel, maga előtt tartva a két lábát. Olyan "szurikátásan", ha érted, mire gondolok.

Úgy csináltam, hogy amúgy is csinálta azt a mozdulatot néha, így nézelődött időnként. Amikor megláttam, azonnal mondtam, hogy "Kérj", és adtam neki egy jutalomfalatot. Egy idő után összekötötte a fejében a mozdulatot, az utasítást, és a jutalomfalatot.

És nem csak akkor csinálta, ha kedve volt hozzá, hanem kb. 95%-ban, az mondjuk előfordult, hogy többször kellett neki a parancsot mondani.

2018. máj. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A kaja kunyerálás megy neki ezerrel

Abba leli az örömet

2018. máj. 15. 17:13
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
be lehet tanítani, de nem mindegyik cicát..:)
2018. máj. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nekem 2 maine coon macskám van.
2018. máj. 15. 21:58
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az én cicám is ad pacsit. Nem olyan nehéz megtanítani őket, csak idő és türelem kérdése :)
2018. máj. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Maximum ha ő is szeretné.


Az enyémet csak arra tudtam megtanítani, hogy ugorjon fel a vállamra, és bökje meg a kilincset, ha ki akar menni. Másra nem hajlandó, pedig próbálkoztam.

2018. máj. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A Main coon-ok pont az a fajta, amit viszonylag sikeresen lehet tanítani. Persze minden macskát sokkal nehezebb, mint a kutyákat, nem azért, mert butábbak, hanem mert a macska sokkal öntörvényűbb.
2018. máj. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!