Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek a cica szemére?

Mit tegyek a cica szemére?

Figyelt kérdés

Most ment ki, de máris egy kis sérüléssel tért vissza. Nem nyílt seb, csak horzsolás, és kicsit feldagadt, de közvetlen a szeme fölött van. Betadint, és egyéb gyógyszerkészítményeket nem tennék, mert bele mehet a szemébe. Esetleg törölgessem kamillával?

Mielőtt túlkombinálnátok, nem verekedett, ivartalanított 7 hónapos kandúr, nem megy el sehova. Viszont elég vakmerő, és néha még kicsit béna, felmászik mindenhova.


2018. máj. 20. 07:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
ha csak horzsolás és nincs semmi egyéb, hagyhatod begyógyul neki. Kamilla sem árt de nem hiszem, hogy feltétlen szükséges, ennél szívósabbak a macskák :)
2018. máj. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez lett volna a másik verzióm, hogy hagyom a fenébe. De most becsuktam a lakásba, inkább pihenjen kicsit. Biztos elbénázott valamit, és megijedt, mert magától jött be hozzám és nem is kívánkozik most annyira kifelé. Még jó, hogy nem ment rá a szeme.
2018. máj. 20. 07:24
 3/5 A kérdező kommentje:
A gyulladáscsökkentő hatás miatt gondoltam a kamillát, mert fel van dagadva.
2018. máj. 20. 07:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha csak horzsolás és kicsit bedagadt, akkor valószínűleg nekiment vminek, nem kell túlaggódni, majd megtanul közlekedni macska módjára.

Egyébként ha súlyosabb eset előfordulna, akkor tehetsz rá betadine-t vagy bephantent úgy, hogy fülpiszkát bemártod és úgy kened rá, úgy nem folyik szét.

2018. máj. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szegénykémnek nem volt anyja aki tanítsa. Kölyökként hoztam menhelyről és szerintem korához képest néha elég labilis, viszont vakmerő. Köszi a tanácsokat.
2018. máj. 20. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!