Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyek azok a kiadások,...

Melyek azok a kiadások, amelyek feltétlenül szükségesek egy kisbaba életéhez?

Figyelt kérdés
Ha tudtok összegeket is írjatok, és a szüléssel járó kiadásokat is!
2009. dec. 29. 22:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
KOnkrétan mire gondolsz? Ha megszületik egy baba, mit kell neki feltétlenül megvenni és ezek mennyibe kerülnek? Vagy havonta mit kell neki megvenni és azok mennyibe kerülnek?
2009. dec. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mindkettő érdekelne! Szeretném tudni mik a fix kiadások a születése előtt (pl babakocsi, kiságy) és melyek azok amik utána jönnek (pelus, tápszer
2009. dec. 29. 22:13
 3/15 anonim ***** válasza:
Mit értesz feltétlenül szükséges alatt? Mennyire vagy minimalista, mert kevéssel is be lehet ám érni. Nálunk nincs babakocsi, babágy, babakád, cumi és cumisüveg sem. A pelenka költségét mosható pelussal levittük, ez mondjuk egyszerre egy nagyobb összeg, de összességében 100.000-ket spórolsz vele. Néhány ruha kell, jó a használt is, szerencsére a tejcsi ingyen van, meg a szeretet is. Babakocsi helyett egy kendő megvan 10.000-ből, de akár a feléből is, ha használt.
2009. dec. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
24%
2. vagyok megint. Nem kell kiságy, babakocsi és tápszer sem, ha spórolni akarsz, és közel lenni a babádhoz. Ha meg azt szeretnéd, hogy trendi anyuka légy, akkor több milliót is költhetsz. Nálunk a havi kiadás kb. 0. Rucikat kapunk, pelus nem kell, tejcsi adott.
2009. dec. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%

Huh, szeretném a 10 kilósomat magamon hordozni, le a kalappal előtted előző válaszoló.

Babakocsi, babaágy fontos szerintem, néhány ruha, body, törölköző, textilpelus, rendes pelus (én nem szórakoznék moshatóval, te jó ég, tiszta kőkorszak, emiatt is le a kalappal előtted előző).

Mindent meg lehet venni használtan, és akkor nem kerül olyan sokba!


Mellszívó, cumisüveg, sterilizáló, párásító, meg ilyenek, ezek nem biztos, hogy kellenek! Jó dolog a szoptatás, ingyen van, és nem kell hozzá "sallang".


Én kiszámoltam nemrég, havi 30ezerbe kerül az 1 évesem. De most tápszert eszik, és bébiételt is. Amíg szopott, és nem volt még hozzátápi 6 hónapig, nem került ennyibe, akkor csak a néhány ruhácska, és a pelus, amit viszont mindig akciósan veszek.

2009. dec. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem gondolok luxus dolgokra, azokat inkább később amikor valóban szüksége lesz rá! Amit fontosnak tartok, babaágy, babakocsi, autóba ülés!

Ha eldobható pelust használunk az milyen árba van? Melyik a jobb?

2009. dec. 29. 22:21
 7/15 anonim ***** válasza:
53%

Hú ezt felsorolni is nehéz lesz :))

Én azt írom meg, amit mi kiadtunk. (nem feltétlenül szükséges minden)

Először is az egészségügyi kiadások:

- magándoki havonta egyszer 5000 / alkalom

- down kór szűrés 30.000

- 4 D ultrahang 10.000

- szülés 40.000

- magzatvédő vitamin, c vitamin, magne B , speckó fogrém ínyvérzésre, stria elleni krém, stb nem tudom, nagyon sok

Berendezés: (mi teljesen újra berendeztük a gyerekszobát, mert egy nagyon régi csúnya szekrénysorunk volt, új függönyt, szőnyeget is vettünk, de ezek természetesen nem létfontosságú dolgok)

- kiságy 24.000

- matrac 6000

- babakocsi 60.000

- légzésfigyelő bébiőrrel 20.000 (használtan)

- pelenkázó (ez nálunk a szekrény része)+ pelenkázó alátét 3.000

- mellszívó, kiskád (kölcsönkaptam)

