Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi ez az őrület a barf és...

Mi ez az őrület a barf és prey etetèssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Semmi hiteles tudományos kutatás nem támasztja alá, hogy így tovább élnének a macskák. Mègis mostanában egyre többen próbálnak erőszakosan rábeszèlni. Nem értem, hogy miért nem lehet elfogadni, hogy nem szeretném nyers hússal etetni a macskát. Az állatorvosok se javasolják (külföldön se, ott is csak a fórumokon hirdetik). Tudom nem ez a legnagyobb tragédia az életben, de már kezdem magam rosszul érezni mert tápozunk, ráadásul royalt eszik a macska. Ha jó a cicának( gabonamnetes tápok nem jöttek be) akkor miért kène változtani?

2018. máj. 18. 17:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Bocsi most látom, hogy macskáról van szó :D
2018. máj. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
30%
2-3 èvig él a kinti macska? Kérdező,láttál te már kinti macskát? A kandúrom 10 évig élt..Egérszürke burma keverék volt,minden télen olyan gömbölyű volt a feje,mint egy brit kéknek. Csodájára jártak,olyan szép volt. És igen,vadászott is. Megfogta a patkányt,egeret,madarat,békát,kb mindent. De soha nem ette meg,csak a madarat. A többit letette a lábtörlőre :). Tápot evett és husit. Nem ütötték el,nem mérgezték meg.
2018. máj. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

#12 Láttam már kinti macskát. Átlagosan 3 évig élnek, mégha a tiéd élt 10 évet akkor is. Az átlag egy adatsokaságra jellemző szám, tehát nem 1 pèldányból vonunk le következtetèseket. Megjegyzem a 10 év se sok.

Másrészről ez a kérdés nem a kinti macskákról szól, légyszi ne menjünk el ebbe az irányba.

2018. máj. 18. 21:39
 14/17 anonim ***** válasza:
61%

Nyilván kivagyiság, hogy attól különleges hogy ő aztán barf/prey etetést csinál.

Aztán persze ott van, amikor valaki ért is hozzá, és tudja mikor miért, és mit, de ez a ritkább. Lényegesen ritkább.

2018. máj. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
86%

Mert valóban jobb. Természetesebb, pontosan látom, mit esznek, és biztosan tudom, hogy nincs benne semmi gabona (az egyik macskám érzékeny rá). A sajátjaimon is látom, hogy sokkal jobb kondiban vannak, és a szőrminőségük is sokkal jobb, mint volt, emellett energikusabbak is.

A legtöbb állatorvos valóban ellenzi, de szerencsére szép számmal vannak már olyanok, akik utánanéznek az újabb dolgoknak, és nagyon is pártolják a nyersetetést. Amúgy a legtöbb vagy azért nem pártolja, mert azt gondolja, hogy a gazdi ész nélkül etet csirkecsontot vagy csirkemájat, és semmi mást, és ez valóban káros, vagy pedig a salmonella és egyéb kórokozók miatt van vele baja. Na most a macskát a salmonella nem fertőzheti meg, de valóban ürítheti, így a gazdàt megfertőzheti. Viszont jó esetben nem szabad kézzel fogdossa az ember a macskakakát, és alomtakarítás után is kezet szokás mosni. Porciózás közben meg annyi esély van elkapni, mint a vasárnapi ebéd készítése közben, utóbbit mégsem csinálja senki sem vegyvédelmi ruhában.

Egyébként az ész nélküli nyersetetést én sem bírom, nyilván utána kell nézni, hogy mit miért adunk. Emellett a “BARF-nácizmus” is felidegesít, egyértelműen a nyerset pártolom a táppal szemben, viszont ettől függetlenül vannak jó tápok is, amivel nyugodtan lehet etetni.

2018. máj. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Szerintem az előző kommentelő elfogult, ahhoz hogy bármit kijelenthessünk , tudósnak kellene lennünk és évekig vizsgálni a különféle etetési módokat. Személy szerint én egy kutyát sem ismertem még, amelyik ne vegyes táplálkozású lett volna, és sokáig éltek BARF nélkül is.


A BARFnál pedig kérdés, hogy ki mit ért alatta. Számomra az pl. döbbenetes, amikor a gazdi lazacolajat meg vadhús szivét adja a kutyának, miközben a világban 1milliárd ember éhezik és sose jut húshoz, illetve 30 éven belül kipusztulhatnak a halak az óceánból.


A másik : egyik kutyának majdnem megfulladt, mikor csontot adtunk neki rágcsálni, alig tudtuk kipiszkálni a szájából. A csont veszélyes, bármikor megfulladhatnak tőle.

2020. nov. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 lábujjmirigy válasza:
A macska húsevő és nem gabona fogyasztó zsírpárna(max akkor ha te teszed azzá) . Ha valaki annyirra írtózik a nyers hústól akkor főzze meg és azt adja a macskájának. Ha már valaki macskát akar tartani akkor gondoskodjon arról is hogy megfelelően táplálkozzon. Ha a hús fogalma is kiábrándít vannak 70% hústartalmú tápok is. További jó étvágyat a macskádnak.
febr. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!