Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi egy ivartalanított,...

Mennyi egy ivartalanított, többnyire benti cica napi kaja adagja?

Figyelt kérdés

180g-ot eszik konzervet,szárazat vegyesen.(Premiere mindkettő) Illetve napi egyszer juti falit vagy vitaminos pasztát kap kis kiegészítésként.(real nature,gim cat)


Keveset jár ki, maximum hétvégén amikor tudunk rá figyelni, bár az udvar végéig megy csak el, tovább nem.


szerintetek elég lehet neki? én mindig éhesnek látom,illetve úgy várja az estét, hogy ehessen mintha hetek óta éhezne..


3-4kg körül lehet amúgy.

Előre is köszi a válaszokat :)



2018. máj. 27. 18:43
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
örülnék ha megtudnám venni neki az acanat vagy a real naturet, de mostanaban nem engedhetem meg hogy a premiernél drágábbat vegyek. :/ egyébként amióta nem eszik gabonásat, nem kakil annyit, szóval az alom csere sem katasztrófális :D
2018. máj. 27. 20:34
 12/19 A kérdező kommentje:
de ha nem a gabonától hízott, akkor attól hogy mohó és sokat eszik szóval a legyen előtte mimdig száraz már nem is tűnik annyira jó ötletnek.
2018. máj. 27. 20:37
 13/19 anonim ***** válasza:
Szintén 3-4 kilós macska, szintén Premiere mindkettő. Reggel-este kap enni, szárazból 18-20g egyszerre, ez el is fogy mindig (zacskón adagolás szerint napi adag 36g lenne, úgyhogy nedvessel együtt bőven több...). Nedvesből ő az alusat eszi, 80g-os tasakot osztunk ketté, tehát reggel-este 40g, de ebből sokszor marad is, tehát van, hogy az egyik kimarad.
2018. máj. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
akkor a tiédhez képest az enyém még sokat is eszik :D a 60g konzervet fél perc alatt betolja a tányérját meg csillogóan tisztára nyalja és néz rám, nyávog hogy még kér :D
2018. máj. 27. 20:50
 15/19 anonim ***** válasza:

Nekünk ilyen finnyamacskánk van, hogy a szárazat jobban szereti, mint a nedveset, nem is értem. :D

De egyébként tudna még enni, ha kapna. Szóval elvileg mi is tartjuk ezt, hogy egész nap van előtte ropogtatnivaló, de gyakorlatban a kirakott szárazat egyszerre betermeli, max ilyen 2-3 szem marad benne, amire ránéz egy fél óra múlva. Úgyhogy, ha annyit tennék, hogy jusson egész napra, szerintem ő akkor is addig enne, amíg van a tálban... :D

De így is lóg a pocak picit, úgyhogy nem aggódom, hogy éheztetem. :) Ha nagyon éhes lenne, akkor nem finnyázná a nedveset se. :D

2018. máj. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Szerencsére az én macskám nem falánk, ritkán eszik és keveset, a nagyon max egy alutasak / nap és egy marék száraz táp. Ennyi. Néha ennyit se. Ennél többet tök fölösleges adnom neki, mert otthagyja megszikkadni.


Ebből is kb 3 márka játszik, minden mást otthagy. Ő vékonyka 4 kilós, lány. Nem is reklamál sose, hogy éhes, én szólok neki, hogy gyere enni. Akkor álmosan kikullog a konyhába, eszik pár falatot és elmegy.


Kicsi kora óta ilyen, doki szerint nincs baj, csak nem éhenkórász. :D

2018. máj. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
de jó neked.. szerintem az enyémnek a világ összes kajája se lenne elég xd lehet megpróbálom akkor a több száraz kevesebb nedves variációt.. de ettől az egész nap legyen előtte kaja dologtól tartok, szerintem megint meghízna mert zabálna folyton :D
2018. máj. 28. 16:53
 18/19 anonim ***** válasza:
Az egész nap legyen előtte annyit jelent, hogyha nem eszi meg rögtön a kaját, nem veszed el előle (mint mondjuk a kutyáknál javasolják), hanem otthagyod. De nem kell annyit elé tenni hogy egész nap ehessen. :D Szóval azt a mennyiséget add neki, amit egyszeri evésre szánsz, megeszi annyi idő alatt, ahogy neki jól esik.
2018. máj. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
hát, 30g-ot szoktam neki adni egy étkezésre, ez el is szokott fogyni a két étkezés között. Többet viszont nem eszik meg... és ezt azért nem értem mert mégis mindig éhesnek látom.. vagy csak túl gondolom az egészet és amikor nagy kerek szemekkel néz rám és nyávog kajálás után, akkor szimplán csak tol egy "köszi gazdi"-t :D
2018. máj. 28. 18:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!