- babamérleg (kölcsönöztem)

- zenélő forgó kiságy fölé (kaptuk ajándékba)

- babaruha, textil pelus, ágynemű, stb

- tisztálkodó szerek a babának, pelenka, krémek, gyógyszerek, d vitamin, stb

- vésztartalékba cumi, cumisüveg, kefe,

- szüléshez speckó bugyi, betét, utána hasleszorító, bimbóvédő, krém

hát én nem is tudom, ja igen, vettem szoptatós melltartót, köntöst a kórházba, ennek a listának sose lesz vége :))

ha vmi eszembe jut megírom még

2009. dec. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
[link] Egyébként szerintem a moshatós sokkal jobb. A babaágy szerintem hulla felesleges, csak megnehezíti az életet az első időkben legalábbis. 9 hónapnyi együttlét után nehogy már éjszaka külön legyen, plusz egyszerűbb a szopi is. Mi mindketten alszunk közben. Erről is rakok be linket, hátha érdekel: [link] Az autósülés úgy 10.000-nél kezdődik. Azért azon ne nagyon spórolj, vagy csak óvatosan. :)
2009. dec. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kiságy, babakocsi, pelenkázó, kiskád, hőmérő, ágynemű, kinti takaró, törülköző, textilpelus, ruhák.

Mind beszerezhető használtan, bár én textilpelenkát és törülközőt nem akartam úgy, azt újat vettünk.

Gumilepedő, gumibugyi (ha textilpelenkát akartok használni, nem eldobhatót), törlőkendő (helyette a víz vagy kamilla + vatta is megteszi és sokkal olcsóbb).

Ami nem nélkülözhetetlen, hiszen mi is ezek nélkül nőttünk fel: szopipárna, mellszívó, párásító, bébiőr, saját mérleg.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.


Árak, használtan: ágy 10, kocsi 10, pelenkázólap, ágynemű, törülköző, pléd, pelus 10, ruhák -szerencse kérdése.

2009. dec. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

babakocsi: mi használtan vettünk 15 ezerért egy ismerőstől (bababörzéken újat is kapsz ennyiért)

kiságy: a párom csinálta, meg kaptunk is

matrac: kókuszmatrac kb 10 ezer

ágynemű: 5 ezer Ft

kád, pelenkázó, vödör 10 ezer

1 csomag ruhapelenka

kifogó

törölköző

körömvágó csipesz vagy olló

fertőtlenítő folyadék

Összeségében ez is egy tízes lehet

mellszívó (de ez nem feltétlenül szükséges)

lázmérő (nekünk olcsó 350 Ft-os van, nem érdemes drágább szerintem)

amit mi nem vettünk: mérleg, légzésfigyelő, fülhőmérő, orrszívó,)

Eek jutottak most eszembe, biztos van még ami kell.

Baba ellátásához, mi gyógyszertári cuccokat használtunk és receptre írattuk úgy tök olcsó (fürdető, hajmosásra is jó, popsikrém, púder 2 fajta, alkohol, steril vatta)


pelenka (én pamperst vagy liberot használok ez kb 6500 Ft, ezt az auchanba szoktam venni, ha le van árazva, ez egy nagy doboz 150 pelenka, kb egy havi adag)

popsitörlő (most Johnson-t használok szinté Auchan 2 csomag 600 Ft- ez is egy havi adag)


Szoptattam így hat hónapig nem került pénzbe a kaja. Aztán bébiételt adtam, az egy tízes havonta.

plusz egy tízes a többi (tejpép, tejpor, joghurt,zabpehely..) De ezeket pl az Intersparban szoktam venni féláron vagy leértékelésen és DM vagy ROSSMANN 15 % kuponnal, egy hónapra előre.


Ja ruhák: börzézni szoktam, kétszer egy évben van Pesten nagy börze (tavasszal meg ősszel) és ott szoktam beszerezni egy évszaknyi cuccot úgy kb harmincezerért, használtat és újat vegyesen.

2009. dec. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!