Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kerti permetezés után cica...

Kerti permetezés után cica elpusztulhat?

Figyelt kérdés
Nagyon erős vegyszerrel permeteztek, napokig érződött a szaga. Kinti macskánk talpa nagyon puha lett, mint valami kocsonya, utána felfúvódott. Az állatorvos azt mondta, vírus, de én a permetre gyanakszom. Sajnos elpusztult tegnap éjjel. Felelősségre vonhatom a kertészt? Nem figyelmeztetett, hogy milyen szert fog használni én nem hinném, hogy ez vírus.

2018. máj. 18. 07:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Általába nem halhat bele ebbe egy macska, csak ha olyan undorító, már rég betiltott szert használnak. A k..urva anyjukat az ilyeneknek, ez bűncselekmény a javából! Vannak olyan veszedelmesen snassz növényvédő/kártevőirtó szerek, amik ugyan megölik a csigákat/kukacokat/rovarokat, de ugyanakkor a macskát/kutyát/nyulat/embert se kímélik. Mint fentebb írtam, ezek már rég be vannak tiltva, de léteznek olyan nemtörődöm büdös dögök, akik ezt toronymagasról lesz..arják. Na az ilyen nem is ember, nem is állat, hanem egy döglenivaló!
2018. máj. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
38%
Jaj szegény, nagyon sajnálom. Nem tudom törvényileg mi van ilyenkor, de én biztos felelősségre vonnám, bár ez nem hozza vissza a cicát. Ha szakembert hívtál ki erre a feladatra, akkor kellett volna figyelmeztetni a veszélyeire.
2018. máj. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ere szokás mondani, hogy hinni a tmeplomban kell! A felelősségre vonáshoz meg nem ártana valami bizonyíték, mondjuk egy boncolási eredmény, vagy tudni, hogy milyen vegyszerről beszélünk. Tevábbá felhívom rá a figyelmet, hogy erős szag NEM egynelő erős méreg. Egy rothadó banánhájnak is erős a szaga, mégse halálos méreg...
2018. máj. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha felboncoltatod és bebizonyosodik, hogy a méreg miatt halt meg akkor igen. Különben mégis mi alapján vonhatnád felelősségre? Főleg, hogy az állatorvos is mást mondott.
2018. máj. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Rossz szomszédság török átok...

Ha az állatorvos azt mondta, hogy vírus, biztos, valami általa ismert betegségről volt szó.

Ha te mégis kételkedsz, s van elég pénzed rá, kérjél boncolást.

2018. máj. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!