Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek a magzatvédő...

Mi a véleményetek a magzatvédő vitaminokról? Pl. Gravida vagy Elevit. Feltétlenül szükségesek?

Figyelt kérdés
2009. aug. 15. 16:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
48%
Én nem szedtem, mert nem volt semmilyen vitaminhiányom. Nem is dohányoztam,nem a második gyerekemet szültem 2 éven bellűl, nem ittam és nem szedtem gyógyszereket, amik ugye csökkentik a vitaminkészletet. Barátnőmet kikérdezve, aki szülésznő, erre a kérdésere azt válaszolta, hogy szedhetek , ha 4 kiló feletti babát akarok. Mert ez az átlag. Az én magasságom meg 160cm. Hát ölég volt az 54 cm-es 3,32 kg-os fiut a világra hoznom. Egyébként bent a szülészeten tényleg lehetett tudni hogy melyik anyuka szedett vitamint.
2009. aug. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%
Én sem szedtem semmit egyik babámmal sem.Sok gyümölcs,séta és no cigi no pia.ennyi.
2009. aug. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%

Kutatások azt igazolták, hogy a terhesvitaminban levő folsav az idegcső-záródásos rendellenességek (pl nyitott gerinc. agy- és koponyahiány) 92%-át kivédi, ha már a fogantatás előtt elkezdik szedni. Egyéb B vitaminok pedig, amik szintén benne vannak, a szív-érrendszeri károsások 60%-át védik ki. A kutatásokat többek között itt, Magyarországon végezték, és 1991-ben fejezték be. Abban a csoportban, ahol a terhes nők szedték az Elevitet, nem fordult elő ilyen rendellenesség, abban a csoportban pedig, ahol nem szedték, 8 is előfordult (kb 2800 terhesség között).


A WHO szerint magzatvédő vitaminok szedésével a magzati fejlődési rendellenességek egyharmada megelőzhető lenne! Évente 135 millió újszülött jön a világra, közülük 5,4 millió rendellenesen. 1,8 millió baba rendellenessége megezőzhető lehetne! És nem csak az elmaradott Afrikában, hanem idehaza is. Az USA-ban és Kanadában már okosabbak, ott a lisztet folsavval dúsítják, hogy akár tervezi a kismama a terhességet, akár becsúszik neki, legyen elegendő folsav a szervezetében. Ne sokkal ez után sikerült kimutatni, hogy az idegcső-záródásos rendellenességek száma 30-60%-kal csökkent. Hoppá.


Sajnos a hazai gyakorlatban az terjedt el, hogy a 8-10 hetes kismamáknak ajmlják az orvosok, amikor már késő, mert addigra a fontosabb fejlődési rendellenességek már kialakultak.


Aki szedi, nem azért szedi, hogy óriásbébije legyen, hanem hogy egészséges gyereke legyen. Vannak olyan magzati károsodások, rendellenességek, amiket ilyen pofonegyszerűen meg lehet előzni, csak azt nem értem, miért nem élnek vele az édesanyák...


Egy édesanya vallomása: "Kisfiam nyitott gerinccel született. A 22 évemmel még fiatalnak mondhatom magam, és természetesen szeretnék méggyereket, elsősorban kisfiam várható jövője miatt. Gondolom, megérti, hogy nem akarok még egyszer olyan keserű pillanatokat átélni, mint első szülésem után. Ha lehet, szeretném elkerülni a biológiának ezt a kegyetlen tréfáját. Milyen esélyeim vannak a következő terhességnél? Lehet-e még egészséges gyermekem?"

2009. aug. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

en mar a babaprojekt elejen elkezdtem szedni a folsavat, es amikor megtudtam, hogy megfogant, akkor ataltam a multicentrum materna-ra. most vagyok a 10. hetben es meg 2-3 hetig tervezem szedni, utana pedig egeszsegesen fogok etkezni(persze most is!)es ha valami hianyzik majd a szervezetembol azt meg mindig potolhatom vitaminokkal.

az elso 12 hetben szerintem is elengedhetetlen, mar csak azert is, hogy megnyugtasd magad, hogy mindent megtettel a baba egeszsege erdekeben!

boldog babavarast mindenkinek!

2009. aug. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%
Ez hülyeség, hogy óriás baba fog születni, meg a kismama a vitamintól hízik sokat! Napi 1szem vitamin nem okoz ilyet. Nem kettő helyett kell enni, hanem "ésszel". Én szedem az Elevitet, napi egyet a terhesség végéig és a szoptatás alatt is, mivel nem bírok napi 2kg almát, plusz zöldségeket, magvakat megenni, hogy a vitaminszükségletemet kielégítsem.
2009. aug. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan érdemes szedni. Az én dokim a 12. hétig javasolta.
2009. aug. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%

Én 4 hónappal előtte már szedtem, végig a teljes terhesség alatt is, 3300g-al született a fiam. Nem csinál óriás bébit!

Hasznos, a babának és a gyermeknek is, nehogy már lusta legyen az anyuka bevenni azt a napi egy szem vitamint. Nem is eget rengető az ára, nem látom be, h miért nem szedik, akik nem szedik.

2009. aug. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
17:22-nek teljesen igaza van, hogy nem drága. Egy szem Elevit 50ft. Ha gyümölcsökből akarná az ember fedezni a vitaminszükségletét (aki piacon veszi), az igencsak ráköltheti a havi pénzét, és akkor még mellé nem is vett mást...
2009. aug. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon hányós vagyok, nem nagyon tudok enni, ezért azt mondta a doki, hogy mindenképp szedjem
2009. aug. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
63%

Néha egy-egy szem. Lehet kapni negyed annyiért külön folsavat. + a többit helyes táplálkozással.

Az egész propaganda azért van hogy furdalásod legyen, ha nem szedsz elevitet beteg lesz a gyereked. Hát tessék: első terhességem előtt, és alatt végig szedtem, mégis beteg lett a fiam, meghalt. Tehát sajna akkor a maradék 5%-ba tartozom.

A következőnél külön kapható E vitaminnal, Folsavval készültem. Babásan néha-néha multivitamin, és néha egy-egy szem Gravida (1héten 2x), mert abban van jód.

Helyesen kell táplálkozni, úgy válogatni a zöldségeket gyümölcsöket össze hogy vitamindús legyen.

Üdv:

29 hetes

2009. aug. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!