Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Véletlenül rászoktattam a...

Véletlenül rászoktattam a cicám hogy a kezemmel játszani okés, de most már harap és kapar, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Itt abszolút én vagyok a hibás. Most először vagyok macskatartó, és szeretek vele játszani, pici, ezért nagyon játékos. Egy pár napja elkezdtem az ujjaimat felette mozgatni, és akkor meg vicces volt, es gyengéden paskolta a kezemet, szóval nem volt vele problémám. De elkezdett harapni es karmolni valahányszor akarcsak egy kicsit is kozel kerül a kezemhez, es nem tudom mit csináljak hogy leszoktassam róla. Még fiatal, 2 hónapos, szóval tanítható, bízok abban hogyha most gyorsan véget vetek ennek akkor nem kell felnem attol hogyha idősebb lesz hogy a karmolásai es harapásai elvéresednek. Van valakinek tippje hogy hogy érjem el ezt?

2018. máj. 19. 13:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Én egyszerűen nem hagyom neki, rászólok, elhúzom a kezem... Mindig leszoknak róla, egy felnőtt macska amúgyis jobban képben van ezekkel a dolgokkal, kevesebbet is játszik és sosem harap, karmol, ha rendes kapcsolatban van a gazdájával.

A kicsik természetes, hogy karmolnak és harapdálnak, amíg nem fáj, hagyom is, de határozottan meggátolom benne, ha sok lenne.

2018. máj. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hagyod neki, úgy jársz mint én. Már 5 éves és családban egyedül engem támad játékból, de kiengedett körömmel és igen, harap:) Negyedóra játék és alkaromon 30-40 seb:)) Én hagytam még fiatal volt. Párom, mindig kicsit emelt hangon rászólt és megtanulta, nincs harapás, karmolás.
2018. máj. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!